Acil, Diş Kırılması!

blue_hpood

arkadaşlar, az önce berlinle oynarken sanırım dişi düştü veya kırıldı. kan görünüyor. endişelendim biraz. bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

23 CEVAP

Azemm

Süt dişi düşmüş de olabilir açıkçası. Yine de hekimine fotoğrafı atıp danışabilirsiniz.

eneskolon

Yavruysa diş değiştiriyor olabilir eğer yavru değilse veterinere götürün

theyusra

süt dişleri çıkarken kanıyor çoğunlukla o normal ama normal dişi çıktıysa sıkıntı, gerçi 7 aylıksa diş değiştiriyordur büyük ihtimal. bir ağzına bakın eğer ağzında küçük/yeni çıkmaya başlayan bir diş varsa sorun yok demektir ben öyle anlıyordum :D

Merve7

Süt dişi diye düşünüyorum

Superisi814

Benim oğlan da gingivitten disleri cekildi ve daha sonra gingivit damak ve dudak icine yayildi.Agiz ici sprey verdi veteriner.Hekimin yaninda korkudan giki cikmiyor, ben de gazlanip kolay olur öğrendim agiz acmayi sandim.Ne mumkun? Siper alip elimde sprey esnemesini bekledim kac kez 😂🤣
Uzun ve sabir istese de , ise yariyor.
Yoksa enseden yakalayip ,sizin acmaniz lazim ağzi.
Benimki gibi nasilsa beni seviyor , patilesem de , hirlasam da diyorsa ; patilenmeye hazir bir sekilde girisin agiz acma isine derim.😊
Not : Ares oğlum güzelliğin on para etmez , bu bendeki ask olmasa 💕

Ozzey

Gecmis olsun. Yarin veterinere goturun enfeksiyon kapabilir. Dislerde sorun olabilir. Bazen kediler dis degistiriyor ama kac yasa aya kadar bilmiyorum.bize de yazin gelismeleri.

simbakedi

kediniz yavruydu sanirim dis degistirme donemi olmasin? benimki de benimle oynarken dusuustu disini biraz da kanamisti

blue_hpood

beyefendi hazretleri ağzını açarsa bakacağız:D

blue_hpood

şimdi açıp baktım, üst damaktan bir diş düşmüş gibi görünüyor. umarım kırılmamıştır. yarın görürüp baktıracağım sıpaya.

Basakdd6

3 4 aylıksa diş değiştirme zamanı

iremdemir16

Benim kedim de diş dökme döneminde, ama bu şekilde dökmedi sadece dişi geldi. Hekiminize danışın mutlaka

buusracikk

Kediler 4.aydan sonra diş değiştirir aynı insanlarda olduğu gibi süt dişleri dökülür yerine ana dişleri gelir. Eğer kediniz 1 yaşından küçükse yüksek ihtimalle bu yüzdendir ama yine de veterinere danışmanızda fayda var mazallah enfeksiyon kapabilir. Çok geçmiş olsun :)

duman_cat_world

Yavruysa süt dişlerini döküyor olabilir. Yetişkinse veterinere götürmeniz lazım.

Superisi814

Merhaba,
Bugun hekime giderseniz, bizlerle de paylasir misiniz ? Merak ettim ..

Elifkoc

kediler dişlerini döküp yeniler bu bütün kedilerde olur özellikle yavrulara ama büyüklere olur korkacak birşey yok