Kedisinin Gözünde Perde Olan Var Mı?

dilanbulent

Herkese merhabalar. İlk 2 fotoğraf kedimiz henüz 2 aylıkken çekilmişti. Kardeşi gözüne pati attığı için bu hale gelmişti gözü. Veterinerimizin tavsiye ettiği kremi sürdük ve aylarca gözüne damla damlattık.

Son fotoğrafı ise 2 gün önce çektim, şu an 1.5 yaşında kedim. Ne kadar iyi baksak da gözünü en fazla bu kadar kurtarabildik ve gözünde perde oluştu. Bu perde onun görmesini engelliyor mudur yani kedimin o gözü görmüyor mu acaba? Bu durumu yaşayan varsa ve yanıtlarsa çok sevinirim...

5 CEVAP

dilanbulent

İlk 2 fotoğrafta kedimin sol gözü yaralı gözükmüş. Aslında son fotoğraftaki gibi sağ gözünde problem var. Ama ilk 2 fotoğrafı ön kameradan çektiğim için ters gözükmüş. Paranoyak bir arkadaş varsa açıklayayım dedim...

emreovec

Kedinizin gözünde belirgin beyaz bir perde varsa görme kaybı vardır.

cat_expert

fotoğraf çok uzaktan çekilmiş anlaşılmıyor ama perde varsa görme ihtimali yok. Veteriner hekimin göz muayanesi ile daha iyi anlaşılır elbette.

dilanbulent

Teşekkür ederim...

Renklipati

Tamamen olmasada mutlaka bir bulanık şekilde görüyordur.. insanların gözünde ki katarak gibi perde oluşumu tamamen görme kaybı oluşturmuyor ama görmesini azaltıp bulanık görme sağlıyor, tedavisi yokmu bu kadar mı iyileşme şansı var veteriner iz son haline ne diyor