Sizce Köpek Almak İçin Uygun Muyum?

merhaba arkadaşlar, oldukça düzensiz bir işim var, bazen günde 12-13, bazen de 1-2 saat sürebiliyor, bir köpek sahiplenmek istiyorum ama saatler beni korkutuyor? sizce her gün olmasa da 12-13 saat yalnız kalması çok mu olur? evde olduğum süre boyunca onunla ilgilenebilirim. yanına bir arkadaş daha alırsam sorun çözülür mü?
süre dışında her şartı sağlayabilirim, siz de fikrinizi paylaşır mısınız acaba?

17 CEVAP

KedimVar

Hayır olmaz tabi. Sabah akşam gezdirmeniz lazım her gün. Vaktiniz olacak mı buna. 2 Kedi olsa sorun olmaz. Siz evde yokken birbirileriyle oynarlar. Dışarı çıkma ihtiyaçları da yok. Siz eve gelince de oynarsınız onlarla vaktiniz varsa. Bence 2 kedi düşünmelisiniz.

KedimVar

İşiniz ne sıklıkla o kadar topun oluyor?

KedimVar

Her ne kadar haftada bir gün olsa da bir köpeği 12-13 saat yalnız bırakamazsınız. Hele yavruysa daha kötü. Çok ilgiye ihtiyaçları oluyor. Dediğim gibi kedi düşünmez misiniz?

KedimVar

Belki siz ilgilenmediğiniz Zaman kız arkadaşınız ilgilenir onun vakti var mı acaba?

KedimVar

Yoğun*

haftada bir, çok nadiren iki gün

Her ne kadar haftada bir gün olsa da bir köpeği 12-13 saat yalnız bırakamazsınız. Hele yavruysa daha kötü. Çok ilgiye ihtiyaçları oluyor. Dediğim gibi kedi düşünmez misiniz?

maalesef, kız arkadaşımla aynı sitedeyiz ve çoğu zaman birlikteyiz, onun köpeği pek anlaşamıyor kedilerle :/ ama dediğiniz gibiyse vazgeçmek zorundayım sanırım, hiçbir köpeğe yazık etmek istemem

Belki siz ilgilenmediğiniz Zaman kız arkadaşınız ilgilenir onun vakti var mı acaba?

Elbette, ama okuluyla çakışır ya da şehir dışında olduğu bir zamana denk gelirse illa ki istisnai olarak 12-13 saat yalnız zorunda olabilir köpekçik, en kötü ihtimalleri hesaplayarak düşünmek zorundayım şu an

Belki siz ilgilenmediğiniz Zaman kız arkadaşınız ilgilenir onun vakti var mı acaba?

Elbette, ama okuluyla çakışır ya da şehir dışında olduğu bir zamana denk gelirse illa ki istisnai olarak 12-13 saat yalnız zorunda olabilir köpekçik, en kötü ihtimalleri hesaplayarak düşünmek zorundayım şu an

KedimVar

Evet haklısınız :((

bolt

Bence köpek sahiplenmeyin çünkü o köpek sikilicak bunalicak onubirinin sevmesini istiycek ama kimse sevmiycek Onun psikolojisini düşünmeniz lazım çünkü onlarda.bir can onlarında.isgekleri onlarında sevilmeyi ihtiyacı oluyor bu vicdan azabına.katlanabilicekseniz onu okadar saat o evde.yanliz bırakabilmeye içiniz el veriyorsa alın bişey diyemem

çok teşekkürler cevaplar için

Goupe

Ne iş yapıyorsunuz , yaptığınız evdemi iş yapıyorsunuz yoksa dışarıda mı? Bunlar önemli. Eğer evde çalışıyorsanız sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama dışarıda ise köpek yanlız bırakılmamalı :)

Öğrenciyim, aynı zamanda tiyatro oyuncusuyum, provalar ve onun dışında işler haftada bir de olsa sarkabiliyor, onun dışında yalnız kalacağı zaman 3-4 saat. evde çalışmıyorum anlayacağınız /

Senaaaaaaaa

Öncelikle Tiyatro Oyuncu olmanız hosuma gitti Size tavsiyem Kedi almanız Hem sizin için daha iyi ama alırsanız ki eğer kedi büyüdüğün de Bir tane daha alma kararı alırsanız alnlaşamayabilirler o yüzden Şimdiden 2 tane yavru alın Tabii siz bilirsiniz :)
Başarılar