4 Aylık Kedim İçin Hangi Beslenme Düzenini Önerirsiniz? Yaş Ve Kuru Mama Marka Tavsiyeleriniz Neler?

Sygn

4 aylık kedim için hangi beslenme düzenini önerirsiniz? Yaş ve Kuru mama marka tavsiyeleriniz neler?

20 CEVAP

simbakedi

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/100738-en-iyi-yavru-kedi-kuru-mamasi
bu sorudaki cevaplar kafanızda kuru mama için fikirler oluşturur.
yaş mama olarak da: schesir, nd, animonda, gimcat, felicia konserveler gayet güzel içerikliler. özellikle gimcat kitten yaş maması gayet uygun 5tl civarı.

citirbebegim

Kuru mama için. acana first feast.
Yaş mama için; n&d ve schesir.
Malt olarak yavru olduğu için gimcat kitten past öneririm 🙏🏻 Biz hepsini kullanıyoruz çok memnunuz👍🏼

Palyaco

Kuru mama exclision yavru yasmama miamor tavsiye ederim

dilanbulent

Bütçenizi söylemelisiniz ki ona göre yorum yapalım. Kilosu 10 liraya da mama var, 100 liraya da mama var. Bütçeye göre değişir :)

Elifkoc

ND ROYAL CANIN PROPLAN

Warriorsans

Ben Birkaç marka yazacağım bütçenize göre seçebilirsiniz
Acana, nd, Brit care, orijen, alleva, mystic
Yaş mama olarak da gimcat, nd, schesir, exculision, bozaya, vets plus, naturea, obivan

Sygn

Cevap veren herkese çok teşekkürler… Bütçem de şöyle: Lüzumsuz harcama yapmak istemem ama en sağlıklısını ve hayvanlara saygılı bir şirkettin ürettiğini almak isterim… internetten bulduğum bir “cruelty-free” listesinde yer alan markaları ***’de ilk bakışta bulamadım…

Sygn

Bir de “kuru mama sağlıksızdır” diyebilir miyiz, yani bütçe sorunu olmasa hep yaş mama mı verirdik?

Dobbyko

Proplan, Royal canin ve hillsten uzak durun. Fiyatı içeriğine göre gereksiz fazla mamalar. Bunun yerine nd, acana first feast kullanabilirsiniz. Biraz üst segment mamalar ama içeriği bakımından hem çok güzel hemde deri ve tüy bakımı konusunda çok faydalı. Yaş mama olarak schesir, nd, nutri yi dönüşümlü olarak veriyorum ben 5 aylık kedime. Az önce me-onun tavuklu keçi sütlü konservesini sipariş verdim içeriği hoşuma gittiği için. Aslında burda bütçenizi bilmemiz pek mümkün değil ama dilerseniz mamaların içeriğine bakarsanız hem bütçenize uygun olanını hemde sağlıklı olanı seçebilirsiniz. Et oranı yüksek olan mamaları tercih edin, yukarıdan aşağı doğru içeriğinde fazla olan elementten az olana doğru sıralanır her zaman.

iegny

direkt geniş kapsamlı bir yorum yapayım yardımcı olur umarım. öncelikle yaş mama mı beslemeliyiz yoksa kuru mama mı derseniz çoğunlukla kuru mama beslemelisiniz. en güzel yaş mama dahi olsa çok sık ve fazla şekilde verilirse hayvana zarar verir. örneğin her gün bir kaşık vs verseniz olabilir fakat ana öğün her zaman kuru mama olmalıdır. bunun dışında kuru mama önerisi olarak bütçeniz yetiyorsa acana güzel bir kuru mamadır ama bir tık daha uygun olarak n&d, brit care, bozita vardır. bozitanın cruelty free olduğunu biliyorum çünkü ben bozita kullanıyorum. daha uygun fiyat bandında da golosi, brit premium vs vardır fakat hani bütçem yetiyor diyorsanız bence acana, n&d, bozita bakabilirsiniz. yaş mama olarak da schesir, n&d, bozita, animonda (animondanin birkac serisi var animonda carny ocean, animonda vom feinsten güzeller) , gimcat, nutri feline güzel yaş mamalar. bircok içerik okumayı bilmeyen kişi size royal canin, proplan, hills vs önerebilir fakat bu mamalar asla fiyatlarını hak etmeyen mamalardır. ünlü oldukları için herkes önerir ama fiyatlarına göre iyi değillerdir. yaş mama konusunda da kimi her gün bir tatlı kaşığı veriyor, kimi haftada bir ama bol veriyor, kimi iki haftada bir veriyor ama bir paket veriyor. (yaş mama paketleri genellikle 70-100 gram arası olur. konserve olanlar 400grsm 300grsm vs de olabiliyor fakat konserve olmayanlar 70,80gram oldugundan bazi kisiler mesela iki haftada bir komple paketi veriyor bi günlük full yaş mama gibi)

iegny

bu arada ufak bir araştırma yaptım. royal canin, proplan ve hills deney yapıyorlar zaten. n&d, bozita, brit care, acana cruelty free'ymiş

iegny

son bir şey daha söyleyeyim. yaş mama kuru mama oranını ben kendi okuduklarımdan söylüyorum size bu konu hakkında çok net bir bilgim yok net bir şey söylemeyeyim.

simbakedi

boyle besleyen de var tamamen size kalmis bu aslinda. ama kuru mamanin soyle faydalari var ki siz evde yokken ortaya birakip gidebilirsiniz. yas mama icin aynisi soz konusu degil. ayrica surekli beslenecek yas mama da kaliteli olmali

FfUuRrKkAaNn

orijenle cat kitten, acana firs feast, nd kitten bütçeniz bunlara yetmezse pro plan kitten

Mehmetneroo

Kimse söylememiş ama hem yerli üretim hemde çok pahalı değil ayrıca tüy dökülmesini de azalttı %50 oranında gerçek tavuk eti de bulunduruyor. Ben Neroya mystic mama veriyorum haftada bir de Purina gourmet sığır etli ki 3 aylık olmasına rağmen herkes 5-6aylık sanıyor kilolu değil hızlı gelişiyor