Güvercin Ne Yer

susuuozkan

Yaralı bir güvercine bakıyorum yemesi için pirinç veya bulguru nasıl vermeliyim? Haşlamadan da versem fark eder mi hiç bilmiyorum

3 CEVAP

Mia_elsaa

Fark etmez buğday da verebilirsiniz ekmeği ıslatıp da verebilirisiniz

Phoenix3

Ben de birsürü yavru güvercine baktım :) Gagasını iyice aç elinle ve arpa buğday pirinç ver birkaç tane. Pişirme tabi ki çiğ yer kuş onlar. Kursagı biraz şişince bir bardağın birazına su doldurup komple gagasını suya sok burun deliklerinden de içiyor güvercinler diğer kuşlardan farklı olarak. İçerse yine kursağını kontrol edip anlarsın zaten ama içmemişse şırıngayla sen su ver. Yardımcı olabileceğim bir şey varsa özelden de yazabilirsin.

Snzlc

ince bulgur verecekseniz çiğ yiyebilirler ama pilavlık bulguru pirinci pişirip verseniz daha iyi