Sallabaş Olmuş Kuş

balkona yuva yapmış bi kuş vardı 2 kardeşler biri böyle çarpılmış gibi duruyor düştü 3 kere balkonuma. internetten baktım viral bulaşıcı bi hastalık olarak gözüküyo. balkonda bıraktım koymadım kardeşinin yanına bulaşır diye ama önceki 2 seferde düştükçe yerine koymuştum elime alıp. kuştan kediye hastalık geçer mi o kuşu elledikten sonra kedimi tutup balkondan çıkardım. gören duyan var mı böyle bi şey insana ya da başka tür hayvana bulaşır mı. googleda okudum sadece bir fikrim yok başka.boynu zedelendi falan sanmıştım yerine koyup durdum hayvanı. balkonumda duruyor şimdi annesi kardeşi de istemiyor hayvanı

2 CEVAP

deniznergis

ay çok kötü yaşamaz fazla. evet bir viral hastalık diğer kuşlarada bulaşır o sebebten istemiyorlar insanlara bulaşmaz fakat kediler için bir fikrim yok güvercinlerde şahit olmuştum o hastalıga anne beslemediği için kuş sahibi agzı ile yemi çigneyip öyle yediriyordu yaşasın diye

6_zeytin

İmkanınız varsa veterinere götürün kuşu tabi ele geliyorsa en kötüsü belediye vetine götürün