Kedim Duman Kabız Mı? :/

duman_cat_world

Bugün tuvaleti temizlerken bir şey dikkatimi cekti. Kakası daha koyu renkteydi. Önceden hiç kabız olmamıştı. Fotoğraf koyuyorum. Sizce bu normal mi, yoksa kedim kabız mı olmuş? 🤔

Eğer kabız olduysa ne verebilirim? Zeytinyağı yemiyor pek.

18 CEVAP

duman_cat_world

Aa şimdi hatırladım dün değil ondan önceki gün ND kuzuludan tavuklu narliya geçmiştik acaba o yüzden mi kabız oldu ki bilemedim 🤔 Üstlerinde kocaman yazsa "Ben şu yüzden kabız oldum" diye, kolayca anlayacağız 😅

Ozge00

Yoğurt veya kefir verebilirsiniz. Az su tüketiyor olabilir

Gimlihanim

Sanki biraz katı gibi geldi bana da. Yoğurt veya kefir verilebilir. Yaş mamasına zeytinyağı koyabilirsiniz farketmiyor bizimki.

Lunaveelmas

Kabız olmuş olabilir su tüketimini arttırın birde hareketliliğini arttırbailirsin sürekli oynatman gerek

Lunaveelmas

Arttırabilirsin*

Minigimmm

Bizimki hep boyle yapiyor kabız mi ki bilemedim, parca parca kaka yapma anal keseler doluncada goruluyormus. Hekiminize danisabilirsiniz. Mama değisikligi yapacağinizi soyluyordunuz belki oda etkilemis olabilir. Probiyotik başlarsaniz iyi gelecektir. Toz olarak kullanmak zor gelecek ise (bizimki mamanin uzerine döküyorum yemiyor mesela) hap olarak veda'nın probiyotigini tavsiye ederim

Minigimmm

Ahahaha çok iyi olurdu gerçekten bizde ondan mıdır bundan mıdır diye duşunup durmazdık :))) ama mutlaka protein degişikligindendir buda ilk etapta normal bence siz kakayi takipte kalin :) bu sureçte cok fazla yas mama odul mamasi vermeyin yogurtla kefirle destekleyin kabizsa bunye mamaya alişinca duzelecektir 3 5 gunde diye dusunuyorum :)

Ozge00

Nd bu şekilde yaptırıyor ya. Siyah oluyor Kakası. Poşete alın eliniz ile sıkın kıvamı katı mi anlarsınız. En iyi o şekilde anlarsınız, bakarak anlaşılmıyor pek.

TuhaNTuhaN

Biraz hareketliliğini arttırın olta gibi oyuncaklarla oynatıp hafif koşturabilirsiniz şırınga ile az miktarda zeytin yağı içirin ve ödül maması veriyorsanız ödül mamasını öğünlere bölerek gün içinde birden fazla verin ödül maması susatıp su içmesine teşvik edecektir günde bir ara öğünde yaş mama verebilirsiniz iyi günler

Ozge00

Anladım, o zaman mamadan değildir. Orda bir renk cümbüşü var turunculuk falan var. Yediği bir şeyden de kaynaklı olabilir. Onu bir kulak çöpü ile incelemek lazım bana kalırsa 🤭
Yoğurt, kefir deneyin bir iki gün düzelme olur hemen. Kontrol edin resim çekin her yaptığında gelişme daha iyi anlaşılır.

duman_cat_world

Kakasının bazı yerleri koyu renk, bazı yerleri açık 🤒

duman_cat_world

Minigimmm
Mama değişikliği henüz yapmadım. Dün Brit Premium yaş mama verdim, bugün de ödül maması üç tane. Onun dışında başka bir şey vermedim 🤔

Prebiyotik olarak ev yapımı yoğurt veriyorum 🥰

duman_cat_world

Önerilerinizi dikkate alacağım yoğurt vereyim o zaman teşekkürler 💙 Bir de takip edeyim onu, kakasını yaparken zorlanıyor mu bakayım.

Umarım çabucak geçer 🥺💖

duman_cat_world

Ozge00
Biz 3 aydır ND kullanıyoruz ve daha önce kakası bu şekilde hiç olmamıştı 🤷‍♀️ İlk defa oldu yani.

duman_cat_world

Teşekkür ederim cevap veren herkese 💙