Ne Yapmalıyım?

mrdoom

Ailem kedi sahiplenmek istediğimi biliyordu. Bunu engellemek için Petshop'tan kuş alıp geldiler. Ben kediyi sahibinden istemiştim sahibide bugün getirecek kediyi ve ne yapacağımı bilmiyorum. Bir kediyle bir kuş aynı evde hatta aynı odada beslenebilir mi?

4 CEVAP

aliberken

Aynı evde beslenebilir hatta kedinizi alıştırırsanız aynı odada bile beslenebilir.Evde 1 kedim 2 muhabbet kuşum var.Muhabbet kuşlarının olduğu odanın kapısı genelde kapalı oluyor.Kedim bizimle beraber girebiliyor odaya sadece girincede kuşların kafesinin yanına yatıp kuşları izlerken uyuyakalıyor :)

Sirinkedisever

Evet yavru kedini 1 yaşından önce mesela kuşlara zarar vermeyip sadece seyretmesi hakkında eğitebilirsin. Ödül mamaları da işe yarayabilir ve kuşa saldırmak isterse sert bir şekilde "Hayır! " diyip hafifçik vurursan (şiddet anlamında değil eğitmek için çok hafif) kuşlara zarar vermenin kotu bise oldugunu anlar ve sonra da yapmaz. Umarım işe yarar :)) (hem kuş hem kedi çok şanslısın :D)

mrdoom

Eve gelecek kedi 1 yaşını doldurmak üzere bu haldeki bir kediyi alıştırabilir miyim?

mrdoom

Teşekkür ederim