Exclusion Mama

Mehmetneroo

Arkadaşlar indirim kuponu ile 4 lü yaş mama söylemiştik. Az önce geldi ama o kadar iyi ki anlatamam Nero da delirdi . Kullanan varmı bu mamayı. Kurban olduklarım bir de hediye yollamışlar

33 CEVAP

Mehmetneroo

Aaa yorumlar genel anlamda gayet şahane . Şimdi biraz para biriktirip 12 kg alayım benn

Oqrenerde06

Çoğu kedinin yemediğini duydum . Bizimkiler de sevmedi tadına bakma lütfun da bile bulunmadı :( Yetişkin kediler içindi aldığım numune. Ama içeriği güzele benziyor çoğu kişi de memnun

Ben bu mamaya güvenmiyorum maalesef. 1.5 kg sığır etli almıştım ilk başta yemedi. Eski maması bitip aç kalınca mecbur yedi. Ama bu sefer deli gibi kaşınmaya başladı. Tavuğa alerjisi var ama bunda tavuk yok bilemiyorum. Sığır etli olmasına rapmen sapsarı bir şey geldi. 1.5 kg alıp denemeden büyük boy almanızı önermem. Bir de yine de kuru mamada bilindik markalardan şaşmamak gerek diye düşünüyorum

gulsump

Ebrugurkacayir, ben sığır etli kullanıyorum, sizin söylediğinizin aksine mamanın rengi sapsarı değil koyu bir renk. Kedimde yememe ve kaşınma vs olmadı. Muhtemelen sahte ya da son kullanma tarihi geçmiş bir ürün gelmiştir size

Mehmetneroo

Valla biz denedik gördük mystic kullanıyoruz sağlığı vs gayet iyi sadece tüy dökülmesi azalmadı bir de kilo aldırmıyor bu yüzden mystic markasını değiştirmek istiyorum

Palyaco

Ben 5 aydır kullanıyorum çok memnunum saten kedimin tek yedigi mama diğer 12 markayı yemedi tüm mamalarda nem oranı 8 veya 10 taze et nerede onuda anlamış değilim yağdan geliyor tüm mamalarin nem oranı taze et mi kalıyor mamanin içinde kupkuru mama hepsi

End_19

Evet bu taze et olayını bende anlamıyorum ısıl işleme tabi tutulan bir üründe nasıl taze et olabilir

Pollythelilly

Yavru kedim çok beğendi.Kuru mamaya geçtiğimizden beri kullanıyoruz.Tüy dökülmesi ishal vb. sorunla karşılaşmadım.Yaş mamasını da çok sevdi gerçi benim kedim bütün yaş mamaları seviyor.

@palyaco mamayı sokak hayvanlarına dağıttım. Çok merak ediyorsan sığır etli yetişkin maması al. Arıza mısın nesin sen ya düş yakamdan.

TATA4242

Taze et dese gine iyi,et demiyor :)
Genelde tavuk atıyorum (%20 kurutulmuş %15 taze) şeklinde belirtilir veya un ve taze ayrı ayrı şekilde oran belirtilir.Zaten hammaddesi taze olmak zorunda ,zaten kurutma işleminden geçiyor yani artık kuru.Bu sadece tüketicinin gözünü boyamak için yapılan şeyler,siz siz olun et yazıyor mu yazmıyor mu buna bakın ama kendi orijinal sitesinden.Sunuda gözden kaçırmayın, tavuk,sığır vb et kaynaklarının sadece ismi varsa o mama içinde kaynağın bütünü vardır.Yani tavuk diyorsa içinde bütünü olur, sadece eti değil.Kendisi belirtmedigi ve et ibaresini yazmadığı sürece bu böyledir.Tavuk eti,sığır eti gibi.Zaten bu yüzden Golosi daha şeffaf en azından doğruları söylüyor diyorum.Digerleri gibi yuvarlak konusmuyor.Et ve türevleri diyor.

Petlebiden aldım sahte olacağını sanmıyorum

Palyaco

Ebrugulkaracagir mamanin resmini at bakim nasıl sarı imiş siyah mamayi sarı yapti almadığın burdan belli

Palyaco

Taze et kurutulmuş et aynı bunlar mama firmalarının yazdığı kuru et taze et işlem görmüş nem sadece yağdan geliyor bunu anlamak bu kadarmi zor exclision İtalyan nd de İtalyan alleva da İtalyan

Mamanın içeriğinde taurin ilavesi göremedim ben mi bulamıyorum acaba? Ayrıca pirinç var taze et yok felicia verelim o zaman o daha ucuz. ND muadili diye önerdikleri mamada ND deki taze et yok, pirinç var (tahıl) ve taurin ilavesi göremedim. Çok kararsızım denemeli miyim

Düzeltme: Taurin ilavesi varmış ben görememişim 😅 yorum da silinmiyor😬