Yerleri Çamaşur Suyu İle Siliyorum Kedim Etkilenirmi?

milkans

yerleri çamaşur suyu ile siliyorum kedim etkilenirmi? genelllikle vilada yaparken çamasır suyu koyuyorum ve kuruduktan sonra falan kedim yeri yalıyor bazen kokladıktan sonra kurumasına rağmen bu onu etkilermi?

19 CEVAP

missAybuke

Çamaşır suyu bende döküyorum yerleri silerken ama kedimi henüz silmediğim bir odaya koyup yerle temasını kesiyorum. Yalıyor çünkü patilerini. Iyice kuruduktan sonra çıkarıyorum.

Mehmetneroo

Valla açıkçası bende her hafta bir kaç kez çamaşır suyu ile dip bucak yıkarım. Sonrasında bol su ile hiç çamaşır suyu kokusu kalmayacak şekilde bol bol su dökerim . Odayı kurutur Nero'yu öyle odaya alırım. Biz hiç bir problem yaşamadık yani

Ayssgul

Tavsiyem yerlere kimyasal kullanmayınız sirkeli su da aynı işi görüyor riske gerek var mı illaki tüyü patileri temas ediyor yalıyorlar riske girmeyin derim

blue_hpood

sirke tercih edin. çamaşır suyu önermem.

Eg388

Bildiğim kadarıyla çamaşır suyu patileri catlatıyor pek önerilyor 🙄

pablopicasso

Asla kullanmıyorum. Ne kadar silinse de durulansa da onlar o kokuyu alıp, bütün gün komando gibi burnu yerde dolanıyor.

Amway yada sulandırılmış arap sabunu tercih ediyorum. .

aeri-l

Banyo harici yerlerde çamaşır suyu kullanmıyorum ben, banyoya da kediler girmiyor. Sirke ve sıvı arap sabunu ya da bitkisel yer temizleyici öneririm. Bebekli ev gibi düşünmek lazım nasıl emeklerken yerleri çamaşır suyu ile silmiyorsak kediler için de öyle davranılmalı bence. Zarar verebilir diye düşünüyorum bundan dolayı kullanmıyorum.

diablerose

bence daha saglikli. parazitleri oldurur camasir suyu

Palyaco

Bitkisel olanlar guzel yerler için evde onu kullaniyoruz

Kuruduktan sonra yerleri yalıyormuş kesinlikle zararlı olur. Beyaz sirke kullanabilirsiniz ben öyle yapıyorum.

Warriorsans

Ben sirke kullanıyorum. Arap sabunu da kullanılabilir. Çamaşır suyu asla kullanmıyorum çünkü kalıntılarını kedimiz gerek partisini yalayarak gerekse yerleri yalayarak vücuduna almış oluyor

Gimlihanim

Çamaşır suyu kullanmamalısınız. Ne kadar durulasanız da biraz kalıyor maalesef. Onun yerine sirke de iş görür.

eceyilmaez

Illa kullanacaksanız tamamen kurumadan kesinlikle temas etmesin. Mümkünse durulamam için 2. Turu yapın. Biz beyaz sirke kullanıyoruz daha doğal olduğu için sorun olmuyor

gulsump

Bence çamaşır suyu kullanmayın, doğal temizlik malzemeleri kullanın

Muezzabalim

Ben bir silmede çamaşır suyu kullanıyorsam ikincisinde sirke koyuyorum illaki yalıyorlar çünkü çamaşır suyu ile de silmeyince temizlik yapmış gibi hissetmiyorum kendimi malum covit de var inşallah bişey olmaz minnaklara