Uzun Süre Acana Mama Kullanıp Kendisinde Böbrek Problemi Yaşayan Oldu Mu?

Dobbyko

Merhabar, erkek kedime birkaç aydır acana first feast kuru mama veriyorum. 2 farklı klinikte 2 veteriner hekimle de konuşmamızda acananın çok yüksek protein değerine sahip olduğu için ilerde çok ciddi böbrek hastalıklarına sahip olabileceğini söylediler. Ve önerdikleri mama hills oldu. Ben hillsin içeriğini beğenmiyorum acana kullandık kullanali kedimin tüyleri parladı, dökülmesi mevsim geçişi olduğu halde çok çok az. Acanayi uzun sure kullanıp sağlık sorunu yaşayan arkadaşlar varsa ya da biz kullaniyoruz hiçbir sorun yaşamadık diyebilecek varsa beni bilgilendirebilir mi?

27 CEVAP

simbakedi

allah askina su veterinerler nerelerinden salliyorlar anlamiyorum asla. hills kitten mamanin protein degeri %39,6 mi ne, acananin %37. ben zaten bu protein sacmaligina inanmiyorum ama hadi diyelim protein fazlaligi zarar veriyor, acanada boyle bir durum soz konusu degil. orijenin hatirlamiyorum degerlerini. acananin her mamasi max %38 protein oluyor. eger kedinize yariyorsa acanaya devam edin. tabiki her mama her kediye ayni etkiyi vermez ancak iyi geliyorsa degistirmenin anlami yok. o et cesitliligini kedinizin bunyesi kaldirmis ne guzel

Renklipati

Sırf kendi mamasını satmak için acana yı karalayan bir veteriner daha..ne hikmetse bizim veteriner de kesinlikle veteriner parası vermek istemiyor san acana kullanki sağlık sorunları sürekli olmasın dedi..10 aydır fırsat feast grassland ve kısır maması kullandım ve halada kullanıyorum acana, sadece ve sadece kullandığım tek mama bu oldu zerre sorunsuz kısırlaştırma yapılınca tahliller hariç chup up bile yaptırdım ufacık sağlık sorunu çıkmadı

Palyaco

Acana ve orijen kullandım protein agar geldi tabi bu hercins kedi için geçerli deyil Tekir kediler çok hareketli oldukları için onlarda sıkıntı olmuyor daha çok cins kedilerde sıkıntı oluyor yüksek protein

Lils

Hills et ununu etten yaptığını söylüyor. Yine de içindeki mısır vs. hoş değil ama kediye iyi geliyorsa tercih edilebilir.

simbakedi

bu arada ben de pacifica kullaniyorum, idrar yollarinda sorun yaratir vs diyorlar kisirlastirdiktan sonra bence bu ihtimal her mamada var. o yuzden biofeline urinary destek halini kullanmayi dusunuyorum hangi mamayi kullanirsam kullaniyim, aklinizda bulunsun belki siz de oyle yapmak istersiniz

simbakedi

gercekten memnunsaniz hic degistirmeyin mamaniz ne olursa olsun. proplan da olsa acana da olsa hills de olsa. zaten veterinerlere mama konusunda asla guvenmiyorum ben. siz memnunum diyip sert sekilde ifade edin bir daha diretmeyecektir

Palyaco

Ben hills kullandım kedim yemedi exclision kullanıyorum yada nutri feline urinary ve böbrek sağlığı

Palyaco

Suan nutri feline çıktı yeni urinary ve böbrek için biraz pahalı bide happy cat böbrek sağlığı var uygun fiyatlı hills kullanmanıza onu kullanın derim ama nutri feline urinary ve böbrek cok iyi 10 gün oldu guzel severek yiyiyor

Dobbyko

@Renklipati başta bende öyle zannettim ama iki klinikte de hills yoktu özellikle baktım 😂 ama soyledikleriniz beni çok mutlu etti gerçekten kedime zarar mı veriyorum diye düşünmekten kafayı yemek üzereyim artık. Teşekkür ederim.❤️

Dobbyko

@simbakedi teşekkür ederim kısırlaştırana kadar devam ederim o zaman, sonra grasslands ya da indoor entree ye geçerim.❤️

gulsump

Memnun iseniz değiştirin, nerede görülmüş çok proteinin zarar verdiği, üstelik faydalarını da görmüşsünüz. Protein miktarı da çok yüksek gelmiyor bana bu mamanın.

Palyaco

Evet hills de çok protein orijen 44 protein

Palyaco

Mama sorusu aslında hala kafa karıştırıcı bir durum aslında yurtdisinda arkadaşım var cok bilgili bir türlü şu sıralar ulaşamıyorum kendisine

duman_cat_world

protein oranı olayı saçmalıktan ibaret. ancka acana mama kullanirken biofeline urinary kullanmanizi oneririm.

Warriorsans

İlk önce hangi mama kedinize iyi geliyorsa onu kullanın en önemlisi bu ve bu hayvanlar doğalarında da etle beslenen canlılar bunun ne gibi bir zararı olabilir asla anlamıyorum. Tavsiyem urinary tabletlerden kullanmanız. Ben biofeline kullanıyorum ama vets plus olanda hem uygun hemde güzel