Kedi İçin Hamsi Pişirme Tekniği

beyzathemoc1

kedilerime hamsi vereceğim ama fırında çok kokar ve koku geçmez diye endişeleniyorum haşlama da bi tuhaf geldi açıkçası çok az yağ ile tuz katmadan kızartsam sağlıksız olur mu sizin başka öneriniz var mı

18 CEVAP

Warriorsans

Haşlayın suyuyla beraber verin en güzel yöntem bence

missAybuke

Balık zaten kokusundan dolayı evde sık yapılan birşey değil en azından ben de kokusundan nefret edenlerdenim. Kendiniz yerken ayıklayıp verin bence. Dışarıdakiler neler bulup yiyorlar birşey olmuyor da evde pişmiş şeyi yedi diye mi hastalancaklar 🤔 Haşlama birşeyi benim kedime versen bunu sen ye demek için dile gelir :) Tuzunu yağını asgari düzeyde tutarsınız. Tabi yine siz bilirsiniz içinize nasıl sincekse.

simbakedi

biz haşlayıp verdik yedi valla :D

beyzathemoc1

benim yediklerimden vereceğim sanırım çok az miktarda tuz katıyoruz zaten mısır unu yağ bunlar mamalarında da var sonuçta

Verdiğimiz maltların da yarısından fazlası işlenmiş rafine ayçiçek yağı. Ton balıkları(arada bir veren varsa) ha keza öyle. Evde mis gibi pişen hamsi bunların yanında daha sevimli duruyor.

Aaamaaaann koyun buzluğa birkaç hafta şoklayın sonra çıkarıp verin kim uğraşıcak

Pollythelilly

Ben hep haşlayarak verdim.Hem evdekine hem sokaktakilere.Yağ tuz zaten zararlı.Sadece suyla pişirmek gerek.

Gimlihanim

Haşlama en mantıklı yol gibi. Ama bence tavada yağsız pişirebilirsiniz. Izgara gibi olur sever belki. Ya da buharda da pişirebilirsiniz. Aslında birçok yöntem var.

Haşlama en iyisi gibi duruyor biliyorum ama evi terk etmeniz gerekir birkaç günlüğüne o kokuya katlanılmaz çünkü. Kendiniz için pişirdiklerinizden verin biraz. Süper sağlıklı bi şey olmaz ama hep de yemiyorlardır zaten. Ya da şoklayıp bir hafta sonra parazit yaptırın dediğiniz gibi.

beyzathemoc1

annemler de öyle dedi de insan korkuyor bir yavrumu böbrek yetmezliğinden kaybettiğim için iyice paranoyak oldum ama sakınılan göze çöp batar derler biraz salıcam galiba

diablerose

kendi yediginizin derisini kilcigini ayiklayip verin gitsin. kirk yilda birden bisi olmaz. odul mamalarindan daha masum bence

beyzathemoc1

ayıklama kolay iş ya benim için o sıkıntı değil benim yddiklerimden vericem az mideleri şenlensin haşlama yiye yiye bunaldı yavrucaklar

beyzathemoc1

o kokuya dayanma imkanım yok düşüncesi bile midemi bulandırıyor valla başka iyi teknik yok mu

beyzathemoc1

yarın yiyeceğiz :(( napsam çiğ versem de bikaç güne iç parazit hapı mı yuttursam

beyzathemoc1

haşlamalardan çok haz etmiyolar aslında o da var yağsız bi şekilde kızartmak en iyisi gibi geldi