Sanabelle Mi Matisse Mi Profine Mi?

teddybal

Anket

Sanabelle Kitten
(18 oy)
Profine Kitten
(1 oy)
Matisse Kitten
(5 oy)
Hill's Tuna Fish Kitten
(7 oy)
Toplam (31 oy)

Arkadaşlar selam, içinde gerçek et olan ama uygun fiyatlı yavru maması arıyorum, Matisse'de et yok biliyorum lakin Farmina'nın diye bunu da düşündüm, Sanabelle ve Profine yakın miktarda et içeriyor ama pirinç ve mısır da var içeriklerinde, ayrıca üçünün ortak özelliği çok kötü tuvalet kokusuymuş, ne dersiniz hangisi daha destekleyici olur büyüyen bir kedi için? Et içeren, minimum tahıllı, daha iyi bir marka öneriniz var mıdır? Proplan kullandık, sonra Hill's e geçtik lakin içimize sinmedi ikisi de :/

19 CEVAP

Açık ara farkla sanabelle. Fiyat olarak yakın exclusion da var ama sanabelleyle yakın mamalar hatta sanabelle bir tık daha başarılı hem taze et barındırdığından hem alman menşeii olduğundan. True instinct kitten da epey güzel bir mama ama sanki biraz daha pahalı.

missAybuke

Brit care... Bende tester aldım birkaç tane denicem. Bozita... Kullanıp memnun olanlar var yazarlar muhakkak. Exclusion... son günlerde adını sıkça duyduğumuz bir marka, memnun olan çok. Kendim de true instinct deneyimleyip kedimin üzerindeki etkisinden mutlu olanlardanım.

Poncimin

1 • [Tahılsız] Britcare Hypo-allergenic
2 • [Tahılsız] Bozita
3 • Sanabelle
4 • Alleva Equilibrium
5 • Exclusion

Tahılsız yavru kedi maması olarak o bütçeye öncelikle Britcare Hypo-allergenic sonrasında Bozita. Britcare Hypo-allergenic çek cumhuriyeti'nde üretiliyor, içeriği güzel. Taze et oranı da iyi ama genel bir ishal şikayeti var deniliyor. Kediden kediye etkisi değişir tabi, deneyip memnun kalırsanız devam ederseniz. Risk almayayım derseniz Bozita da bakabilirsiniz. İsveç üretimi bir mama.

Düşük tahıllı olsun derseniz taze et içeriği önde olduğu için önce Sanabelle(alman üretimi) Sonrasında Alleva Equilibrium(italya üretimi). En son da Exclusion(italya üretimi) gelir bence. Sanabelle taze et olarak önde. Alleva Equilibrium da bir miktar taze et içeriyor. Exclusion ise sadece kurutulmuş et içeriyor. Instinct de bakabilirsiniz, düşük tahıllı yavru kedi maması var. Et içeriği Sanabelle ile benzer ama içerisinde pirinç'den sonra mısır, yulaf, arpa var. Fiyatı da bence biraz pahalı. Sanabelle, Alleva Equilibrium, Exclusion sadece pirinç içeriyor. Buğday, mısır falan yok. O yüzden öncelikle onları tercih ederdim sanırım. Ama kötü mama değil tabi aklınızda bulunsun o mama da. Instinct High Meat olan serisi çok daha iyi, onun yavru kedi maması var mı bilmiyorum. Varsa o da tercih edilebilir.

teddybal

Brit Care içeriğini çok çok beğendim ama yorumlarda o kadar çok ağır ishal şikayeti gördüm ki çekindim almaya, 4 yavrum var hangisi ishal oldu takibi zor olur diye düşündüm ama yine de alabilirim kafam karışık. Bozita 400 civarı 10 kg yakalanırsa indirimde çok makul, teşekkür ederim 🙏

teddybal

True İnstinct'i bilmiyordum hemen bakacağım, teşekkürler arkadaşlar 🙏

Palyaco

Sanabella içlerinde biraz yağlı bir mama uyarım paketi açar açmaz saten anlıyorsunuz kisir mamasida taş gibi kedi zor iyiyordu

teddybal

Açıklayıcı yanıtlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar çok faydalı oldu💐

DilekTus

Biz kızım İsmeti açlıktan bayılmış ve çok zayıf bir halde bulduk o kadar kötü durumdaydı ki hamile olduğunu veteriner bile anlamadı, zaten doğumdan sonra da sütü gelmedi. İsmet, Aslan, Çaki ve Miyavsu 1 yaşına kadar Sanabelle Kitten ve Sanabelle yetişkin maması ile beslendiler şimdi veteriner beni tebrik ediyor.. Son zamanlarda artan mama fiyatları yüzünden biz golosiye geçtik ama kredi borcum 2 seneye bitecek o zaman tekrar sanebella almak istiyorum.

duman_cat_world

Exclusion, Sanabelle veya Bozita tercih ederdim uygun fiyatlı ve kaliteli kitten modelleri de mevcut🤗🤤

teddybal

Üreticinin sitesinde balık yağı için yağ asidi oranları yazmıyordu ben de mail atıp sordum, şöyle imiş buraya ekliyorum merak eden varsa.

"Die Omega-Fettsäurengehalte in unserem Sanabelle Kitten sind wie folgt:
Omega 3: 0,7%
Omega 6: 3,1%"

teddybal

Bu arada Sanabelle'yi uyguna yakaladım ve denemek istedim, birkaç gündür yiyorlar, yemem diyen yok gayet iştahlı bir şekilde aynen devam ediyorlar😅 Mama kokusu da bana normal geldi ağır diyenler görmüştüm, tuvalete etkisi için bir şey diyemeyeceğim çünkü son mamamız hill's balıklı ile hepsi zaten ishal olmuştu yani ishali önceki mamadan kaynaklı, ilerleyen günlerde belli olur yenisinden nasıl etkilendi bizimkilerin tuvaleti. Bu arada Sanabelle gerçekten baya yağlıymış şimdiye kadar bu kadar yumuşak ve yağlı bir kitten mama denememiştim, benim çocuklar büyük ama özellikle katı gıdaya yeni geçen yavrular için öneririm bunu çünkü yumuşacık. Denediğim kitten mamalar ise; royal canin mother&baby cat/proplan kitten/nd ocean/nd tavuklu-narlı/hill's tavuklu/hill's balıklı, bunlara göre kıyaslayarak konuşuyorum.

simbakedi

kötü kokması aslında iyi bir şey. acana pacifica kullanıyorum ev balık pazarı gibi kokuyor açtığımda. nedeni ise gerçek et içermesi. bozita da aşşırı kötü koku yoktu ama onda da vardı. başka düşük kaliteli mamaları aldığınızda bildiğiniz plastik kokuyor. o zaman anlıyorsunuz iyi mama-kötü mama farkını

teddybal

Tabi gönül ister ki Nd Ocean (bununla başlamıştık kuru mamaya) yesinler ama bu fiyatlarla rüyamızda alabiliriz artık.

simbakedi

sanabelle disinda ben de bozita oneririm. 10kg aliminda cok uyguna geliyor. kucuk paket deneyip sonra gecebilirsiniz. marka mama sitesinden alabilirsiniz guvenilir. sanabelle ben de deneyecektim ama bulamamistim hicbir yerde o yuzden bozita almistim gayet de memnun kaldim. hangisi size daha uygun gelirse alin icerik olarak bunlar rc, proplan be hillsten daha guzel ve daha uygunlar. kedinize yararsa da cok iyi

teddybal

Ne kadar güzel, uzun sağlıklı ömürler diliyorum hepsine 🧿💙