Kuşum Banyosuna Hiç Girmiyor

Mavis276

Kuşum birkaç haftadır banyo yapmıyorsizce ne yapabilirim??

16 CEVAP

kedi_55

ayıp ya veterinersen hayvan sev niye vet oluyorlar anlamadım

ceren_6

Benim kuşumda girmiyordu ama başka biride aynı soruyu sordu cevap olarak şöyle söylenmiş
"Kuşun banyosu kapalıysa korkuyordur girmekten kapalı olunca üstünü açın sıcakta girmek ister "
Gibi birşey yazıyordu benim tavsiyemde çemedeki suyu açın kuşu altına koyun severse kalır benim kuşum gibi sevmezse uçar :)

Cotontzu_Siri

Ben bir tabağa su koyuyordum, giriyordu arada.

ceren_6

ne gerek var kaba işte koy tabağa suyu kuşu sal bukadar aa her kuş aynı değil

akitalove

Derin olmayan bi kaba az miktarda su koyun ve ona gösterin o zaten giricektir icine :) ceren_6 nın dedigi gibi musluktan suyu cok az acarsan önce bi miktar icer sonradan icine girip banyo yapar :) her kuş ayni olmayabilir fakat onlarda bir canlı kopekler icinde gecerli suyu sevmemek. bazi kediler ise suyu çok sever suyu :) siz yinede deneyin bazi yollari bisey kaybetmezsiniz sokakk serceleri , kargalari bile suya girip bannyo yapiyor neden muhabbet kuşunuz yapmasin ki

ceren_6

Serçe demişken komşumun iş yerinde kargaların saldırdığı yavru serçe aklıma geldi olan şuydu
Komşum köpeğini ban emanet etmişti eve geldiğinde kapıyı tıkladı açtım elinde kutu içinde yavru serçe karga saldırmış bacağı kopmuş ama biraz ete bağlıydı kanadının vicutla birleşen yeri parçalanmış gagasının üstündeki tüğler yolunmuştu seda ablada eve getirmiş kıyamamış kimse almamış ilk yarım tedavi yaptık filan sonra vet götürmek istedim evde olmaz böyle dedim vet götürdüm aynı tedaviler yaptılar resmen kızdım biraz serçe ölür bu boşuna tedavi parası veriyorsun dediler al at dediler resmen benim sinirler tavan bende aldım malzemeleri ordan staj olarak iyi olmasamda birşeyler yaptım sonra eeve getirdim evde besledim gözü kapanmasın diye başında bekledim ama uyuya kaldım uyandığımda ölü gördüm o an içim gitti çok çığlık atıyordu sinirlendim aama çığlıklarını özler oldum keşke elimden başka birşey gelebilseydi

ceren_6

Bütün hayvanları ayırt etmeden sorgusuz tedavi edenlerin vet olmasıı istiyorum

Cotontzu_Siri

Veterinerlerin hayvan sevmesi gerekiyorken bunlar para seviyor.

ceren_6

Öbür dünyada allah a hesap verirler artık

Cotontzu_Siri

Ne farkı var ki :P

ceren_6

Suyu sevmeyen var benim 5 yıllık kuşum gibi herşeyi öğrendi bir banyoya girmeyi öğrenmedi

Cotontzu_Siri

Ona bir şey diyemeyeceğim. Ama suyu sevmeyen kaba da girmez.

Alfam

Çoğu veteriner para göz zaten yoksa berbat mamaları niye önersinler benim kızıma royal canin baby cat önermişti mama konusunda veterinerler gerçekten saçmalıyor

KedimVar

Benimki de banyosuna girmiyordu cam bardağa su doldurup önüne koyuyorum kenarına tutunup çok güzel banyo ediyor. Zaten kendisi artık alıştı her gördüğü cam bardağa atlıyor. Geçen misafirin çayının içine girmeye çalıştı zor aldık :D
Hatta bir keresinde leğene koymuştuk içinde yüzmüştü. Ama suyu çok sever benim oğlum :))

KedimVar

Ama dikkatli ol. Benimki bardakta banyo ederken bir kere tepetaklak içine düştü. Ben de onun yanındaydım o Zaman. Hemen görüp kuyruğundan çekip çıkarttım. Su aşkıyla ölüyordu hayvan :))