Vet's Plus Yaş Mama Yedikten Sonra Petimin Kakasında Fazla Yumuşama Oluyor Normal Mi

Prenseslady867

Yediği gün oluyor ikinci gün normale dönüyor alerjik bir durum olabilir mi?

8 CEVAP

beyzathemoc1

ishal gibiyse eğer kedinize yaramıyor olabilir vermeyin ama hafif bir yumuşamaysa kıvamlıysa yaş mamadaki su oranıyla ve içeriğiyle alakalı olabilir verebilirsiniz

Prenseslady867

İshal gibi değil teşekkür ederim

teddybal

Benimki de somonlusundan kötü etkilendi çünkü farklı hiçbir şey vermemiştik, mamayı yediği akşamın sabahından itibaren 3 gün sadece kusup hiçbir şey yemedi içmedi, kakası da aynı dediğiniz gibiydi. Veteriner gastroenterit tedavisi uyguladı, şimdi iyi çok şükür. Sanırım içinde bir şey bazı kedilere hassasiyet yaratıyor ama içeriğini de araştırmadım ne yaramadı bilemiyorum.

duman_cat_world

İshal gibiyse bu yaş mama kedinize yaramamıştır başka bir yaş mama markası deneyin. İshal gibi değilse devam edebilirsiniz bir sıkıntı olmayacaktır🤗

Palyaco

Diskida yumuşama bile sıkıntı yaratır bence yaramiyor vermeyin

Warriorsans

Hafif bir yumuşamaysa sorun olmaz ama ciddi bir yumuşaklık ishal gibiyse vermeyin elinizde varsa sokak çocuklarına verebilirsiniz

cat_expert

4 aydan büyük bir kedi için 80-100 gramlık konserve 1 günlük öğüne denk gelir, bölünürse de sabah ve akşam olarak 2 öğün verilebilir. Yaş mama verilen günde ben kuru mamayı kaldırıyorum o gün sadece yaş mama veriyorum.

Eğer bu mamaya yeni geçtiyseniz alışma döneminde bu tür durumlar yaşanabiliyor, birkaç kez yedikten sonra düzene girmesi gerekir, eğer değişiklik yoksa kediniz için uygun olmayabilir bu yaş mama.

Looneytunes

Bir konserveyi tamamen bölüyor musunuz? Vet's plus ın konserveleri büyük olduğu için ben 3e bölüp 3 gün boyunca veriyorum. Bir de dolaptan çıkan soğuk mama da ishal yapar. Eğer bunlar söz konusu değilse kedinize yaramamıştır ben de vermemeniz taraftarıyım.