Balıklı Mama Önerisi

Gizemmii

Merhabalar, kedime küçükken hills balıklı mama vermiştik ani geçiş ve küçük olması yüzünden ishal oldu ve aylarca geçiremedik. Şimdi bir yaşını geçti ama tavuklu mama bir türlü iyi gelmiyor sürekli gözler sulu, veteriner omega takviyesi lazım kısacası mamanızı değiştirmenizi öneririm beyaz ırklarda omegaya çok ihtiyaç duyuluyor dedi. Tekrardan ama bu sefer adım adım balıklı mama olmazsa kuzulu mama deneyişine gireceğiz. Balıklı önceliğimiz olmaz üzere kuzulu da olur mama öneriniz var mıdır? Vereceğiniz tavsiye ya da? Hepinize teşekkürler 🌸

18 CEVAP

simbakedi

nd ocean kullandim ben cok memnundum. ancak tahilli mama kullandiysaniz hep ndye gecisi dikkatli yapmalisiniz ki tekrar ishal sorunuyla karsilasmayin. gecisi uzun tutup probiyotik destegi alirsaniz sorun yasayacaginizi dusunmuyorum. kediye iyi gelip gelmemesini bilemem. eger tereddutunuz varsa proplan somonlulara da bakabilirsiniz. ben tahilli beslememe taraftari oldugum icin kullanmiyorum. ayrica o icerigin o fiyata degdigini dusunmuyorum ama hali hazirda bir probleminiz varsa ve cesaret edemiyosaniz deneyebilirsiniz. tahilsiz olarak acana pacifica da oneririm. su an onu kullaniyoruz memnunuz gayet. kuzuluda yine ndnin de vardi dusuk tahillisi olabilir belki bakin isterseniz ona da

Warriorsans

Acana pacifica öneririm ama geçişi yavaş tutmakta fayda var

simbakedi

15 gune yaysaniz iyi olur. baslarda %90 eski %10 yeni olsun, sonraki gunler bu artarak gitsin elinizdeki mama bitene kadar yapabilirsiniz yani.

Sevdaoren

mutlaka nd deneyin , ben somon alıp haşlayıp onuda yediriyorum mama ile beraber

Palyaco

Balıklı mamalar exclision ton balıklı acana pasifica bunlar iyi yanliz ağız kokusu olur onun için dental kullanın sığır etli yada kuzulu düşünürseniz exclision sığır etli nd kuzulu tahıllı tercih edin

Palyaco

Kuzulu kullanıp malt olarak beaphar Milk malt kullanın omega 3 2.7 omega 6 19.9 üründe var

Palyaco

Hem tüy yumaklari hem omega3 ve omega6 destekli beaphar Milk malt

Gizemmii

Çok teşekkür ederim geçişi kaç güne yaymalıyım sizce ?

Gizemmii

Nd ve hill baktım memnuniyet daha çok genelde. Aslında britcare içeriği çok temiz yüzdeyle veriyor diyorlar ama yorumları biraz sıkıntılı çoğu kedide ishal problemi yaşanmış

Gizemmii

Tamamdır, çok teşekkür ederim 🌸

Gizemmii

Çok teşekkür ederim 😇

Betulb97

Benim kedim de beyaz, proplan somonlu kullanıyoruz tüy dökümü gayet az ve çok iyi gelen bir mama, başlarda çok severek yiyor mamasını verirken mırlayarak teşekkür ediyordu ama artık sıkıldı, kış geliyor ve içeriğindeki tahıl nedeniyle ndnin kısır balıklı mamalarında birine geçmeyi düşünüyorum. Bence ikisini de deneyebilirsiniz, proplani uzun vadeli kullanmamak şartıyla, tahıl içerdiği için.

Gizemmii

Peki riske atmamak adına ishal olur diye kuzulu kullansam omega desteği versem sizce nasıl olur? Ve bildiğiniz omega ürünleri var mı?

simbakedi

hills icerik olarak karsilastirilamaz nd, acana ile. eger kediniz kuzulu seviyorsa basta onunla baslayip sonrasinda tahilsiz mamaya gecebilirsiniz daha kolay olabilir sizin icin.

duman_cat_world

ND ocean kullanmisligim var benim de. Çook memnun kaldım önerebilirim ♥️