Kedim Duman’ın Huyu Suyu Değişti :)

duman_cat_world

Merhabalar mutlu forumlar herkese 🤗🤩

Biliyorsunuz, Duman’ı 3 hafta önce kısırlaştırdık. Şu anda sağlığı gayet yerinde, çok şükür 🥰

Ancak kısırlaştırıldıktan sonra huyu suyu bayağı değişti. Normalde çok sakin ve pek iştahlı sayılmayacak bir kediydi. Verdiğimi reddetmezdi ama büyük bir iştahla tükettiği de söylenemezdi.

Kediler kısırlaştırıldıktan sonra daha sakin oluyorlarmış genelde. Bizde ters etki yaptı sanırım (: çünkü şimdi yerinde durmuyor, yastıkların altına giriyor mükemmel bir iştahı var ♥️ Bildiğiniz tekir kedi oldu 🤗🤗

Bu durumdan çok memnunum ama neden olduğunu da merak etmiyor değilim (:

17 CEVAP

duman_cat_world

Ayssgul
Aynen öyle 🙈 Ama bu durumdan çook memnunum çaktırmayın 🙂🤗

Palyaco

Duman suan kaç kilo

Warriorsans

Kısırlaştırma sonrasında hormonlarda çok değişiklik oluyor dumanda da böyle bir etki yaratmış 😻

Ayssgul

Sizde ters etki yapmış sanırım 😁

Palyaco

Cok iyi kilosu cok yediğini söylediniz ondan sordum bizim waff 4.700 hareketli bizimkide ama mamayi az yiyiyor

Palyaco

Kisirlastirdiktan sonra az yemeye başladı 40 gr mama yiyiyor

simbakedi

yani umarim bu bizde ters tepki etmez anestezi etkisinde bile top pesinde kosan bir kedim var… bazilarinda hormon degisikligi boyle etkilere sebep oluyormus sans isi yani. ama hircinlik vs varsa onlar gidiyor diye biliyorum. hareketlilik kediden kediye degisiyor

duman_cat_world

simbakedi
Teşekkürler sizinki de iyiymiş eğer ters etki olursa vay halinize 🙈🙈

Superisi814

😊😊😊

Sofia_juju

Hormonlarda değişiklik olduğundan merak etmeyin

duman_cat_world

Palyaco uzun zamandır tarttırmamıştım ama 5 kg civarıdır diye tahmin ediyorum.

Niye sormuştunuz?

duman_cat_world

40 gr çok az değil bence. Bizimki kısırlaştırıldıktan sonra gözle görülür zayıfladı maalesef :( Ancak şu an gayet iyiyiz

Oqrenerde06

Çok mutlu oldum bazı kediler de tam tersi oluyormuş ☺️☺️ 2.5 yaşına kadar kısır olmadığını söylemiştiniz sanırım evde çok sıkıntılar olmadı mı kızgınlıkta sürekli bağırıyorlar genel de ☺️

duman_cat_world

Kızgınlığa son 2 haftada girdi sürekli miyavlıyordu dışarı çıkmak istiyordu ve o idrar kokusunu anlatamam... Kısırlaştırdık kurtulduk rahatladık. Çok şükür huy edinmedi. Bu değişikliğinden de memnunuz.

Teşekkür ederiz Oqrenerde06

Jean

Benim kedimde kisirlastirdiktan sonra resmen kedi oldu, hareketlendi. Onceden aksama kadar yasli dedeler gibi oturuyordu, uyuyordu. Kisirlasinca zipir zipir oldu.