Gimcat Malt 3,5 Aylık Kediye Verilirmi?

milkans

kedim çok yalanan bir kedi ve ne bulursa yemek isytiyor sürekleri bişeler yalayıp atıyor ağzına henüz 3,5 aylık gimcat malt vermeyi düşünüyorum önerileriniz nelerdir?

16 CEVAP

citirbebegim

3 aylıkken vermeye başladım ben, gimcat kitten paste zaten yavru kediler için. Tüyleri dışkısında görüyorum, çok severek yiyor ayrıca 🙏🏻

citirbebegim

Ben her akşam veriyorum, internette 6 cm civarı yazıyor ama serçe parmağımın ucuna sürüp öyle veriyorum. Kitten olan yavrular için olduğu için sorun olacağını düşünmüyorum. Veterinerimiz 3 aylık itibariyle kullanın demişti.

cat_expert

yavru kediler için gimcat kitten macun kullanmalısınız. 7-8 aydan sonra yetişkin maltları kullanılabilir.

Gimlihanim

Henüz çok erken. Biz 6 aylıkken başlamıştık. Çok fazla tüy döken bir kediyse veterinerinize sorup o şekilde kullanın kullanacaksanız da

simbakedi

cok kucuk bence gerek yok. alirsaniz bile 2 haftada 1 falan verin. midelerinde tembellik mi ne yapiyor deniyordu. 4.5 aylikken haftada 1e indirip 5.5-6 aylik oldukca artirirsiniz

milkans

ne kadar sıklıkta vermeliyim peki bu kıtteni? ve ne kadar vermeliyim ?

cat_expert

Tüy topaklanmasını önlemek için 2-3 günde bir, eğer aktif bir topaklanma sorunu varsa kediniz sürekli öksürüyor kusma hareketi yapıyorsa günlük vermelisiniz, tüy sorunu düzeldikten sonra yine 2-3 günde bir vermeye devam edebilirsiniz.

milkans

hiçbir sorunu yok şuan ama ben tedbiri önden almak istediğimden kullanmayı düşünüyorum teşekkür ederim hepinize

nburcud

Bizim veterinerimiz daha çok küçük olduğu için haftada bir paket miamor vermemizi önermişti.Pembe renk olan yavrular için.Hem ödül maması niteliğinde hem malt,bayılıyorlar

duman_cat_world

3 aylık kedi için gimcat kitten paste kullanılmalıdır ayrıca vitamin de içeriyor 🤗 7 aylık olduktan sonra malt macunu ayrıyetten vermeye başlayabilirsiniz, henüz çok erken.

thesimba

ben beşinci ay ile başladım kullanmaya bence şu an erken daha

duman_cat_world

Gimcat Kitten paste üç günde bir serçe parmağınızın bir boğumu kadar vermeniz yeterli olacaktır daha fazlasına gerek yok 👍

Palyaco

Yavrulul döneminde 6 aya kadar 3 cm verin yetiskinde hergun verilir

gulsundusmez

ohhh kutsal 3a y dönemi bok bulsa yiyecek haldeler hep :) benimkisi yavru şeyleri yemek ne kelime gidip 4yaşında kedilerimin de tüm mamalarını yiyor şimdilik mutfak tezgahına çıkamadığı için orya koydum onların maltını da yiyor eşek :) bir şey olmaz tek fark kitten ürünlerde daha fazla protein ve vitamin olması yavru kedi gelişimi açısından

Montrama

Gimcat Kitten Paste ben de kullanıyorum fakat bildiğim kadarıyla bu ürün yavru kediler için olan bir malt değil. Daha çok yavru kedilerin sağlıklı gelişimini destekleyen bir multivitamin macun diyebiliriz. Yani kedinizin yuttuğu tüylere bir etkisi olmaz diye tahmin ediyorum. 6 aydan önce malt başlamaya yetecek kadar tüy dökmüyor olması lazım bence hala yavruluk tüyleri olacak çünkü üstünde.