Kedim Çok Saldırgan

Sedabekir

Merhaba herkese :) kedim veterinere gittiğimizde aşırı saldırganlasip herkese saldırıyo tırnaklarını havluyla sımsıkı tutup kesiyolar dün veteriner hekimin üzerine çiş yaptı :(( onu nasıl sakinlestirebilirim gitmeden önce sakinleştiren maltlar işe yarar mı sizin kullandığınız yöntemler var mı ?

20 CEVAP

simbakedi

hicbir sey ise yaramiyor ben de denedim…

Lokumcukk

Sanırım çoğu kedi öyle veterinerimiz demişti Benim kedimde ben evde bir şey yapmaya kalksam beni parçalıyor veterinerde sanki bayıltılmış gibi hiç bir tepki vermiyor çok uslu duruyor Değişikler yani kafalarına göre hdh

cat_expert

Her kedinin yeni bir mekanda göstereceği tepkiler farklıdır. Bazı kediler aşırı sakinleşir bazıları ise aşırı hırçınlaşabilir. Bunu değiştirmek pek mümkün değil, sakinleştirici malt v.s. gibi ürünlere inanmıyorum ben işe yarayacağını da sanmıyorum.

Veterinere götürmeden önce bir 20 dakika oyun oynatıp yorup öyle götürebilirsiniz bir ihtimal yorulup uykusu geleceğinden sakin durabilir.

orhdoner

Bizimkiler de aynı herhangi birşey işe yaramıyor ben de o sakinleştirici falan maltlara inanmıyorum şahsen

Sedabekir

4 kişi zor tutuyo ve her yerlerini ısırıp tirmalayip kanatıyo tırnak konusunda çok hassas çok üzülüyorum 🙄

Senacesur

Uyuyacagi zaman gotururseniz biraz daha sakin olabilir ya da uyandirip gotururseniz. Kizimda asi olmaya basladigindan beri cok hircinlasiyo tirnagini kestirirken. Normalde cok sakin bir sekilde kestiriyordu. Evde ben kendim kesiyorum o yuzden.

orhdoner

Kestirmek istemiyorlar malesef bizimkiler de öyle zorla kesiyorlar öyle bir bağırıyorlar ki sanki işkence yapılıyor gibi ses çıkarıyorlar bazen yarım bırakıyoruz ☺️

nemos_world

Ben uyurken kesiyorum tırnaklarını ya da ödül maması veriyor kardeşim o verirken ben de tırnakları hallediyorum, kandırmaya çalışıyoruz bir şekilde

Warriorsans

Biofeline relax paste kullandım ama bence sakinleştirme açısından pek bir etkinliği yok, yinede kedim tadını seviyor ve arada veriyorum 😻
Aslında tırnak kesme işini uyurken yapabilirsiniz, ben uyurken kesiyorum derin bir şekilde uyuyorsa tamamını kesebiliyorum. Eğer ben keserken uyanıp giderse bırakıyorum sonra uyuduğunda kaldığım yerden devam ediyorum 😅

Sedabekir

Evde de orada da kestirmiyo malesef zorla yapmak zorunda kalıyorlar teşekkür ederim cevaplarınız için :)

Sedabekir

Benimde ağlayasim geliyor kedimi öyle görünce eve gelince de biraz trip atıyo sevdirmiyo🥲

Pearl

Neden kestiriyorsunuz ki!? 1 haftaya tekrar eski halini alıyor.

Sedabekir

Perdede asılı kalmıştı ben yanındayken . İşe gittiğimde yine yalnız kalmıyor yanında hep biri var ama hani olur ya biz olmayız takılır bir şey olur içim bu şekilde rahat ediyo🥲

Eger patileriyle isteyerek evde falan saldirmiyosa kesmeyebilirsiniz. Uzadikca kendi torpuluyo cunku. Sadece garip bi uzama var mi kontrol edersiniz.

Sedabekir

Evde bize saldırma huyu yok çok sıkıştırıp sevmezsek ama çok kalın tırnakları böyle soyulmuşta düşüyo gibi sürekli kabul gibi tırnağı düşüyo