Lütfen Derdime Derman Olun Akıl Verin

CaglaKesik

Arkadaşlar merhaba günlerdir ağlamama sebep olan bir şey var annemin alerjik astımı var ve ev iki katlı olmasına rağmen annem astım atakları geçiriyor düzenli olarak ilaç fısfısta kullanıyor napabilirim kedim 3 yaşında sahiplenmek isteyeniniz var mı çözümü var mı bunun

20 CEVAP

missAybuke

Kedinizi 2 aylıkken bulmuş ve 3 yaşına sağlıkla getirmişsiniz, kimse ona sizin gibi bakıp sevgisini veremez inanın. Annenizin astımının 3 yıldan sonra bu raddeye gelmesi gerçekten üzücü, ilaçların faydası olur ve zamanla ilaçlarında yardımıyla bağışıklık kazanır diye düşünüyorum. Benimde kardeşimin gözleri kıpkırmızı olup sürekli sulanıyordu kedi alerjisi dendi ilaç kullanıyor şuan ve kendisine kediyle temas etmemesini uzak durmasını söylememize rağmen yine duramıyor seviyor sürekli. Kısır bir döngüye girdik. Maalesef yapcak birşey yok gibi, alanında iyi bir hekimden yardım almanız lazım. Kedimizde evin bir bireyi nasıl bırakabiliriz ki :( Başka bir sorunuzda 2 kediniz olduğunu yazmışsınız, biri 3 yaşında diğeri 2 yaşında. 2 yaşında olanı sahiplendirdiniz mi acaba ona noldu?

Gizemiyy

Alerji ilaclari kullanmasi gerekiyor, benim de oyleydi almadan nefes alamiyorum her yerim kasiniyor, her aksam acillik oluyorduk hava veriyorlardi, sonra daha detayli bir sekilde doktora gittim, su an ilaclari duzenli bir sekilde kullaninca buyuk bir etkisi olmuyor ki hep kucağımda yatiyor kedim, kedinizi sahiplendirseniz bile iyi bir doktora gitmeniz gerekiyor çok önemli bir durum sonuçları ciddi boyutlara evrilebiliyor. Ayrica evde ev akari varsa, sigara kullaniyorsa -azlik sıklık cok fark etmiyor-, kiloluysa ve genetik bir astim hastaligi varsa ortaya çıkar belki kediden değildir oyleyse bile arti olarak bunlar olup daha da yoğun olabilir, doktorun verdigi ilac serum seklindeyse nebulizator alip annenin kriz gecirdigi zamanlar hava verebilirsin ya da yaadan her aksam hava verilebilir bilmiyorum aklima baska bir sey gelmiyor.

mytokio

lütfen kedini başkasına verme. çok yazık olur alışamayabilir şu an evi olarak sizi biliyor. alerji için arkadaşım iğne vuruluyordu mesela o tarz bir çözüm arayabilirsiniz önemli olan hayvansever bir doktora gitmeniz

CaglaKesik

@missAybuke kesinlikle haklısınız Asel çok uyumlu bir kedi değil Pamuğa 56 günde alıştı. İnsanlar sürekli ya annen bu halde sen nasıl bir kediyi düşünürsün diyor. Anlamıyorlar buda can buda evlat annem beni nasıl atamazsa bende bunu atamam. 3 yaşına gelene kadar ne rahatsızlıklar atlattı sabaha kadar başında bekliyordum nefesini kontrol ediyordum. Diğer sorunuzun cevabınıda başka bir arkadaşa yazdım ordan okuyabilirsiniz.

Ekinay

Öncelikle durumunuza çok üzüldüm.. ilaçlara ek olarak türkiyeye yeni gelen proplanın live clear serisi mamaları var bu mama kedinin saldığı alerjenleri azaltıyormuş deneyebilirsiniz yurtdışında olumlu yorumlar vardı.

Gizemiyy

Biliyorum bu dediklerimi yapiyorsunuzdur büyük ihtimal ama bildiklerim bu kadar (´;︵;`)

CaglaKesik

@Ekinay minnettar kaldım size hiç bu yönden düşünmemiştim iyi ki bahsettiniz mutlaka araştıracağım

Duygukckk

benim alerjim de akciğerlerime kadar indi ve astıma dönüştürdü ancak asla sahiplendirmeyi düşünmedim evet anlayabiliyorum çok ama çok zor bu durum ama belirli yerlere kedinizi almayarak biraz daha bu durumu toparlayabilirsiniz mesela benim odama giremiyorlar kedilerim bunun gibi annenizin yatak odasına mutfağa gibi sık kullandığı yerlerden uzak tutarak bir çözüm üretebilirsiniz. Geçmiş olsun

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda 🙏 Sevindim çok iyi yapmışsınız umarım anneniz daha da iyi olur bir daha da kriz yaşamazsınız

Rapisa

Annenizin alerjik astım olmasının sebebini bulup onu iyileştirmesi gerekiyor. Hastalıkların sebebinin bizi mutsuz eden olaylara vücudumuzun verdiği tepki olarak görüyorum. Annenizinde bu hastalığı başladığında onu mutsuz edecek bir şey yaşamış olmalı. Onu bulup düzeltirse hastalığı da iyileşir. Ayrıca bağışıklığını güçlendirecek şekilde beslenirse çok faydalı oluyor. Bal, polen, propolis karışımını tavsiye ederim

Gizemiyy

Alerji ilaclari kullanmasi gerekiyor, benim de oyleydi almadan nefes alamiyorum her yerim kasiniyor, her aksam acillik oluyorduk hava veriyorlardi, sonra daha detayli bir sekilde doktora gittim, su an ilaclari duzenli bir sekilde kullaninca buyuk bir etkisi olmuyor ki hep kucağımda yatiyor kedim, kedinizi sahiplendirseniz bile iyi bir doktora gitmeniz gerekiyor çok önemli bir durum sonuçları ciddi boyutlara evrilebiliyor. Ayrica evde ev akari varsa, sigara kullaniyorsa -azlik sıklık cok fark etmiyor-, kiloluysa ve genetik bir astim hastaligi varsa ortaya çıkar belki kediden değildir oyleyse bile arti olarak bunlar olup daha da yoğun olabilir, doktorun verdigi ilac serum seklindeyse nebulizator alip annenin kriz gecirdigi zamanlar hava verebilirsin ya da yaadan her aksam hava verilebilir bilmiyorum aklima baska bir sey gelmiyor.

Gizemiyy

Alerji ilaclari kullanmasi gerekiyor, benim de oyleydi almadan nefes alamiyorum her yerim kasiniyor, her aksam acillik oluyorduk hava veriyorlardi, sonra daha detayli bir sekilde doktora gittim, su an ilaclari duzenli bir sekilde kullaninca buyuk bir etkisi olmuyor ki hep kucağımda yatiyor kedim, kedinizi sahiplendirseniz bile iyi bir doktora gitmeniz gerekiyor çok önemli bir durum sonuçları ciddi boyutlara evrilebiliyor. Ayrica evde ev akari varsa, sigara kullaniyorsa -azlik sıklık cok fark etmiyor-, kiloluysa ve genetik bir astim hastaligi varsa ortaya çıkar belki kediden değildir oyleyse bile arti olarak bunlar olup daha da yoğun olabilir, doktorun verdigi ilac serum seklindeyse nebulizator alip annenin kriz gecirdigi zamanlar hava verebilirsin ya da yaadan her aksam hava verilebilir bilmiyorum aklima baska bir sey gelmiyor.

CaglaKesik

@mytokio hayır dilim söyler ama elimden asla gelmez ki öyle bir şey sahiplendirmek vs. memleketimde teyzelerimle kalıyordum onlar "biz kedisiz duramayız birini vermek zorundasın" deyince Asel'den vazgeçemedim bana resmen bu yaşımda annelik duygusunu hissettirdi. Zaten onlarda Pamuk'la daha iyi bir bağ kurmuşlardı onlara bıraktım. 1 hafta sonra onlarda bulunduğum şehre hemen karşı daireme gelecekler. Pamuğuda getirecekler. Yani her an elimin uzanabileceği gözümün önünde olacak.

CaglaKesik

@gizemiyy annemin hem gece hapı var hemde 2 fısfısı var kullanmıyordum uzun zamandır yanında olmadığım için kötüleşince kullanıyordu gelince mecburen kullanmak zorunda kaldı. Dün kötüleşti 2 ilaç bi fısfıs anca sakinleştirdi açılmadı yani sadece sakinleşti. Hangi doktora gitsen annemi daha da etkiliyorlar "kedi kesinlikle olmayacak" diyorlar ama annem sadece kediye değil ki bi ev süpürürken bile kötüleşebiliyor.

CaglaKesik

@Duygukckk 2 gündür öyle yapıyorum alt kattın bütün odalarını kapatıyorum Asel üst kattaki odalarda dolaşıyor annem dün ilk defa ilaç almadan uyudu maşallah 🧿 ve 2 gündür hiç kötüleşmedi sanırım çözümünü bulduk arkadaşlar 🥲 Asel annemin sık sık girdiği odalara girmeyecek ek olarak pro planın yeni çıkardığı live clear mamasınıda kullanacağım sık sık Asel'i tarayıp tüylerin daha az dökülmesini umuyorum