Mantarı Ne Yaptıysam Geçiremiyorum

yankialkan

Herkese selamlar. Kedim 7 yaşında. 2 yıldan uzun süredir mantar illetiyle uğraşıyorum. Sırası ile yaptığım şeyleri yazıyorum. Mantarlar bir süre geçiyor, birkaç hafta sonra tekrar çıkıyor. Başka çözüm öneriniz varsa çok sevinirim.
-Mantar temizliği için Crystalin.
-2 doz mantar aşısı.
-3 doz zylexis
-3 kere ecosin tablet ile yıkama.
Virbac Urinary ile besliyorum, günlük carnicare lysine force bağışıklık güçlendirici takviye veriyorum.

31 CEVAP

Superisi814

Ben kedi mantari nedir biliyorum , bir kac kez kedilerim cektigi icin kendisinden.Sizin eklediginiz resimdeki benim kapali yara dedigim cins.Acik yara haline dönüşenler var.
Kedi mantar asisini vet. Hekimler de pek tavsiye etmezler , karacigeri yorar, cokca kez ise Yaramaz..
Evinizi neyle dezenfekte ettirdiniz bilmiyorum ancak uzun sureli mantar yasadiginiz icin defaaten yenilemeniz gerek.
Ben sizinle son tecrubemi paylasiyim.
Sokak canlarimdan birinde çikti.Inatci mantar.Digerlerine bulasmaya basladi.Bir cogu hizli iyilesirken Zifirim iyilesemiyor, manyar yayiliyordu.Oceral sprey, christalin, nana sprey vb denedim, yok bir gelisme.
Bu esnada bagisikligi dusuktu ve asi da olamazdi, karacigee cokme riski yuksekti.
Sari kantaron yagi, cirek otu yagi, hindisran cevizi yagi suruyordum.Hepsi de doğal olan.Nefret etse de ..En son bir krem aldim.Tricobor .Yakalik takamiyordum, Zifir sokakta daha tehlikede kalir diye.Kendini yaladigi icin zarar verir diye biraktim.Duzensiz de sursem, hizlica iyilesme basladi.
Hindistancevizi yagi ile bu urunu deneyin derim.Siz yakalik takarak uygulayin ki ic organlari zarar gormesin. Garanti veremem ama iki ay ugrastigim mantarda iyilesme oldu.Acik yara sekline gelmis olsaydi onerilmiyor.Sifa olsun..

duman_cat_world

Cleapet nano sprey var. Mantar, uyuz, alerji için kullanılabiliyor. Ayrıca göz, kulak, ağız ve tüy bakımında da kullanılabilir. Okuduğum yorumlar çok olumlu, gerçekten işe yarıyor; veterinerler de öneriyormuş. Bir deneyin derim.

NOT: kendi internet siteleri (cleapet.com) dan alın çünkü bu sprey kokusuz ve renksiz piyasada sahteleri var.

Superisi814

Merhaba,
Cok geçmis olsun.
Acik yara seklinde mi degil mi?

Mantar iyileşip daha sonra evden ya da oyuncaklarından tekrar bulaşıyor olabilir. Evi, kedinizin bütün eşyalarını sirkeyle iyice yıkadığınızdan emin olun. Gözden kaçırdığınız bir şey olabilir. Çok geçmiş olsun umarım kurtulursunuz.

1Elif

Crystalini litrelik alıp evden eksik etmiyorum. Bol bol ıslatana kadar sürüyorum. Bir de cezvede su kaynatıp ikş çorba kaşığı top kekik demlemiştim. Arada da ondan sürüyordum, kekik güçlü bir antibakteriyel evet kokuyor ama etkili olduğunu düşünüyorum.

simbakedi

mamasiyla alakali bir durum olabilir mi cok uzuldum fazlaca tekrarlamis :(

yankialkan

Mantarlar bu şekilde oluyor genelde. https://www.hizliresim.com/onj4kww

yankialkan

Tüm evi dezenfekte ettirdim yazmayı unutmuşum.

yankialkan

Arkadaşlar konu günceldir mantar tekrar etti.

ezginiko

Geçmiş olsun. Yukarda biri daha yazmış kullandınız mı Cleapet nano sprey?

yankialkan

Mama olarak değişiklik yaptım. Üriner sistem için veteriner maması veriyorum. Geçen sene hipoalerjenik mama ile karıştırıp da vermiştim bir fayda etmemişti. Cleapet nano sprey kullanıyorum şuan evet. 3 gün öncesine kadar bir şey yoktu. Geçen gün yine çıktı mantar.

yankialkan

Değişiklikten kastım geçen kış hills urinary veriyordum. Daha sonrasında virbac markasına geçtim.

yankialkan

Arkadaşlar daha önce bu bölgede hiç mantar çıkmamıştı. Ayrıca bu kadar geniş de çıkmamıştı. Bu illetten kurtulan arkadaşlar neler yaptılar acaba. Gerçekten çok yardıma ihtiyacım var. Şuan gülce gülce den aldığım solüsyon ve tricobor kullanıyorum. https://www.hizliresim.com/grmwpjs

Bebiikoo

Benim kedimin kuyruğunda çıkmıştı o bölgedeki tüyleri dökülmüştü. Ne kadar ilaç kullansam da yeniden çıktı. En son görüştüğüm bir veteriner doğal hindistan cevizi yağı sürmemi tavsiye etti ve gerçekten onca ilacın yapamadığını yapıp iyileştirdi. Şimdi tüyleri de çıktı o bölgede herhangi bir sorun yok. Ben biraz mamasına da karıştırıp veriyordum

yankialkan

Arkadaşlar aylar sonra tekrardan konuyu yukarı taşımak isterim. Mantar illetiyle halen uğraşıyorum. Farklı tavsiyesi olan var mıdır?