Kuş Olan Evde Kedi

Zegodogo

Arkadaşlar sorum şu 2 yaşında bir muhabbet kuşu besliyorum kedi sahiplenirsek sizce kuşun psikolojisi bozulur mu yada kedi kuşa saldırır mı cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

14 CEVAP

Miscatt

Benim 4 senedir baktığım muhabbet kuşum var kedim de 3 aylık şuan. Misket daha yavruyken Şerbetle oyunlar oynuyordu hiç zarar vermedi hala daha öyle hiç zarar vermez sadece oyun istiyor onunla ama Şerbet tabi ki kaçıyor 😅 o yüzden Şerbet uçarken yorulmasın Misketten dolayı diye Misket uyurken salıyorum kafesinden bi iki dolanıp giriyor sonra kafesine . Benimkiler anlaşıyor şuana kadar hiç bi sıkıntı olmadı. Hatta şunu söyliyim Şerbet konuşan bir muhabbet kuşu şuan Misketin yemek istediği anda Kİ miyavlamasını yapıyor ondan öğrenmiş hahahah😅😅😅☺️

nburcud

Benim hem kedim hem kuşum hem balığım var.Kuşumuz için ayrı bi oda ayırdık o mesela annemlerle kalıyor mianın oraya girişi yasak.Balıklarla da ilgilenmiyor nedense.Bu şekilde hallettik.

hannnngggg

kedim gelmeden önce bir muhabbet kusum ve bir papaganım vardı ve iki aylıkken sahiplendim papağanımla gayet güzel anlaşıyorlardı papaganım korkmuyordu veya kendini savunabiliyordu fakat iki gün önce vefat etti

Melisao

Kesinlikle olmaz bir kere kuşumu kedi yiyordu kafesini düşürmüştü

Palyaco

Benimde kus var ilk zamanlar sıkıntı olmuştu şimdi hiç dokunmuyor

teddybal

Kedim balıklarımızın başında nöbet tutuyordu balıkları ayırdık. Kedilerimiz kuşları hiç umursamiyordu ama kuşlar yine de varlıklarından bile çok strese girdi ve stres tepkileri verdi, biri kuş kafeste tülü yemeye başladı, yemlik kemiriyordu, her şeyi kemiriyordu ve asla yemek yemiyordu, biri uzun süre tüy dökümünden çıkamadı. Kuşlar çok hassas canlılar ve gerçekten kedilerden duygusal olarak etkilendiklerini düşünüyorum.

Zegodogo

Benimki asla tek duramaz yarım saat evden çıkıyoruz geldiğimizde azarı yiyoruz birde kuşunuz çok cana yakın anlaştıramaz mıyız

BayTarcin

4 kuş 1 kedimiz var ve elinizden geldiği kadar alıştırmaya çalışın kaçırmaya çalıştıkça kedi daha çok huylanıyor ve kuşların sesini duydukça yanlarına alışkın olmadığı için gitmek incelemek istiyor bilmediği bir şey olduğu için keşfetmek istiyor mutlaka alıştırın ama kuşları kedinin yanında serbest bırakmamaya çalışın uçtuklarında yakalamaya çalışabilir.

Warriorsans

Eğer bebek bir kedi sahiplenirseniz birbirlerine alıştıklarında daha risksiz olur ama ben kedimi 1 yaşındayken sahiplendim ve muhabbet kuşlarımızın yanına 1 kez getirdim ve direk saldırmaya çalıştı doğası gereği.

Sumeyyeelif

Benim kedim biraz aksi bende kuş almayı düşündüm ama kızıma güvenemiyorum o yüzden almadık ama hem kuş hem balık hem kedi besleyen arkadaşlarım var kuşu yukarıya asıyor sorun olmuyor

teddybal

https://youtu.be/uxCDIEavpog

Hatta bu videoyu sonradan izlemiştim, aynı şeyleri yaşamışız..Ayırsan bir odaya koysan yine kuşlar üzülüp etkileniyor hep yanimızda olmaya alismislar çünkü.

teddybal

Yavru sahiplenin bence, ikisine de aynı ilgiyi gösterin günün belli saatlerini kuşa ayırın, kedinin olmadığı bir odada onunla oynayın eskisi gibi, kafeste dursun kedi odadayken istemeyerek bir kaza yaşanmasın oyun oynarken pati atıp yaralama durumu gibi.

eneskolon

Şunu unutmamanız lazım kediler içgüdüleriyle hareket eder ve avlanmak doğuştan gelir evde kuş olmasını geçtim dışarıda uçan kuşlara bile kikirdiyorlar ne kadar alışmış gibi görürsenizde bir gün o mutlak son kaçınılmaz

MonikaveTori

Bizde de muhabbet kuşu var ama bir şey yapmıyorlar bir zaman sonra alışıyorlar ama yinede kedilere belli olmaz😂 Biz kuşun kafesini duvara asıyoruz o da rahat ediyor hem. Kafesi indirdiğimiz zamanda bir şey yapmıyorlar zaten bizim kuş onları ısırıyor😂