Tırnak Kesimi

Suveyder

Benim lolim'mın tırnaklarını çok zor kesiyorum izin vermiyor bende bir yöntem buldum uyurken kesiyorum.
Peki ya siz nasıl kedinizin tırnaklarını kesiyorsunuz merak ediyorum belki daha kolay yolu vardır 🐈

28 CEVAP

orhdoner

Genel de sizin dediğiniz gibi herkes uykuda yapıyorum diyordu ama biz onu da yapamıyoruz çünkü anında hemen uyanıyorlar veterinere götürdüğümüz zaman yaptırıyoruz ancak başka türlü yapamıyoruz biz yani ☺️

duman_cat_world

Kedim oldum olası babamı çok sever, ona ayrı bir hayranlığı var; idolü resmen🤭😂💙 Babam Duman’ı kucağında tutuyor ben de tırnaklarını kesiyorum o sırada annem uslu dursun diye kedime Meo creamy treats sıvı ödül veriyor🐾 Patikür yapmak için işbirliği yapıyoruz😂😂

Suveyder

Çok güzel işbirliği yapmanız kiskandim doğrusu😆🐈Duman

Gimlihanim

Ödül maması ile oyalarlarken kesiyoruz 😅😅 iki kişi olması gerekiyor. Tek kişi asla kesemiyor 🤷🏻‍♀️😂

Suveyder

Uyanıkken evet iki kişiye ihtiyaç var ama benimki ödül mamasina kanmiyor😆🐈

Sumeyyeelif

Tırnak kesimini bebisimi havluya sararak yapıyorum Gayet uslu merakla bakıyor bazen de çok aksi oluyor adı gibi asla rahat durmuyor

pebina

kucağıma alıp biraz kollarımla sarıyorum bir elimde de ödül maması tutup kokusu ile kandırmaya çalışsam da cırlıyor ama yapacak bir şey yok hayatta kesemem derdim tırnaklarını ta ki dudağımı tırnağı ile yarana kadar :) tırnak kesiminden sonra 1-2 saat gönül almaca yapıyoruz küsüyor çünkü hafta da bir bazen iki haftada bir kesiyoruz :)

Renklipati

Uykunun en derin halindeyken yavaşça kesiyoruum tek gözünü açıyor duruyor um sonra dalınca devam :))

theyusra

benimki çok uslu olduğu için genelde sorun olmuyor rahatça kesiyorum ama bazen dengesizliği tutuyor tabi, o zaman balkona çıkarıyorum, arabaları izlemeyi çok sevdiği için ben tırnaklarını keserken fark etmiyor bile 😼

pasakli_

pasaklı uyurken asla ve asla izin vemiyor normalde de izin vermiyor. çok hırçınlaşıyor. patisini sevmeye alıştırdık bazen izin veriyor bazen izin vermiyor. ama çözümü biz boxta bulduk. kalsik boxı var. içine giriyor sonra patilerini dışarı çıkarıyor benim için sıkıntılı oluyor biraz ama öyle kesebiliyoruz. sadece uçlarını alıyorum zaten ben.

güneş yeter ki bana dokunun modunda onun ki kolay oluyor.

ama balküpününki çok zor oluyor o her an tetikte ve onun tırnakları çok çabuk uzuyor. onunkini mecburen enseden tutup kesiyoruz

Anonymus297519

Kedim kucağımda şekerleme yapmayı çok seviyor uykudayken çat çat kesiyorum hepsini 🤣

Suveyder

Derin uykudayken kesiyorum
Yoksa dediğin gibi hemen uyanıyor bazende zorla ne yapayım aliştirmaya çalisiyom 🐈😊

Suveyder

Teşekkür ederim 😁
Inşallah sende yaparsın zamanla kedilerin işi belli olmuyor 🐈😊

Warriorsans

Bende uyurken kesiyorum ama hepsini tek seferde kesmiyorum rahatsız olmasın diye 😅 bir pati bir gün diğer pati diğer gün 🤩

Warriorsans

Bende uyurken kesiyorum ama hepsini tek seferde kesmiyorum rahatsız olmasın diye 😅 bir pati bir gün diğer pati diğer gün 🤩