Kedimin Mamasını Hangi Sıklıkla Degişmeliyım

Canimyavrum

Arkadaslar kedimin ilk sahibi nd ile besliyormuş 2. Sahibi spektrum yanliz (spektrum 4 gün kullanilan bir mama )ben aldgimda royal canin beybi mont kitte ile beslemeye başladim .1 hafta kadar sonra vetimiz tuna balimli hills önerdi 1 hafta kadar asamali hilsse gecis yaptim fakat hillste hic taze et yok ben 1.5 kg bu paket bitmeye geldginde acanaya gecis yapmak isterim sizce şu an kizim 2 ay 8 günlük bu sürede bu kadar mama degişikligi ona zarar werirmi yoksa hemen acanaya geçiş mi yapmaliyim yada bu paketi bitirmelimiyim🤔

33 CEVAP

Canimyavrum

Ewt aynen söyledikleri hep ayni ama kuru mama kadar su asla icmiyor günlük yaş mama weriyorm haftada 2 gün başka ek sulu birsey wermiyorum . Gimgat kittrn paste gimgat gstro macun gimgat tüy malti birde bagıklik icin veto mune . Weriyorum günlük

Canimyavrum

Yaş mamanin 85 g olanini weriyorum ama bunu yariya bölüp haftanin 2 günü weriyorum sizce bir kutuyu 2 yemi bölüp wermeliyim yoksa 1 gün sırf 1 kutu bitirince diger gün 1 kutumu wermeliyim. Birde ben bizjm wete bakarsam onlar yaş mama asla önermiyor .ama ben weriyorum gizli 😄

orhdoner

Çok iyi yapıyorsunuz onlar güzel markalı işe yarayan ürünler hep biz bayağıdır acana kullanıyoruz bir sorun olmadı şükür 🙏 Hatta bir arkadaş vardı burda o da 8 aydık kullanıyorum dedi bir sorun olmamış şükür ama Nd kullananlarda bazılarında duydum idrar yollarında problem çıktığını yani belli olmuyor bu işler

Canimyavrum

Birde hillss tuna balikli sizce nasil kitten olan vet gayet iyi bir mama dedi ama taze et yok hocam dedim olmasin dedi anlamadim

orhdoner

Bence yarısını sabah yarısını akşam yesin evet onu da vermeyin diyorlar ama bence saçma hepten de kuru mamayla olacak iş değil kuru kuru nereye kadar yani ☺️

Canimyavrum

Ewt bende acanayı begeniyorum ona geçiş yapacagim .kesjnlikle dogru kedinin bünyesiyle alakali birde damak tadiyla

Canimyavrum

Ewt zaten sadece kuru mama kesinlikle kabız bile yapiyor bagirsaklara sulu birseyler girmeli onlarda bikiyor hep kuru mama 😊

Canimyavrum

Gastro macunu ilk aldgimda çok kabizdi ondan kullanmaya baslafim kitten zaten gerekli malt tüyleri birikmesin diye veto mune macun degil kapsul aldgimda kaninda enfeksiyon cikti we hemen tedawiye basldinda akabinda strese bagli mantar olunca bagsıklik güclendirici kullanmaya badlamak zoeunda kaldim birde ben bu kizimi almadan 10 gün once 6 aylik kuzumu kaybettim 😢 ondan cok tedirginim

orhdoner

Başınız sağolsun çok üzüldüm Allah sabır versin 🙏Bir daha da yaşatmasın inşallah

Canimyavrum

Amin çok sagolun inşallah zaten bu yawruyuda diger kizimin acini hafifletmek icin sahiplendm hemen 😔ama arkadaslar benden size bir tecrube benim kaybettgim kuzum 4 tane wet kurbani oldu ben ilk wetin yaninda beraber calistgi diger wete kizdim we klinik dgistim hic bir wet iik wetimizin tecrubesiyle bir olmadi hepsi 3 haftada farkli teshis we tedawiyle kizimin akciger sorununu bilemedgi icin benim yawrum yasamini yitirdi 😢 en son ilk wetrinerimizin klinigine gece acil yeyistrdim fakat cok gecikmssin akciger bitmis dedi kücuk bedeni 2 gün ancak dayandi asla 1 dr la baslayin we asla degismeyin 😔

Canimyavrum

4 ayda bir deneyimledginiz mamalar icerisinde ewe gercekten bu mama her yönüyle iyidir dediginiz hangi mama oldu

Canimyavrum

Ewt cok mama dgisti ben 3. Sahibi olunca mecbur hepimiz farkli kullandik bende artik sabit bir mamada kalmak istiyorum. Wetin werdgi şu anki mama icerik olarak zayif geldgi icin dgismwk istedim acikcasi taze et yok hillste

orhdoner

Çok üzüldüm kötü bir durum yaşamışsınız yazık olmuş vebalini kim aldıysa Allah ondan çıkarır zaten siz merak etmeyin umarım bir daha yaşamazsınız ve kimseye de olmaz böyle durumlar siz çok güzel bakmışsınız o sizden razı olmuştur ne mutlu size 🙏

Canimyavrum

İnsaallah cok özlüyorum 😢 şunu diyebilirim çok ama çok zormuş .dilekleriniz icin cok sagolun rabbim razi olsun 🙏

orhdoner

Siz de sağolun sizden de Allah razı olsun cümlemizden 🙏 Bu arada biz de acana kullanıyoruz 5 aydık herhangi bir sorun olmadı içeriği iyi diye Nd den geçtim ben de isterseniz siz de geçebilirsiniz. Yavru kedi maması acana yaşlara göre ne kadar verileceği paketin arkasında yazıyor bilginiz olsun