Kedimin Mamasını Hangi Sıklıkla Degişmeliyım

Canimyavrum

Arkadaslar kedimin ilk sahibi nd ile besliyormuş 2. Sahibi spektrum yanliz (spektrum 4 gün kullanilan bir mama )ben aldgimda royal canin beybi mont kitte ile beslemeye başladim .1 hafta kadar sonra vetimiz tuna balimli hills önerdi 1 hafta kadar asamali hilsse gecis yaptim fakat hillste hic taze et yok ben 1.5 kg bu paket bitmeye geldginde acanaya gecis yapmak isterim sizce şu an kizim 2 ay 8 günlük bu sürede bu kadar mama degişikligi ona zarar werirmi yoksa hemen acanaya geçiş mi yapmaliyim yada bu paketi bitirmelimiyim🤔

33 CEVAP

Palyaco

Cok sık değiştirmişsin devam edin bitirdikten sonra mamanin vitamin değerleri ve et yarı yarıya olsun içindeki bitkiler bile kedilere faydalıdır acananin vitamin değerleri dusuk nature,s virary tavsiye ederim eski adı tru instinc

duman_cat_world

Ben 4 ayda bir mama değiştiriyorum. Farklı markaları deneyimliyoruz

Oqrenerde06

Kedi doğar doğmaz ne çok mamayla tanışmış. Bence artık değiştirmeyin

teddybal

Çok fazla macun kullanıyorsunuz daha 2 aylık bebek, sadece kitten macunu verseniz yeter, onu da iki güne bir 1-1,5 cm macun olarak verseniz tamamdır.

Lils

Acana yavruyken sıkıntı yapmaz hareketli olduğu için ama yetişkin olunca durulur brit care geçin bence. İçerik olarak iyi ve analiz değerleri daha iyi

Warriorsans

Mama değişikliğinden çok sorun olmaz ama yinede pek iyi değil sürekli değiştirmek. 10 15 günlük bir geçiş süreciyle acanaya geçmenizi tavsiye ederim

orhdoner

Paketiniz bitene kadar kullanın daha sonra acana ya geçerken de 10 güne yayın yavaş şekilde geçiş yapın yoksa midesi bozulabilir ishal olabilir

Canimyavrum

Ewt bende öyle düsündüm fakat simdide acananin et orani cok yüksek diye şöyle bir söylem war işte et orani yüksek mamalar karaciger ve fakli sorunlar yaratiyormus bil hassa nd we acana icin tahilsiz mama olduklari icin böyle söyleniyor .

orhdoner

Öyle olanlar da var çok iyi geldi yıllardır kullanıyorum diyen de var yani kedinize iyi gelip gelmediğini siz anlarsınız zaten kaşıntı yapıp yapmadığı vs sonuçlardan

Canimyavrum

Nature's ewt bir tanidigim önerdi içerik olarak çok iyi dedi fakat fiyatlarina baktim cok yuksek şu an bebek oldgu icin alabilirim mama tüketimi az oldugu için ama ilerki dönemlerde 1 yaş sonrasi mama tüketimi artarsa maddi olarak karsilayamazsam tekrar kuzumu düsük kalite mamaya mecbur birakmak istemiyorum.

simbakedi

paket bitmeden alın bence. et oranı ne kadar yüksek o kadar iyi önemli olan kedinin iyi su içip egzersiz yapması. acanaya geçişi uzun tutmalısınız ki tahılsız mamada sorun yaşamayın. ben de kullanıyorum şu an çok memnunum. eğer acana içiniz rahat etmezse bozita da bakabilirsiniz güzel içerikli bir mama. tahıllılarda da en iyilerden proplan var onu deneyebilirsiniz.

Canimyavrum

Egzersiz olarak cok hareketli bende baya oynatiyorum zaten daha çok ufak lakin su olayi sık degil farkindayim günlük ne kadar icmeli acaba su ml olarak

Canimyavrum

Birde hillss tuna balikli sizce nasil kitten olan vet gayet iyi bir mama dedi ama taze et yok hocam dedim olmasin dedi anlamadim

orhdoner

Normalde yedigi kuru mamanın iki katı kadar diye okumuştum ben bir yerde ama ne kadar doğru bilemem yaş mama da verirseniz haftada 2 kere ya da evde haşlama birşeyler suyuyla en azından ondan da su alıyorlar daha iyi oluyor

orhdoner

Zaten veterinerler hep aynı şeyi diyor içeriğine bakmayın siz yediginiz herşeyin içeriğine bakıyormusunuz diyorlar royal canim yedirin diyorlar