3Aylık Kedim Hem Ucuz Mama Hem Yetişkin Mama Yiyor ??

Miscatt

Merhaba arkadaşlar daha önce kedimin kuru mama yemediğiyle alakalı yazmıştım. Advance aldım yemedi royal canin aldım yemedi proplan aldım yemedi. Hepsi de yavru kediler için olanıydı. Teyzemin yetişkin kedileri var oraya gittiğimde onun kedi mamasını katır kutur yedi şok geçirdim. Markası enjoymuş yetişkinler için. Sorum şu benim oğlan hem 3 aylık yetişkin maması yiyor hemde enjoy marka bi sıkıntı olur mu çok üzülüyorum böyle yapmasına 😔

29 CEVAP

dilanbulent

Enjoy sokaktaki hayvanlar için en azından aç kalmasın mantığıyla alınması gereken bir mama. İçeriği hiç iyi değil. Fakat mesela ben zamanında birini görmüştüm, adamın Acana alacak parası var ama kedisi Jungle'dan başka mama yemiyordu :)

Eğer tüm mamaları denediyseniz ve ona rağmen yemiyorsa yapacak bir şey yok gibi. En azından sağlıklı yaş mamalarla veya evde tavuk/ciğer gibi et ürünleri vererek destekleyebilirsiniz.

Kebikec

Kaç 3 mama deneyenler var bende onlardanım :) bulursun seveceği içerik olarak içine sinen mamayı merak etme. Örneğin Acana kitten 340 gram t re nd y ol frog pet satıcısında uygun oluyor deneyebilirsin. Aynı şekilde 300 gramlık ufak paketli Brit care, Sanabelle, Exclusion var bunlara da bakarsın. Bozita, Advance.... Enjoy'a gelene kadar bunları dene derim. Bir de petlebide tester seçeneği fazla oradan da yararlanabilirsin.

dilanbulent

Eklemeyi unutmuşum 3 aylık bir kediye mutlaka yavru kedi maması almalısınız elbet sevdiği bir mama vardır yani

Warriorsans

Bence enjoy vermeyin ben enjoyu sokaktakilere bile vermiyorum. Sevmesinin nedeni içindeki katkı maddeler. Acana yavru kedi maması vardı first feed gibi bir şeydi adı ona bakabilirsiniz. Şöyle ki ne kadar yemese de acıkınca bir şekilde ölmeyecek kadar yiyecektir. Zamanla alışır zaten.

dilanbulent

Kesin oluşturur diye bir kural yok. Ama riski artırmış olursunuz. Sonuçta Enjoy dediğiniz mamada eti falan bırakın, protein oranları bile yerlerde. Eğer illa ucuz mama seviyorum diyorsa t e miz mama isimli siteden Bonacibo mamayı bir deneyebilirsiniz bence.

AhsenAise

Küçük oğlum abur cubur çok seviyor ,sağlıklı yiyecekleri yedirmek için ailece efor sarf ediyoruz,okulda yemesini engellemek için harçlık vermeyi kestik,evden meyve, kuruyemiş,ve sağlıklı sandviç ler hazırlayıp çantasına koyuyoruz,tabi ki küsüyor ,sürekli mizmizlaniyor ,tepkileri ile bizi yıpratıyor ama pes etmiyoruz ,sağlığı için ,sizde aynı şeyi kediniz için yapmalısınız ,inatla ısrarla sabırla , çünkü onlarda patili çocuklarımız ve her çocuk gibi doğru yanlış algıları farklı

susuwatari

Mamaları karıştırarak vermeyi deneyebilirsiniz. Karışımdaki yavru mamasını ufak ufak artırırsınız.

Mehmetneroo

Bizim Nero gibi başka fakir ruhlu kediler de varmış 😂biz o kadar bozita, ND felan aldik ama beyefendi sadece mystic yiyo hemde deli gibi

Renklipati

Yerinizde olsam,3 mama denemişsiniz diğer bütçenize uygun mamaların tester numuneleri ni alın deneyin baktınız yok hala enjoy yapacak birşeyiniz kalmıyor yaş mama göğüs vitamin ciğer gibi gıdalar la destekleyin birde enjoyun yavru maması da yok buda kötü durum vitamin oranı düşük oluyor yetişkin mamada

orhdoner

Cnm benim ben de çok üzüldüm böyle duruma ben de acana veriyordum kaç aydın kullanıyorum şuanda mar ka ma ma dan obivan siparişi verdim 1 kglık değişiklik olsun diye onun yavru kategorisinden alıp bakabilirsin istersen bu da Türk firmasına ait mama belki bunu yer içerikleri benziyor ama bunun içeriğinde gerçek et var en azından 🙏❤️

dilanbulent

T e miz mama isimli site numune yolluyor. Sadece kargo ücreti ödüyorsunuz. Google'a ''bonacibo numune'' yazdığınızda direkt çıkıyor zaten

Miscatt

@Renklipati evet enjoyun yavru kediler için olanı da yok. Elimden gelen herşeyi deneyeceğim. Mama araştırmasına giricem yine.

Renklipati

Merak etme illaki sevdiği bir seçenek mama çıkacaktır sen elinden geldiğince tester al.. inşaAllah guncceme yaparsın sevdiği mama çıkınca 🐾🐾

Miscatt

@AhsenAise haklısınız üzülmemin sebebi zaten bu söyledikleriniz elimden geleni yapıcam inşallah iyi bir içerik bulup yedirmeye çalışıcam 🙏🏻

Miscatt

3 farklı yavru kedi maması denedim yazdığım markaların ama yemiyor. İçeriğinin kötü olduğunu evet biliyorum zaten buna canım sıkılıyor .Niye böyle yapıyor bu çocuk 😔 tavuk haşlaması veriyorum. Ev yoğurdu veriyorum kendim yapıyorum. Kefir de aldım ilk defa vericem bugün. Çok canım sıkıldı çok.