Sokak Kedilerinin İnsanlar Tarafından Bilinçli Olarak Zehirlenmesi!

Aysedalgc

Merhaba arkadaşlar öncelikle kısaca konuyu açıklamak istiyorum eski semtimin arka sokağında genellikle çok kedi bulunur orada ikamet ederken zor bela beslerdim bir komşum dahil, ama mama su vs verdiğimiz zamanlar etraftan çok sorun çıkardı diğer komşularla etrafın kirlendiği kedilerin bizim yüzümüzden çoğaldığı gibi gibi bir sürü şeyler sürekli kavga çıkıyordu en son çare kedileri toplayıp çöp konteynerin yanında beslemeye başlamıştım, burdan kısa bir süre önce taşındım fakat ailem burada oturuyor arada gelip baksamda özellikle beni tanıyan kediler( evime gelip yemek yiyen veterinere götürdüğüm ev de sokakta beslediğim kışları evime aldığım gibi) kedilerim yk olmuş ben taşındığım için gittiklerini düşündüm çünkü buraya ilk gelişimin arasından 2ay bir boşluğum olmuştu. Bugün yine bu tarafa geçtim bir kişiden kedilerin öldürüldüğünü duydum doğru yada yanlış bilmiyorum tam olarak ama kedileri zehirledikleri söyleniyor bir kaç kedi de ölü bulunmuş tam emin olmamakla birlikte daha önceden beslediğim zamanlarda da ve benim gibi besleyen bir komşumla sorun yaşıyorduk ama o dönem kedi eksiği görmedim bir kaç tane hariç ama şuan ciddi derece de arka tarafta kedi eksiği var benim birebir baktığım benim sürekli peşime gelen kedilerin hiç biri yk ve başka kediler de yk. Ve arka taraftaki dişi kediler sürekli doğuruyor yani onlardan doğanların en azından etrafta olması gerekiyor konusu geçmişken sokak kedilerini ücretsiz olarak veteriner kısırlaştırır mı? Çünkü çoklar hepsine bütçem yetmeyecek. İkinci olarak bu kediler gerçekten zehirleniyorsa ne yapabilirim yapabileceğim birşey var mı şikayet edebiliyoruz diye biliyorum ama tam bir bilgim yk

1 CEVAP

cute_catTR

bence şikayet edin bu yaptıklarına canilik ve terbiyesizlik derler siz kimsiniz de kedileri zehirlersiniz nasıl bir namussuz bunu yapar?! biz onlar aç kalmasın susuz kalmasın zarar görmesin diye seve seve varımızı yoğumuzu veriyoruz onları aileden biliyoruz ama onlar zehirliyor!! biz siz zehirleyin diye mi onları hayatta tutmaya çalışıyoruz??!!