Zam Hakkında

Melike0nur

15 ekimden sonra yüzde 15 ve 50 arası petshop ürünlerine zam gelecek. Mama stoğu yapmak isteyen varsa yapsın arkadaşlar.

Kuruduk bittik artık, hayvan beslemek lüks oldu.

44 CEVAP

Palyaco

Gerçek et kullaniyor muş o yüzden kedilerde dikkatli geçiş yapılması gerekiyor ishal olmasın diye ben bazen veriyorum azcık seviyor çünkü

Simgeyldrm

Ocak ayinda 230 a aldigim felicia 12 kilo az once 330 tlye aldim saka gibi gönul isterki kaliteli mama alayim ama asgari ucretle gecinenler icin imkansiz birde bunun sokak hayvanlarina alinan mamasi var onlara petshoptan açik aliyorum artik adam az veriyor 20 tlye eskiden baya agir olurdu poset simdi o bile yetmiyor

Poncimin

Bu zam haberini nereden duydunuz acaba? Geçen N&D paylaşmıştı sanırım %15 zam falan yapacaz diye. Ben sadece N&D için biliyordum, tüm petshop ürünlerine mi gelecek zam? Açıklama yaptılar mı?

Palyaco

Ben yeni yılda gelicek biliyordum öncesinde beklemiyordum

Melike0nur

Hills de açıkladı %20 zam yapacağını

AhsenAise

Belki de iyi birşeye vesile olur bu zamlar , çeşitli sebeplerle kolaya kaçarak kuru zehirle besledigimiz evlatlarımızı daha sağlıklı ev yapımı mamalarla besleriz ,şuan balık sezonu ve çeşit / fiyat seçenekleri var bolca ,ciğer ve sakatatlar la da mama hazırlarız ,hem onlar sağlıklı beslenir hem biz sarsilmayiz ,zamsız haliyle orta segment bir mamanın kg fiyatına iki kg tavuk /iki kg balık 800 Gr et alınıyor

AhsenAise

@hhannnngggg üslubunuz hadsiz,teziniz ise dayanaksız
Kuru mama kültürü surda yaygın olarak 10 yıldır var ,öncesinde kedilerimizde , lösemi,obezite, kabızlık,kanli diski ,vs gibi hastalıklar yoktu ,tam da onların yemesi gereken gıdaları vererek veteriner kapısı çalmadan 15,20 yıl yaşayan kedilerimiz vardı ,sanırım siz tüm öğünlerinizde içeriğinde tüm ihtiyaçlarınızı karşıladığını iddia eden gevreklerden tüketiyorsunuz

@ cat_expert size gelince ,neye rağbet artarsa paralel olarak onun fiyatı artar
Her zaman et tavuk balık kuru mamalardan daha ucuz olacaktır
Ayrıca taurin tavuk ciğeri de var
Başkaca takviyeler ile mamaları hazırlayabilirsiniz ,ama canimmmm kedisim bitanem yavrumm deyip ,onlar için mama hazırlama vakti ayirmaktansa kuru mama vermek epey kolayiniza geldiği için bu savunmalar
Yine saygı duyarım ,@hannnngggg sizin gibi bir üslup kullanmak beni epey düşürur çünkü

AhsenAise

@sultansbutler her ilde kasaplar çarşısı vardır,hem taze hem piyasadan uyguna et alınıyor oradan ,büyük baş sakatatlari ( ciğer,dalak) küçük baş sakatatlari( koç yumurtası,dalak ,ciğer ) ayrıca kırmızı et
Tavuk kasaplarda daha uygun ben aylık alıyorum,500 Gr dana, koyun dalağı , tavuk göğsü ve ciğeri bunları ayrı kaplarda az su ile kabakla haşlayıp rondodan irice çekip zeytinyağı ekleyip öğünluk dondurucuya atıyorum,inanın üç kg fazla yer kaplamiyor ,balık ise kendimize yaparken ona cezvede haşlayıp veriyoruz,kuru mamiza ilaveten, verdiğimiz yukarda saydığım hayvansal ürünler bolca protein ihtiva ediyor, vitamin takviyesini de kullanıyorum,bu benim içimi rahatlatan ,suçluluk duymami engelleyen ,şahsen doğru buldugum ( yüzlerce makale ,ve videolar dan sonra edindiğim bilgiler neticesinde ) besleme şeklim

hannnngggg

raw beslenmenin doğru olduğunu biliyorum pismiş etin değil ayrıca üç dört kedisi olanlar ne yapacak veya et türevlerinden bir besin alerjisine sahip olanlar serbest besleme yapanlar burada konu beslenme şekli değil etin fiyatının mamadan ucuza geldiğini düşünmeniz ve buna sevinmeniz herkes kendi yavrusu icin en iyisini yapmaya çalışıyor kimi insan evine et sakatat alamıyor ayrıca herkes çalışıyor okula gidiyor kimsenin buna vakti yok siz çok iyi biliyor iyi yapıyor olabilirsiniz ne ala fakat gunun sonunda veteriner hekim değilsiniz hayatta o güzel belgesellerden ibaret değil

AhsenAise

Pet Fooled bu belgeseli izleyin ,sonra bilinçli bireyler olarak ,savunulacak bir saviniz kalmayacak ortada

hannnngggg

dondurucu da dondurdugunuz et bir kaç hafta sonra gaza dönüşüyor tüm vitaminleri ölüyor kaldı ki raw beslemiyorsunuz anladığım kadarıyla sizin besleme şekliniz ev yapımı yas mama etleri bir araya getirip haşlayıp rondodan geçirmek? e buzlukta zaten bi vitamin kaybına uğradı bir de pişirdiginizde tüm değerleri kayboldu kaldı ki rondodan geçirdiniz sıvı hale geldi bu hayvanın dis ve dis eti saglıgı ne olacak peki ya sindirim sistemi içerisine katılması gereken lizin taurin esansiyel asitler? bunlar hep ekstra maaliyet

Ebrugolbasi

Herkes gibi bende canı yürekten can dostlarimizi kaliteli bir mamayla beslemek istiyorum. Ama şu sartlarda kaliteyi düşürmek zorunda birakiliyoruz. Gün geçtikçe cağnim ülkemde asgari şartlarda yaşamak bile çok zorlu iken biz bu zamlarla hayvanlarimiza nasıl kalitesi yüksek mamalar alabiilecegiz?? Gerçekten de yazık günah yaa

Melike0nur

Kolay-mama üyeliğim var şimdi mesaj geldi nd ve mattise ürünlerinde zam yapılacak, zamsız olarak alışveriş yapmak isterseniz şimdi alınız. Kesin bilgi.

Melike0nur

Kolay-mamadan mail geldi acana ve orijen de zam yapacaklarmis ne yazık ki. Sanki hiç pahalı değilmiş gibi 😢