Hassas Sindirim Sistemi İçin Yavru Kedi Maması Önerisi

citirbebegim

2-2,5 aydır acana first feast kullanıyorum ama artık ishale sebep olduğunu düşünüyorum. İçeriği kaliteli hassas sindirim için yavru kedi maması önerir misiniz? Teşekkürler.

17 CEVAP

irmtnc3

Biz 1 ay çektik ishal belasını o zamlar kedim 5 aylıktı prolan kitten yiyordu sürekli ishaldi ve probiyotik falan işe yaramadı rc sensible 33 aldık 2 günde 1 aylık eziyet bitti 7 ay bu mamayı kullandık Kısırlaştırınca içeriği iyi olan bi mamaya geçelim deyip ND ye geçtik geçiş süresini ultra uzun tuttuk ama olmadı ishal devam şu an prolan hindili kısır ile rc sensible 33 kullanıyoruz İçeriği iyi değil tamam ama kedime bu mama yarıyor rc bırakıp sırf proplan verdik şak ishal rc veriyoruz düzeliyor anlamadım bu mamada ne var ama durum böyle gündüzleri prolan yiyor geceleri rc. Rc yi bırakınca olmuyor direk ishal oluyor

citirbebegim

Exclusion benim de çok dikkatimi çekiyor, yorumları çok iyi. Rc içerik olarak kötü olduğu için hiç almak istemiyorum ama sürekli ishal olmaya başladı artık :(

duman_cat_world

"Sensitive" yani hassas kediler için üretilen mamalar var. Royal canin olabilir. Normalde ben de pek royal önermem. Ancak sensitive maması gerçekten iyi. Ayrıca royal çoğu kediye iyi geliyor. İshali geçene kadar kullanabilirsiniz. İshali uzun süredir devam ediyorsa veteriner hekim tavsiyesiyle royal’in gastrointestinal mamasını tercih edebilirsiniz. Sadece kliniklerde satılıyor.

Sedabekir

Benim sahiplendigim kediye bebekliginden beri RC sensible kullanmışlar isterseniz bi araştırın içeriği beni tatmin etmediği için exclusiona geçiyorum ben

citirbebegim

İlk zamanlar kısa bir dönem rc kitten kullanmıştı o zaman ishal hiç olmadı. Acana yapıyor diye düşünüyorum çünkü her şeyi kesiyorum denemek için ishal geçmiyor probiyotik vermeme rağmen, bağırsaklarından ve midesinden inanılmaz sesler geliyor. Hazmedemiyor sanırım yarın veterinere gideceğiz :( bu ishal belası çok lanet bir şey :(

theyusra

benim kızımın da bağırsakları cok hassas, tek geçiren şey true instinct original olmuştu. şimdi tabi selected serisi 200 lira olmuş ama param olsa alır mıyım? gözünün yaşına bile bakmam.

citirbebegim

Çok teşekkür ederim herkese. Acana tahıllı bir mamamı ben bilmiyordum. Çok güzel yiyor mamasını çok seviyor ama yedikten sonra midesinde inanılmaz sesler var bence sindiremiyor. Gerçi ilk 1 ay ishal sorunu hiç olmadı. Belki mamada değildir ben öyle düşünüyorum sadece. Veterinere gideceğiz birazdan daha öncede ishal olduğunda mamadan olabilir mi diye sorduğumda veterinerimiz hayır dedi ama içim rahat etmedi. Exclusion, sanabella ve bozita yavru mamalarda kararsız kalıyorum. Peki bir süre rc kullanıp ishali geçtikten sonra yine acana versem aynı sorun olmaz mı?

simbakedi

gercekten nedeninin acana oldugunu dusunuyorsaniz belki tahilsiz ama tek bir et kaynagi iceren baska mamalara da bakabilirsiniz. nd mesela tek bir et kaynagi iceriyor mamalarinda. tavuksa tavuk, baliksa tek bir balik cesidi gibi. ama kedinizin sorunu tahilla ilgiliyse ilk once nd dusuk tahilli, sonrasinda exclusion, sanabelle gibi daha guzel tahillar icerenleri deneyebilirsiniz. icerik olarak da guzeller. baktiniz bunlar hic yaramiyor ya da denemek istemiyorsunuz o zaman proplan en iyi secenek olur diye dusunuyorum. royal caninden once proplan deneyin derim, beni hem icerik olarak hem de guvenilirlik olarak daha cok tatmin ediyor. bunlarin yarayacagini dusunuyorum, direkt sensitive mamaya gecmenize gerek yok bence cunku zaten acanayi her kedi sindiremiyor, her kediye iyi gelmiyor et cesitliliginden dolayi. o yuzden normal mamalari deneyip onlar iyi gelmezse sensitive deneyin derim ben

Palyaco

İki mama tavsiye ederim exclision ve eski adı tru instich yeni adı natures vairtery bu iki mama bağırsak sağlığı icin birebir

aeri-l

Arkadaşlara katılıyorum Royal Canin tercih edebilirsiniz fakat yavru olduğu için bence önce bir 400 gramlık kitten paketi alıp deneyin eğer geçmezse ishali hassas sindirim için olan mamalara yönelin derim. İçeriği kötü olmasına rağmen benim kedilerimden biri rc ile büyüdü ve çok sağlıklı yani kedilere iyi gelen bir mama.

simbakedi

acana tahıllı değil, rc tahıllı. sürekli tahıllı-tahılsız yapmanız da kedinizi yorar ve ishale-kabıza neden olur. bence mamaya bir süre daha bakın derim veteriner mamayla alakalı değil dediyse. başka bir etken olma ihtimali var çünkü. eğer rc istiyorsanız da yine en az 3 ay falan kullanın ki yorulmasın kediniz

Bence süregelen bi durumu var ve bu kedi için tehlikeli. Direkt hiçbir şey denemeden royal canin e geçin.

citirbebegim

Veterinerden şimdi çıktım tekrar yardımlarınız için teşekkür ederim. Kroniğe çevirmiş ishali ne yazık ki ve artık tek neden maması gözüküyor. Elimde sanabelle var onu da deneyelim dedi doktorumuz. Umarım iyi olur bu defa çok üzülüyorum :( en iyi mama vereyim diyorum ama kötü etkiliyor

simbakedi

bizim beğenmediğimiz mamalar iyi geliyorsa iyi yaş mamalarla desteklendiği sürece sorun olmaz. imkanınız varken verememek üzücü biraz imkanı olmayıp hiç veremeyenler de var. ama kedinize iyi gelmedikçe diretmek anlamsız zaten. dediğim gibi ek yaş mamalar, vitaminlerle vs sorun olmaz. benim kedime de iyi gelmese ben de tereddütsüz değiştiririm zaten

Ayssgul

Brit care in hassas sindirim için bir maması olmadı lazım bi bakın derim