Kuşum Önüne Çıkan Her Şeyi Yiyor Ne Yapabilirim

Melisao

Kuşum önüne çıkan her şeyi yiyor ne yapabilirim

20 CEVAP

Esra_Pasa

Aksine tam olarak istenilen sorunun cevabı.Paylaşılan görsele bakar mısınız? Mevcuttaki kafes düzeni bir kuşun sağlıklı yaşayabileceği bir ortam mı?Kemirgen özelliği doğuştan var bu hayvanlarda dişi kuşlarda bu daha fazla gözlemlenebiliyor orası ayrı bir konu.Bakın kuşlarin ihtiyacı olan seyleri kafes icerisinde temin etmezseniz bu ihtiyaclarini sağlamak adina gördüğü her şeyi yemek kemirmek isteyecektir.Ben bu kanıya bulunduğu kafes ortamından vardım.Yeme bozukluğuna dair birşey sezemedim.Paylaşılan görsel ve kuşun içerisinde bulunduğu duruma göre değerlendirip bulundurması gereken seyleri soylerim.Kafesinde bu tur ihtiyaçları bulundurmayan bir arkadaş kuşunun sürekli duvarı kemirdiğini,Koltuk kenarlarını koparmaya calistigini,beslediği bitki toprağını yediğini söylemişti.Kafesinde önerdiğimiz ürünleri bulundurduktan sonra kuşununun oralara yanaşmadigini ve zamanla unuttugunu söyledi.Elbette yeme bozukluğu olan kuşlar da var lakin hayati önemli taşıyan ihtiyaçları göz ardı etmemek lazım.

Kumu bilmem ama kafes gerçekten yetersiz. Yemlik yok, gazete zaten zararlı. Yemleri yerde. Sert ciktigimi düşünmeyin ama bir cana sahip çıkmak koy yemini yesin olmamalı. Temel ihtiyaclarini acilen sağlamalısınız. Kuşlar hassas hayvanlar.

sundowndread

Bu soruya şu an denk geldim ve burada mısınız bilmiyorum ama o kafes nedir öyle benim bile içim daraldı. düzgün batı kafes almışsınızdır inşallah hayvanı küçücük yerlere tıkmayın

sundowndread

Bu soruya şu an denk geldim ve burada mısınız bilmiyorum ama o kafes nedir öyle benim bile içim daraldı. düzgün batı kafes almışsınızdır inşallah hayvanı küçücük yerlere tıkmayın

sundowndread

Bu soruya şu an denk geldim ve burada mısınız bilmiyorum ama o kafes nedir öyle benim bile içim daraldı. düzgün batı kafes almışsınızdır inşallah hayvanı küçücük yerlere tıkmayın