Garip Hareketler

Zehranazz

Merhaba kedim bugün iki kez aynı şeyi yaptı durup dururken birden haliya sürünüyor bir kez de kablolara surundu ama çok fazla surtuyor kafasini daha once böyle birşey olan oldumu

18 CEVAP

Anonymus297519

Bahçe kedilerim yapar genelde kafalarını ya üstüme yada bahçede duran esyalarıma sürerler çok araştırdım sevgi yada sahiplenme belirtisi olduğu yazıyordu.

Dobbyko

Bir şeye alerjisi olabilir bizimki somonlu mama yediğinde yapmıştı. Tabi hemen kötü düşünmemek lazım birkaç gün daha gözlemleyin bence olmadi kliniğe gidersiniz.

Palyaco

Sürtünme yapıyorsa kızgınlık

Melike0nur

Normal sürtünmeleri kediler bunu yapar genelde ama aşırı sürtünme kızgınlıga işaret ediyor. Veya evde baska kedi varsa da ondan bölgesini işaretliyor kokusuyla. Benim kedim yeni kedim geldiğinde her yere surtunup yalardı mesela. Zamanla kokuları birbirine geçince bıraktı

diablerose

kaşınıo olabilir

Zehranazz

Yok kendisi kısır bir kedi kızgınlık başka belirtiis de yok

Gimlihanim

Mama değişikliği yaptınız mı yakın zamanda. Belki alerjisi olabilir içindeki bir şeye. Ya da sahiplendiği için kokusunu bırakıyordur eşyalara ya da size. Kokusunu alıp başka kedi yaklaşmasın diye yaparlar genelde.

Zehranazz

Evt somonluya gectik hindiliden

Zehranazz

Ya iki kere yapti sürtünmeyi bugün

Zehranazz

Aşırı dediğim böyle artarda yapıyor bi sonra duruyor iki kere oldu böyle

Zehranazz

@Dobbyko başka belirtisi neydi bizde somonlu mamaya gectik

Ayssgul

Sahiplenme ya da alerji gibi geldi bana da.

funzu

kızgınlığa girmeye başlamıştır :)

Zehranazz

Kizginliga giremez kısır bir kedi bugün de bi gozlemleyecegim

Rgms

@Zehranazz Arkadaşımın dişi kedisini kısırlaştırdı. Veteriner içinde parça bırakmış. Hormonal olarak yine kızgınlığa giriyormuş. İlaç kullanıyorlar o dönemler. Tekrar operasyon olmasını göze alamadılar. Umarım öyle bir şey değildir. 🙏🏻