Bonnie Yaş Mama M İ G R O S

metmet

Arkadaşlar 20 küsür paket yaş mama stoğum vardı, kısırlaştırma op. geçiren evde kedim su içmiyor kuru mama yemiyor sadece yaş mama yiyor diye her istediğinde bir konserve açıp verdim ama şu an evde son bir paket yaş mamam kaldı.(Gimcat, Me-O, Vet's Plus, Nutri Feline markalarda mama yiyor seviyor)
T r e n d y o l' dan sipariş verdim ama en erken cuma gelir, şimdi migrosa baktım Bonnie Alabalıklı yaş maması var sadece bir de Whiskas. Whiskas vermek istemiyorum, Bonnie de yerli markaymış bundan 4 5 paket alıp versem iki gün için zararı olur mu?

16 CEVAP

Lils

Et haşlayın bence. Ben indirimde bir paket aldım çok jöleli ve kedim verdiğimden beri yumuşak dışkıladı

diablerose

yagsiz et tavuk balik haslayip vere de bilirsiniz. haslama suyuyla beraber. az miktarda kucuk küp kesilmis patatesle beraber haslayip verin.

simbakedi

vermeyin bence varsa petshop yakinlarda proplan yas mamalar da cok iyi degil ancak idare ederler. dun mu ne biri baslik acti sanirim bu yas mamadan sonra kedisi ishal olmus

Gimlihanim

Migros ta MırMır yaş mamalar satılıyor. Diğerlerini göre biraz daha iyi. Bence Petshop yoksa yakınlarda ondan alın verin en azından

simbakedi

ne kadar begenmesem de gourmet ben de aliyorum arada yas mama kalmayinca kedim severek yiyor bonnie’yr gore daha guvenilir bence

metmet

@simbakedi çok iyi oldu dediğiniz, bu halde iken bir de ishal olması çok kötü olur kalsın o zaman. Şimdi bir petshop'ta Miamor Ton balıklı buldum 8 paket ondan aldım umarım iyidir, hiçbir fikrim yok miamor'un konserveleri nasıldır sadece sıvö ödül çubuklarını iyi diye biliyorum.

Bu arada balıklı hazır mamaları nefessiz yiyor, ameliyatla ilgili bir iştahsızlık değil yani sadece naz, kendimi Bülent Ersoy'un menajeri gibi hissediyorum
:)

duman_cat_world

Miamor gayet iyi bir markadır bonnie’den kat kat iyidir. Siparişleriniz gelene kadar kullanabilirsiniz, afiyet olsun 😎💙

Loku_bey

Bonnie kuru maması ve yaş maması da pek önerilen bir mama değil kediler kuru mamasını sevmiyor ama yaş maması biraz idare eder ama iyi markalar kullanıp düşük marka verince hayvan sağlıği için iyi olmaya bilir.Onun yerine tavuk ciğerj haşlayıp verebilirsi kısa sürelik

metmet

Yaptık yemiyor bir tuhaf davranıyor, sadece balıklı konserve yaş mamalardan yiyor. Tavuk göğsü haşlaması yaptım normalde çok sever ama yemedi, gittim balık alıp pişirdim madem balık istiyor diye yaş mama kıvamına getirdim verdim dilini bile değdirmedi. Ne oluyor bu çocuğa anlamıyorum.

diablerose

ilginc walla. gimcat bile yiyen kediye bak :) civarda petshop dukkani var mi

metmet

Kedi şu an sadece balıklı paket yaş mama olsun baska bir şey olmasın derdinde gibi davranıyor, vet bize naz yaptığını ama dikişler alınana kadar ne istiyorsa vermemiz gerektiğini söyledi
Civardaki petshoplara baktım iyi markalarda balıklı yoktu onlar çok satiliyormus, balıklı olarak chefs choise/reflex plus/bestpet/gourmet vardı.

duman_cat_world

bir iki günlük verebilirsiniz çok sık vermeyin güzel değil bonnie. kedini, hiç mi kuru mama yemiyor, kaç gün önce operasyon geçirdi?

metmet

Güncelleme: Ardını dönüp oturuyor Miamor'a, belki açtır diye akşama yer dedim, yok.. Artık hem susuz hem aç. Yalanıyor üzgün üzgün ama her denememde sırtını döndü belini büktü. Yarın şırıngayla beslemeye çalışacağım, nasıl bir prenseslik nasıl bir inat bu anlamadım.

metmet

@Lils kırmızı et en sevmediği şeylerden bu yüzden denemiyorum pişirmeyi, kuzulu yaş mama denedim yine de elimdeki tek kalan çeşitti çünkü ama yemedi tabi ki. Tavuk ve balık çok sever, onlarla kendim mama yaptım fakat onları bile yemedi. Kısırlaştırma değil beyin ameliyatı oldu sanki, kişilik değiştirdi kız hayretler içinde izliyorum :) :(

metmet

Güncelleme
Prenses, dünden beri yiyecek yaş mama bulamayınca öğle itibari ile hem kuru mama yemeye hem su içmeye başladı :))