Kedim Zehirlendi Acı Acı Bağırıyor Acil Yardım

karanili

ARKADAŞLAR DÜN AKŞAM KEDİM BİRTANE KIRKAYAK İLE UĞRAŞIYORDU FARKEDİNCE HEMEN KIRKAYAĞI DIŞARI ATTIK DAHA SONRA HERŞEY NORMAL GİDİYORDU KEDİMLE OYNADIM ODA NEŞELİYDİ FELAN BİR KAÇ SAAT SONRA YATAĞINA YATIRDIM BENDE UYUDUM SABAH KALKTIĞIMDA YATAĞINDAN ÇIKMIŞ KAPININ ARKASINA GEÇMİŞ KIVRANIYORDU HEMEN VETERİNERE GÖTÜRDÜM DOKTOR NARKOZ VURDU SERUM VERDİ EVE GÖNDERDİ 5-6 SAAT NARKOZUN ETKİSİYLE GÖZLERİ AÇIK UYURKEN HIZLI VE BAYA GÜRÜLTÜLÜ NEFES ALIP VERİYORDU KEDİM BİRKAÇ SAAT ÖNCE ACI ACI MİYAVLAMAYA BAŞLADI VE KIVRANMALARI TEKRAR EDİYOR ÇOK ÜZÜLÜYORUM NE YAPMALIYIM DOKTOR BU GECEYİ ATLATIRSA 2-3 GÜNE KENDİNE GELİR DEDİ BACAĞINDA SERUM VAR YEMEK SU VERMELİMİYİM VE NASIL VEREBİLİRİM HAYVANDA TIK YOK GÖZLERİ AÇIOK ACI ACI MİYAVLIYOR YATTIĞI YERDE

19 CEVAP

Aysedalgc

Ağzına alsa kırkayak yada çiyan dilini dudağını sokabilirdi ben öyle düşünüyorum. Aslında veterinerin ne dediği önemli yani kan tahlili yapıp kanda zehir olup olmadığına bakmalı basit gibi de gözüksede insanları zehirlemeye komaya sokan canlılar özellikle çiyanlar.

nebilimben

Serum sayesinde açlık çektiğini zannetmiyorum o yüzden bir şey vermeye çalışmayın, yanında durun. Durumunda bi değişiklik olursa veterinerinize bildirin. Ona destek olmak için yanında olduğunuzu bileceğine inanıyorum. Umarım kendine gelir. Acısı bir an önce geçer.

Aysedalgc

Çok geçmiş olsun:( acaba kırk ayak mıydı yoksa çiyan mıydı çiyanların zehiri daha etkili diye biliyorum insan ölümüne sebebiyet verdiğini komaya girdiğini duymuştum. Genelde ısırılan bölge de belli bariz bir belirtisi olurmuş şişlik kızarıklık kan gb. Veterinere söylediniz mi kırkayak sokmuş olabilir diye Aslında kan tahlili yapmalıydı diye biliyorum yapmadı sanırım ? 7/24 açık bir veterinere tekrar götürün sizin yapabileceğiniz birşey olduğunu sanmıyorum :(

Aysedalgc

Son durum nedir acaba?

karanili

Hala aynı durumda tek gelişme yatağında yön değiştiriyor ama bağırma ve gözü hiç kırmama boş boş bakma devam ediyor

izzy

Gelişmeleri yazın lütfen suan durumu nasıl insallah bişey olmaz ya

karanili

gözüme uyku girmiyor tek arkadaşım hala kıvranıyor yine veterinere götüreceğim

sezind

Acaba kedinizi kırkayak ya da çiyan her neyse o mu soktu? Yoksa kediniz onu ağzına falan aldı da mı zehirlendi? Umarım tez zamanda kediniz eski sağlığına kavuşur...

izzy

Şuan nasıl haklısınız gözünüzün önünde can çekişiyor insan nasıl uyur gelince yazın bekliyorum inşallah atlatacak yavru

Alfam

Son durum nedir içim gitti okurken umarım atlatır:(

KedimVar

Çok üzüldüm :(( şu an Nasıl kedicik?

karanili

Toparlıyor Yavaş Yavaş Ama Tam Kendine GElmedi Fakat Artık Acı Acı Miyavlamıyor Ve Sabah Bir İki adım Attı Fakat Hemen Yorulup Çöktü

Cotontzu_Siri

İyiye gitmesine sevindim. Kısa zamanda toparlayacak inşallah.

Aysedalgc

İnşallah daha da iyiye gider. Ara ara durumunu yazarsanız seviniriz tekrar çok geçmiş olsun.

karanili

Zatürre olmuş kedim