Kedide İç Parazit Olduğu Sadece Beyaz Kurtçuk Olunca Mı Anlaşılır?

citirbebegim

Bu bitmek bileyen ishal için aklıma iç parazit geliyor küçük bir ihtimal. Aşıları var ama bazı yerlerde aşı olmasına rağmen parazit olacağı yazıyor. Hiç dışkısında görmedim beyaz beyaz şeyler ama bir ihtimal olabilir mi?

18 CEVAP

citirbebegim

Gaz problemi sadece tuvalet yaparken var ama ishalden kaynaklı sanırım.

Melike0nur

Siz brit kullanan kişiydiniz, resim değişince tanıyamadım bir an. Bizde de geçmemişti dediğim gibi başka mamaya geçtik hic düzelme olmadı. Veterinere gittik o da reçeteli mamayla probiyotik verdi. Ondan sonra düzeldi. Şuan başka mama kullansak da sorun olmuyor. Gaz sorunu için de bizim de 2 hafta sonra randevu var. Gazi geçmemişti tam. Kendi geçmezse ilaç verecek. Bence aynı durumundan muzdaribiz.

citirbebegim

Enfeksiyon ya da parazit olsa halsizlik eşlik eder mi?

septikbaykus

Aşı olmasına rağmen aylarca parazit yaşayan kediler gördüm. Bir tanesi çok yakınımda. Hep hap hem aşı hem damla. aylarca devam etti paraziti

Anonymus297519

Benim kedim gaz çıkarıyordu ama dışkısı temizdi sonra hap yutturdum veterinerimden alarak sonra kurtları düştü ve bir daha gaz çıkarmadı

Melike0nur

Durumdan*

citirbebegim

Melike0nur çok teşekkür ederim, size de çok geçmiş.
ailur0phile, ağız kokusu ve ishal çok belirgin onun dışında inanılmaz hareketli. Yemeğini çok çok yiyor.

Warriorsans

Benim kedimde parazit vardı hiç kakasında görünmüyordu bir gün fark ettim böyle solucan gibi bişeydi 3 gün yarım tenizol hap içti döküldü kurtlar baya 20 gün sonra da yarım hap daha içirin dedi hekim işte bi 10 gün falan kaldı ozaman içiricem inşallah çözülür tamamen. Bizde de ishal sorunu var nedenini çözmeye çalışıyorum ama galiba malt yapıyor

Dobbyko

Viyo kedi maması var probiyotik li hem bağırsak florasını düzenliyor hem de bağışıklığı güçlendiriyor. Biz akut anfeksiyon geçirdiğimiz dönemde kusma şikayetimiz vardı hekim arkadaşımızın tavsiyesiyle alıp kullanmıştık 1 2 günde toparlamisti kedim. Şase şeklinde ve 7 tane var 1 kutunun içerisinde kokusu nesquik gibi biraz pahalı ama belki denemek istersiniz ben hala ara ara veriyorum hatta öğlen 1 şase verdim.

citirbebegim

Dobbyko , sorunumuz belli oldu bu sabah çok şükür. Hassas sindirim ve bağırsaktan dolayı ishal oluyoruz. Probiyotik kullanıyorum şurup şeklinde birde daha katı bir ilacı var. Mamamız değişti umarım kısa zamanda toparlar. Çok teşekkür ederim önerileriniz için, mutlaka aklımda olacak söylediğiniz ürünler.

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Tedaviniz iyi gider inşallah düzelir bir daha yaşamazsınız 🙏

citirbebegim

Orhdoner çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun 🙏🏻 Herkesin yavrusuna güzel ve uzun ömürler versin Rabbim 🌼

orhdoner

Amin sizden de Allah razı olsun cümlemizden 🥰 Amin inşallah çok sağolun ❤️🙏

Melike0nur

Susam şeklinde de olabilir. İshalin bir sürü sebebi var yani bir uzmana danışmakta fayda var. Enfeksiyon virüs mama üşütme gibi çeşitli şeyler ishal yapabilir

citirbebegim

Yarın bana veteriner yolu gözüküyor.