Veteriner Değiştirmek

hannnngggg

sık sık veteriner değiştirmek hakkında ne düşünüyorsunuz? veterinerizle ne kadar suredir berabersiniz şöyle oturduğum eve bir otobüsle gidilebilecek veterinere gidiyordum karma 2 aşısını yapacakları zaman kuduz aşısı yapmışlardı ellerinde karnesi oldugu halde daha sonra öğrendim ki sıralamada değişiklik olabiliyormuş ama bu bende hep bir güvensizlik olarak kaldı daha sonra tekrar gittim oraya fakat kısırlastırmak icin güvenmedim ve evime cook uzak bir klinikte kısırlastırdım çokta memnun kaldım ama her zaman oraya gitme gibi bir durumum yok tekrar eski veterinerime gitmeye de utanıyorum orada kısırlastırmadıgım icin sizce bu utanılacak birsey mi mesela geçen parazit icin damlayı da başka veterinerden aldım yolumun üzerindeydi karnesinde sürekli farklı veteriner kaşeleri bulunuyor farklı veterinerler denemek mi yoksa bir veteriner hekime sabit kalmak mı daha iyi mesela o veterinerin tam donanımlı güzel baktığını nasıl anlayacağım ve veterinere ne sıklıkla gidiyorsunuz genel muayeneye gidiyor musunuz yoksa aşı olacağı zaman mı gidiyorsunuz aşıları yılda bir kez oluyor parazit tedavisini evde kendimizin yaptığını düşünürsek farklı aylarda arada belirli bir zaman oluyor o sürede hasta olmasa muayene olmasına gerek var mı

16 CEVAP

Anonymus297519

Veterinerim kedime kedim veterinerime aşık onları ayıramam

Renklipati

Ben 11 aydır aynı veterinere gidiyorum kisirlastima da orda yapıldı çok donanımlı ve iyi bir klinik olduğu için değiştirmedim..bizim vet.ayda bir dış 3.ayda bir iç parazit yapıyor bu güne kadar böyle devam etti..ben kendim yapmıyorum her ay dış parazit için gidiyorum hem kilosuna bakıyor hemde ağzına öyle üstün körü de olsa muyayene eder durumunu sorar..
Sizin sorunuza gelirsek utanılacak durum yok neresi iyiyse bütçeniz nere uygunsa orda kısırlaştırma yapmışsınız bunda sorun yokki,tabiki sürekli değişim taraftarı değilim fakat iyi veteriner de bulmak zor bulunca da kalmak taraftarıyım..siz yakın ve iyi bir veteriner arayın ve devam edin derim en azından genel durumunu bilir bir TLF mesajla bile yardımcı olabilir..parazitide o zaman gitmezseniz bile ordan alır en azından 3 ayda bir de olsa görürsünüz en azından kilosuna öyle bir muayenesi yapılır

1Elif

Ben bugün trip yedim. En yakın diye götürdüğüm ilk veteriner kendisi. Daha sonra pislikten rahatsız olup başka yere geçmiştim, şimdi ölmek ğzere fazla yormamak için yine oraya götürdüm. Bunca yerde bulamadığınız ne arıyorsunuz diyor. Kapının önüne yalandan koydukları su kabınız bile leş gibi diyemedim tabi. Yarın son kez götüreceğim, zaten perişan, serum alan ihtiyarımın yanında elli tane hayvan muayene etti. İnşallah gelen gidenlerden bir şey kapmamıştır :(

diablerose

dogru veterineri bulunca degistirmek istemiorsunuz. ben bulana kadar her aşısıni baska yerde yaptirdim. bisilerden memnun kalmadikca siradaki tedavi ya da aşı icin baska klinige goturdum. en sonunda da icime sinen klinigi buldum.

Warriorsans

yaşadığım ilçede gidebileceğim 3 veteriner var ve 2 si direk çöp gittiğim yer de bence gayet iyi. Google yorumlarında 1 kişi 4 yıldı vermiş kalan herkes 5 yıldız yani genel bir memnuniyet var o yüzden değiştirmeyi de düşünmem zaten alternatifim de yok. Bu arada sizin utanacak hiçbir şeyiniz yok gayet normal bişey farklı veterinerleri de tecrübe etmeniz. İçinize en çok sinen yere götürme imkanınız oldukça götürün derim

Melike0nur

Niye utanıyorsunuz ki 😄 Bence veteriner kendini sorgulamalı güvensizlik yarattığı için. Ben de gittiğim veteriner değil başka bir yerde yaptırdım kısırlaştırmasini. Aşıları için yakın olan yere gidiyorum. Herhangi bir sağlık sorunu olduğu zaman da daha donanımlı bir yere gidiyorum çünkü bize çok uzak kalıyor o yer

AdaCoco

Memnunsanız değiştirmeyin bence. Fakat ulaşım sorununuz varmış. Size yakın, donanımlı klinik araştırabilirsiniz internetten. Açıkçası ben de şu anda gittiğim klinikten pek memnun değilim, kedime dişleri için yazdığı ilaçlar etki etmedi. Aynı şey çenesi için de geçerli. Fakat yaklaşık 1 yıldır gidiyorum değiştirirsem sıkıntı olabilir. Ayrıca yakınımda pek güzel klinik yok.

Palyaco

12 aydır aynı veterinerdeyim cok seviyorlar waffl i ve cok ilgililer işlerinin eriler

citirbebegim

Bu bizim 3. Veterinerimiz, daha çok yeni 1 ay oldu ama heralde son veterinerimiz olacak. Paraya değil cana önem verdiği için içim çok rahat 🙏🏻

diablerose

evet baska klinige goturunce tribe girdikleri dogru. kendilerini gelistirmek yerine ya trip atiolar ya da cemkiriyolar. ama hepsi oyle degil.

duman_cat_world

Kısırlaştırdığınız klinik artemis değil mi😊 açıkçası ben artemis’den çok memnunum ama size çok uzakmış. Valla bu iş de deneme yanılma. Bizim ilk veterinerimiz Bursa/Altınşehir’deki ”Evcilim Pet” idi. Kısırlaştırma prosedürleri hiç beğenmedim ve artemis’i keşfettik. Düzenli olarak da oraya gidiyoruz artık😊 kendileri çok ilgili ve güler yüzlü, klinik çok hijyenik ve kullanışlı. Bizim eski evimize çook yakındı tasındıktan sonra biraz uzaklaşmış olduk yine de oraya gidiyoruz❤️❤️

duman_cat_world

Eski evimize o kadar yakındı ki, eğer box’ı taşımam gerekmese yürüyerek 5 dakikada varırdım.

aeri-l

Aynı durumu ben de yaşıyorum. 6 7 veteriner değiştirmişimdir sanırım şimdiye dek hala istediğim gibi bir klinik bulamadım. Tam bu veteriner kliniği iyi diyorum ardından ilgisizlikleri başlıyor ya da başka bir olumsuzluk yaşıyorum. Sorunlu bir insan da değilim tek istediğim iç dış parazit için bile götürmüş olsam şöyle bir genel muayene yapılması, bir kilo tartımı yapılması... 1 dakikalık bir şey istiyorum alt tarafı ya.. Gözlerine, kulaklarına vs bakmak veya iyi mi sağlığı, yemesi nasıl diye sormak çok zor olmamalı. Yap iğneyi, damlayı tamam kasaya gel muhabbeti çok ticari geliyor. Ha tabii bir de klinik steril olsun, gerekli teknolojik aletler de full olmasa da bulunsun istiyorum. Çok mu şey istiyorum bilemedim 😅

hannnngggg

aeri-l ay gerçekten bende aynı şeyleri istiyorum bir soru sorucam ve cevap vermek zorunda kalıcaklar diye ödü kopuyor hdjdkdl

hannnngggg

1Elif iste bende trip yiyeceğim diye gidemiyorum utanıyorum başka yerde kısırlastırdıgım icin yani çok kötü değiller ama bilgilendirme yapmıyorlar ve çok gençler belki bir 10 yıl sonra çok iyi yerlere gelebilirler ben tecrübeli orta yaşlı bi hekim istiyorum pisiciginize çok geçmiş olsun 💖