Yavru Kedimde Geçmeyen Pire Sorunu

Fistikliokum

kedim eve geldiginde daha 45 gunluk oldugu icin disparazit yaptirmamistik, pireleri varmis, 2aylik olunca disparaziti yapildi, disparazit yapilali 2hafta oldu. ama hala uzerinde pireler geziyor, parazit damlasindan ne kadar sure sonra tamammen pireler yok olur, 2 haftadir hala uzerinde pire olmasi normal mi

16 CEVAP

missAybuke

Hangi markayı uyguladı veteriner? Bazı damlaların halihazırda olan pireler üzerinde etkisi yetersiz kalıyor. Banada gittiğimde asistanlar fibroes gibi markaları vermeye çalışıyorlar niyeyse çözemedim gitti. Stronghold, bayer gibi markalar daha etkili.

Ozge00

Eve de bulastiysa ondan pireler bitmiyor olabilir

duman_cat_world

STRONGHOLD uygulatabilirsiniz biraz pahalı ama çok etkili.

Warriorsans

Bizde de aynı sorun vardı etkili bir dış parazit yapılmadığı için işe yaramıyor (bize fiproes yapıldı işe yaramadı) stronghold damla en çok etkili olan ve önerilen damla. Ayrıca biz yapılan damladan verim alamayınca tekrar tekrar damla yaptırmak yerine farklı çözümler aradık. Sürekli kedimi pire tarağıyla taradım ve aşırı işe yaradı resmen pirelerinden pire tarağıyla kurtulduk. Bundan sonra dış parazit zamanı geldikçe 3 ayda 1 stronghold yaptıracağım ayrıca stronghold aynı zamanda iç parazit damlası. Birde kedide pire olunca çoğu zaman iç parazit de oluşuyor pirelerden kaynaklı. İç parazit için de 2 ay henüz küçük ama biraz daha bekleyip tenizol tablet içirebilirsiniz kilosuna ve veterinerinizin önerdiği gibi tabi ki. Geçmiş olsun umarım kurtulursunuz biran önce

hannnngggg

pire mi açılın ben geldim djkdkdld bitmiyor bitti sanıyorsun tekrar bir yerden çıkıyor evi de ilaclattım pire tarağı da edindim 16 gün arayla iki doz şeklinde parazit tedavisi de uygulandı ki bu iyi değil veteriner kontrolünde yapıldı belirtmek isterim ilac yapıldıktan sonra elinizle çıt çıt temizleyin yapabiliyorsanız sersem oluyorlar ilac üc tanesini öldürüyorsa bir tanesi her zaman dirençli oluyor yumurta bırakıyor yumurtalardan yeni pireler çıkıyor döngü gibi ben kedim uyurken sinsice yaklaşıp pire ayıklıyorum sık sık kontrol ediyorum kediniz dışarı cıkmıyor olabilir ama siz çıkıyorsunuz büyük ihtimalle eve biz taşıyoruz zaten, pire tarağıyla temizlemeyi de deneyebilirsiniz elim tarağa alışamadıgı icin tırnaklarımla temizliyorum profesyonellestim diyebilirim evlere pire temizlemeye gelinir çok sinir bozucu birsey umarım bir an önce kurtulursunuz 🙏🏻

septikbaykus

Tabiki değil. max 2 güne ölmesi lazımdı. Ya etkisiz kötü bir ürün uygulandı , ya yanlış uygulandı yada kedi dışarı çıkıyor .

Fistikliokum

stronghold kullanildi, hic disari cikmiyor kedim, bugun veti aradim getirin tekrar uygulayalım dedi.

Ozge00

Yumurtalara etki etmiyor. Kalanlar da yumurtadan çıkıp çabucak büyüyor. düzenli yapılması gerek etki görmek için. Evde kendiniz de ince dişli sık bir tarakla tarayabilirsiniz destek olsun diye. En etkili stronghold ve broadline diye biliyorum ben de.

Fistikliokum

eve bulastiysa ne yapmak lazım, ya da eve bulastigini nasil anlarim, bitmez mi ki, stronghold damlasi yapildi sonucta,

En fazla 3 güne ölmesi lazımdı kalitesiz kullanılmış olabilir araştırarak pire uygun güvenilir pire damlaları bulabilir uygulayabilirsiniz

bademk

Eve bulaşmış olabilir evi bi güzel temizleyin köşe bucak sirkeli sularla.

MonikaveTori

Bence 1 kerelik yıkamak lazım çünkü pirelerden kurtulmak zor olabiliyor. Bizde de pire sorunu olmuştu kedimi ilk aldığımda pireliymiş tabi biz bilmiyorduk daha sonra kedi şampuanıyla yıkadık ve üzerinden pireleri ayıkladık tabi hızlı olmak gerek ondan sonrada birkaç gün içinde veterinere gidip iç-dış parazitini yaptırdık ve pirelerden kurtulduk bu arada bizimkinde aşırı derecede pire vardı

Sedanurdrl

Pire konusunda hatıra sayılır bir geçmişe sahip olmaktayım ve hala baş etmekteyim özellikle kedilerimi köye getirdikten sonra pire kankimiz oldu ben dış parazit yaptıktan sonra düzenli taradım 2 güne geçti 2 ay hiç pire görmedim. Maalesef ki köyde olmam ve etrafımda fazla kedi olması nedeni ile ( onlarıda ilaçlardım) kedilerim tekrardan pirelendi ama endişe etmiyorum artık profesyonelleştim. İlaç tarak ikilisi çok iyi günde en az 10 kere düzenli tarıyorum.

Fistikliokum

biz bir turlu pirelerden kurtulamadik, 2ayda 3kere stronghold damla yapildi, hiç pire dışkısı yok gormuyorum, ama canli pire buldum 1tane, dışkı olmamasi iyiye isaret en azindan ama canli pire olmasi bunlarin tekrar ureyecegi anlamina mı geliyor? kedimde bunaldi surekli onda pire aramamdan, ben de bunaldim artik

Azemm

Bayern ilaç firmasının ürettiği damlayı kullanmıştık ve iki gün sonraya pireden eser yoktu. Pireyi kedime dışarıdaki beslediğim, haşır neşir olduğum patililerden taşımıştım. Eve de pire geçtiyse kurtulmak biraz zor olur sanırım.