Topaklanan Peletler Hakkında

simbakedi

aklımda iki tane pelet markası var geçmeyi düşündüğüm, bigcat ve natural bastet. acaba bu ikisinde çam kokusu ne derecede? benim kokulara vs hassasiyetim var, odada herhangi bir koku olduğunda rahatsız oluyorum. aynı şekilde kedim de kokulardan rahatsız oluyor hemen belli ediyor kendini. o yüzden keskin çam kokusu olan bir şey tercih etmek istemiyorum. bu ikisi arasında hangisinde keskin koku yok bilen var mı? ya da memnun kalınan başka topaklanan pelet markaları varsa (çam kokmayan) o önerilerinizi de alabilirim.

22 CEVAP

duman_cat_world

Cat’s Lucky güzel. Ve gayet ucuz🥲 Natural Bastet’a o kadar para vermeye gerek yok. Bigcat de çok memnun kalınan bir kum.

Zeynepulku

Bentonite göre daha az dağılıyor çoğu ama ben natural bastet dan hiç memnun kalmadım bu konuda. Bentonite neredeyse aynıydı. Tanelerin yanında çok fazla toz var. O tozlar patiye yapısınca her yere dağılıyor.

https://www.instagram.com/s/aGlnaGxpZ2h0OjE3OTExNjY2MDA2NjYxMjIw?story_media_id=2666092622907695618_30394257326&utm_medium=share_sheet. Bu storyde ne kadar dağıldığını paylaşmistim. Hatta bir kaç kere yatağımda bile pelet gördüm. Big Cat ve saphhirede böyle bir sorun yaşamadım.
Belki de bu part kum da sorun olmuş olabilir. Daha sonraki üretimler ve öncekilerde sorun yaşanmamış olabilir.

orhdoner

Merhaba ben ikisini de kullanmadım bilmiyorum ama benim kullandığım çam kokmuyor biokat’s ecolight kullanıyorum çok uzun zamandır kedim de astım var ondan dolayı kokusuz bunu aldım ve memnun kaldım çoklu alıyorum biraz daha uyguna geliyor öyle olunca

duman_cat_world

Ben de topaklanan pelet gecmeyi dusunuyorum tekrar. Bigcat ya da Cat’s Lucky alacağım kullanan arkadaslar varsa yorumlariniz cok faydali olacak 🙏

Zeynepulku

3 topaklanan pelet kullandım. Bigcat Sapphire Cat litter natural bastet.
Bence kokusu en az olan natural bastet 'di ama en çok eve dağılan da buydu. Çok fazla tozluydu ve patilere yapışıyordu.
Ben bu üçünden Sapphire Cat litter i tercih ediyorum. Fiyat olarak daha uyguna geliyor. Natural bastet dan daha ağır koksa da topaklanması ve dağılmaması çok iyi.

simbakedi

@duman_cat_world natural bastet bana da pahalı geldi ama belki daha uzun süre kullanırım diye düşünmüştüm :D dediğiniz markaya da bakıcam. ever clean performansında pelet arıyorum...
@orhodoner onu da gördüm ama çok pahalı geldi :D o fiyatlarda bentonitte kullandığım sandy var ondan daha memnundum ama miktar olarak yetmiyor, 2 tane alırsam da pahalı oluyor o yüzden o markayı elemiştim...
@Zeynepulku nasıl yani peletin özelliği tozutmama ve eve dağılma değil mi genel olarak :D sapphire cat litterı ilk defa duydum araştırabilirim, teşekkür ederimm

Ben cat’s lucky kullandım, iki gündür de bigcat kullanıyorum. Cat’s luckyde çok yoğun çam kokusu var, bigcat nispeten daha az kokulu. İkisinin de topaklaşması çok iyi.
Bigcat 40 litrelik paketini kürek dahil 185e aldım, toplu alımda cat’s lucky ile neredeyse aynı fiyat oluyor.

ferhat05

Natural bastet genel olarak bigcatten daha iyi. Bigcat bildiğiniz çamur. Bütçeniz yeterliyse Natural Bastet'ten daha iyi markalar da var. Biokat's daha iyi bir marka diye biliyorum ama onu kullanmadım.

Ozge00

Bigcat öneririm. Natural ile ikisi aynı fabrika çıkışlı yanlış bilmiyorsam. NB tozlu oluyor ve son şikayetler hep ezilmiş şekilde geldiği yönünde fakat bigcat tozu ayrı pakete koyup isterseniz siz ekleyin diyor. Tozu da topaklanma daha iyi olsun diye. 3 4 farklı çeşidi var. Önce hangisini almak istediğinize karar verin. Linki koydum kendileri bahsetmişler hangisi ne yapıyor diye.

https://www.instagram.com/p/CTxh0W-M0me/?utm_medium=copy_link

Çok da ilgililer sorularınıza dönüp yardımcı oluyorlar her sekilde. NB hiçbir soruma cevap vermedi. Pahalı da bana göre. Bigcati sevdim kısaca. Tavsiye de ederim.

Loku_bey

Ben bigcat kullanıyorum aşırı menunum temizlemesj pratik ve güzel topaklanıyir tavsiye ederim.

Ozge00

Açıkçası kediden kediye değişiyor bunlar. Hiç çamur olmuyor bizde. Bazıları çok dağılıyor koku yapıyor da demiş yorumlarda bazıları da çok memnun. Kedinize bağlı tamamen. Ben bundan sonra merak ettiğim için orga kitty, Sapphire, biokats, eurocat, cats lucky, Olivia deneyeceğim. Onların da topaklanma koku dağılma durumunu merak ediyorum.

Warriorsans

Denemedim bir bilgim yok ama bigcat de şu ara topaklanma sorunu yaşayanlar çok varmış.ayrıca en çok beğenilen kumlardan olivacat önerebilirim zeytin çekirdeğinden yapılıyor ve bentoitle karıştırıp kullanılabilir bentoitin tozunu da alıyormuş

Ozge00

İnan bende bilmiyorum. Mesela bir markanın aktif karbonlu kum önerisine denk geldim yorumlar da güzeldi ve bizzat arkadaşım da kullanıyor memnun da. Ben de aldim ama hem koku yaptı hem de çamur gibi oluyordu. Burda daha önce bana da başkalarina da çok önerilen lindocati de kullandım kokudan duramadim attım 2. Haftada çöpe komple. Mama gibi bu da değişiyor maalesef wkssj

beyzathemoc1

ben cats lucky kullanıyorum ilk paket açtığında evet buram buram çam kokuyor ama 1-2 güne geçiyor dibe yapılmadığı sürece topaklanması güzel benimkiler 50 metre kum da olsa gider dibe yapar çişlerini o yüzden biraz sıkıntı yaşıyorum ama ona da yapacak bir şey yok bigcatten daha uygun

simbakedi

@Zeynepulku pelete mıçana kadar baya uğraşmışsınız :D baktım ben de sizin dediğiniz sapphire denerim ilk büyük ihtimalle, topaklanma vs gayet güzel görünüyordu çünkü. kokusundan rahatsız olursak artık diğerlerini denerim, çok teşekkür ederimm