Biofeline & Vets Plus Fark Nedir ?

SerkanBynca

Merhabalar arkadaslar bu iki markaninda malti ve mutavini mevcut arasindaki fark nedir fiyat olarak cok fark varda onun icin soruyorum biofeline 2 katindan fazla pahali nerdeyse elimde biofeline malt ve vitamini mevcut mamada acanaya gectim birde yas mama var haftada 1 maddi olarak sikintiya dusmekte istemedigim icin mama harici en azindan vitaminlerde biraz dusurmek istedim ama iyimidir vets plus kullanilirmi acaba

20 CEVAP

Poncimin

Vets Plus Petlebi'nin markası, Apex firmasına ürettiriyorlar. Biofeline'de Apex firmasına ürettiriyor. İçerik olarak benzerler. Hatta BioFeline Bağışıklık Güçlendirici Tablet ile Vet's Plus Bağışıklık Güçlendirici Tablet birebir aynı içeriğe sahipti. Biofeline daha çok adı duyulmuş. Vets Plus ise biraz daha uygun fiyatlı oluyor. Ben olsam Vets Plus tercih ederim, aralarında pek fark yok. Bu arada maltı her gün verebilirsiniz ama Acana kullandığınız için Multivitamin'i iki-üç günde bir vermeniz daha iyi olur bence.

Malt Macun İçerikleri:

BioFeline Malt:

Malt özütü (1.1.18): 550gr./kg, Yulaf Unu: 150gr/kg., Bitkisel Yağlar: 200gr./kg., Sodyum benzoat: 2gr./kg., Potasyum sorbat: 2gr./kg. Karamel: 6gr./kg., Deiyonize su: 90gr./kg.

Vets Plus Malt:

Malt Ekstratı (1.1.18) %55,00
Sıvı Yağ %20,00
Yulaf Unu %15,00
Deiyonize Su %9,00
Karamel %0,60
Sodyum Benzoat %0,20
Potasyum Sorbat %0,20

Multivitamin Macun İçerikleri:

BioFeline Multivitamin:

Malt ekstraktı (1.1.18) 550gr/kg, yulaf unu 150gr/kg, bitkisel yağlar 156gr/kg, sodyum benzoat: 2gr/kg potasyum sorbat 2gr./kg, deiyonize su 77gr/kg, MOS 1gr./kg, VitaminA200000 IU , VitaminD3 10000 IU, VitaminE1 9000mg/kg, Vitamin B1 3,700mg/kg Vitamin B2 11000mg/kg , Vitamin B3 10000mg/kg, VitaminB5 3000mg/kg, Vitamin B6 Vitamin 11000mg/kgVitamin B7 7000mg/kg, Vitamin B8 Vitamin 7000mg/kg, Vitamin B9 2000mg/kg, Taurin 4400mg/kg, Vitamin B12 8000mg/kg, Vitamin C 300mg/kg, Magnezyum 1000mg/kg, Potasyum 1000mg/kg, Kalsiyum 5000mg/kg, fosfor 1000mg/kg, E2 potasyum iyodid 1900mg/kg, E5 manganez sülfat tetrahidrat 1790mg/kg,E1 glisin-demir şelat, hidrat 9200 mg/kg

Vets Plus Multivitamin:

Malt Ekstratı %55
Bitkisel Yağlar %19
Yulaf Unu %15
Deiyonize Su %9
MOS %1
Karamel %0.60
Sodyum Benzoat %0.20
Potasyum Sorbat %0.20
Vitamin A200000 I.u
Vitamin D3 10000 I.u
Vitamin E 1900Mg
Vitamin B1 370Mg
Vitamin B2 110Mg
Vitamin B3 1000 Mg
Vitamin B5 330Mg
Vitamin B6 110Mg
Vitamin B7 7200 Mcg
Vitamin B8 7200 Mcg
Vitamin B9 24Mg
Vitamin B12 800Mcg
Vitamin C 330Mg
Taurin 4400Mg
Magnezyum %0,0066
Potasyum %0,0880
Kalsiyum %0,0200
Fosfor %0,0073
E2 Potasyum İyodid 92 Mg
E5 Mangansülfat Tetrahidrat 179Mg
E1 Glisin-Demir Şelatı, hidrat 92 Mg

Dkd

Kullandığınız mama yani acana besleyici kaliteli içeriğe sahip bir mama. Ekstra vitamin vererek kedinizin vücuduna fazladan yükleme yapmanız da onu yorar. Haftada 1 gün vitamin takviyesi yapmanız yeterli olur eğer illaki vermek istiyorsanız. Ben haftada 1 gün gimcat multivitamin kullanıyorum diğer markaları kullanmadım. Yaş mamayı haftada 3 kutuya kadar tükettiriyorum kedime. Maddi olarak bir yöne ağırlık verecekseniz yaş mama tercihiniz olsun. Vitamini Acana mamadan ve yaş mamadan yeterli miktarda alacaktır

SerkanBynca

İçerikleri gercekten neredeyse ayni ama fiyat konusunda fark bariz ortada dedikleriniz cok mantikli evet acana ve yas mama yeter diyosaniz o zaman vitamin olayini haftada 1 vermek ideal olur vets plusta yeter cunku icerikleri cok benzer durumda biofeline verecgim para ile yaş mama alirim daha iyi yani bugun 3 tane siparis ettim biofeline malt biofeline vitamin ve gimcatin perynirli ve yaninda birsey daha vardi biri onermisti valla 3 urune 250 tl para verdim sonra bi arastirayim dedim cunku basa cikilmaz yani vets plusu gordum youtubede ole anlatanda olmamis buraya sorayim dedim ve biofeline bittikten sonra vetsplusa geccem yas mamada siparis ettim bugun nutri feline scheirs denemek isterdim fakat 18 tl yani bana cok pahali geldi en azindan versplustan alirsam yas mamayi bir tik yukseltebilirim :)

Palyaco

İki markada aynı firma üretiyor fark isim farkı sadece

dilanbulent

İyi bir mama kullanıyorsanız vitaminin faydası yok zararı var. Fazla vitamin vermek de zararlı. İyi bir mama kullanıyorsanız vitamine gerek yok.

duman_cat_world

İçerikleri neredeyse birebir aynı. Kediniz vets plus seviyorsa devam edebilirsiniz bir problem yok🌼 Zaten Acana kullanıyormuşsunuz vitamine gerek yok acana kalitelidir 🙏

duman_cat_world

Ben de vets plus’ın maltını ve multivitaminini kullanıyorum. Maltının yarısı bitti sayılır 3 aydır kullanıyoruz çok ekonomik. Ben haftada iki kez veriyordum tüy dökme dönemlerinde iki günde bir veriyorum. Dışkısında tüyleri görüyorum kesinlikle fiyat performans ürünü. Eskiden kedim nefret ederdi bu macundan, sonra elimden yemeye başladı şu an tüpten bile yiyor. Bu kedileri de anlamak imkansız 🤷‍♀️🙈

Multivitamin hakkında pek bir yorum yapamayacağım en fazla %20 sini kullanmışımdır. Kaliteli mama kullandığım için düzenli kullanmıyorum vitamini. Son kullanma tarihi 2024 o zamana kadar saklıyacağım daha uygun fiyatlı bi mamaya geçersem o zaman kullanırım 🥲

Poncimin

Yani evet tamamlayıcı gibi oluyor. Felicia mama kullanıyorsanız, Acana gelene kadar her gün miktarına dikkat ederek verebilirsiniz. Kediniz yavru olduğu için yavruluk döneminde kitten paste ek olarak kullanılabilir, destekleyici olur. Sadece kullandığınız mamaya göre verme sıklığınızı ayarlamanız gerek. Felicia kullanırken her gün verilebilir. Acana kullanırken haftada bir veya iki kez vermeniz yeterli olur. Yetişkin kedi olunca ise kaliteli mama kullanıyorsanız (mesela Acana gibi) multivitamini hiç gerek görmüyorum. Düşük veya orta halli bir mama kullanılıyorsa da yavruluk döneminde olduğu kadar sık vermemek kaydıyla haftada bir-iki kez verilebilir.

irmtnc3

İçerik olarak aynı gibiler ikisini de denedim hatta gimcattı de denedim ama kedim gimcatı yemedi biofelineyi zoraki yiyor En sevdiği ve iştahla yediği vet s plus taurine maltı oldu Şu an biofeline var bitince vet plus alıcam

Lils

Ben vets plus malt ve vitamini denedim ikiside güzel. Kedim kokusunu sevmediği için hemen ağzına sürüyorum sonra tadını beğenip kendi yiyor. Yavruluk döneminden sonra vitamin almanıza gerek yok fazla vitamin de pek iyi değil. Onun dışında vets plus çok iyi bir ürün.

teddybal

Arkadaşların dediği gibi acana kullanırken multivitamine çok geri kalmıyor ama kediniz yavru diye hatırlıyorum geçenki paylaşımdan, yavru için kitten paste adı altındaki kalsiyumlu içerikler daha faydalı olacaktır. Bir de kediniz shorthair ise malt da haftada iki yeterli olacaktır ikişer cm verebilirsiniz, ama yavru kedi için dediğim gibi her şey için kitten paste ortak oluyor içinde malt da var ihtiyaçları kadar ben o yüzden acana first feast beraberinde kitten paste kullanıyorum haftada iki kere yavru kedime. Her şeye karar verip aldıktan sonra en son veterinerinize ben bunu bunu kullanıyorum böyle kullanıyorum ideal mi diye teyit de alabilirsiniz. Hayırlı olsun aldığınız, her şey iyi gelir ve sağlıkla büyür umarım🐾

teddybal

çok gerek* kalmıyor.

Warriorsans

İki markayı da aynı firma üretiyor ve içerik olarak benzerler. Bence vets plus tercih edebilirsiniz gayet başarılı. Bende biofeline kullanıyordum ama fark ettim ki kedimde ishal yapıyor şimdi hangi markayı alsam bilmiyorum :/

SerkanBynca

Yani anladigim kadariyla ucuz yollu bir mama olursa vitaminin onemi daha cok tamamlayici gibi yani ben kitten paste kullaniyorumda suan hergun veriyorum 1cm yavruma acana dun siparis ettim daha elime ulasmadi suan hala felicia yiyor o yuzden hergun vermem zararli olurmu acaba ?

Lils

Felicia ile birlikte her gün verebilirsiniz. Acanaya geçince haftada 1 ya da 2 kere 2santim verebilirsiniz.