Kedim Gözümün Hemen Altını Cizdi İz Kalır Mı ?

Kaderkuscu

Merhabalar kedimle oyun oynarken gözümün altını cizdi zannettim ilk başta çok acıdı elimi çektiğimde dolu kan gördüm aynaya baktığımdaysa cok derin bi sekilde açılmış kesik gördüm acil gittim dikiş attırmadım iz kalır diye cok korkuyorum önere bileceginiz bi krem veya yağ var mı ? Plastik cerahiye gözükücem iz krem için burayada sormak istedim..

16 CEVAP

Firuzecik

Elimde ve kolumda olan derin cizik izlerinden iz kalmadi ama yuzde nasil olur bilemiyorum. Hucre yenileyici kremler ise yarayacaktir. Umarim iz kalmaz

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda 🙏 Göz altı narin bir bölge olduğu için herhangi birşey yazamadım önermek için çünkü hangi krem olursa olsun göz altına değdirmeyin dikkat edin yazıyor umarım iz kalmaz kendiliğinden geçer

Miscatt

Benim oğlan da ellerimi hep ısırdı çizdi bunun için doktora gittim fucicort krem verdi ellerime iyi geldi ama @orhdoner arkadaşında dediği gibi göz hassas bi bölge ama en azından aloevera jel sürebilirsiniz yenileyici özelliği var bi zararı olmaz 🙏🏻

Benim gözüme kedim pati attı gözaltımda 4 derin kesik oldu çok canim yandı hemen batıcon sürdüm iki gün ve bir hafta su değdirmedim her akşam yatmadan kantaron yağını kulak çubuğuyla bastırmadan sürdüm biraz kabarti kalmiştı o da geçti iki ayda iyileştim tam iz 5 ayda kayboldu. Geçmiş olsun. Eğer tırnakları yeni kesilmiş ise hafif iz kalır.

hannnngggg

centella asiatica madecassoside veya kantaron yağı bir başka alternatif olarak c vitamini serumuyla iz kalmasını engelleye bilirsiniz

BusraLuti

Yeğenim yüzüne kaç kere tırmık yedi çok çizildi ama hiç iz kalmadı. Elimde derin çizikler oldu onlarda da iz kalmadı. Yine de krem sürün sürekli iyileşmesine yardım eder.

Kaderkuscu

Arkadaşlar cevaplarınız için cok teşekür ederim dikişlik degilmiş bi krem onerdiler ama iyileşmesine bagli alıcam şuan kantron yağı suruyorum inşallah birşey kalmaz :)

Benim gözüme kedim pati attı gözaltımda 4 derin kesik oldu çok canim yandı hemen batıcon sürdüm iki gün ve bir hafta su değdirmedim her akşam yatmadan kantaron yağını kulak çubuğuyla bastırmadan sürdüm biraz kabarti kalmiştı o da geçti iki ayda iyileştim tam iz 5 ayda kayboldu. Geçmiş olsun. Eğer tırnakları yeni kesilmiş ise hafif iz kalır.

Siyahinsahibi

bu tarz derin yaralarınıza kantaron yağı sürmenizi öneririm akşamları yatmadan

diablerose

doku yapistiricisiyla yapistirdilar mi?

Anonymus297519

Çok geçmiş olsun 🙏🏻 Kantoron yağı sürebilirsiniz ablamın kediside yapmıştı 10 güne iyileşti.

Warriorsans

Elimde kolumda olan çizikler ne kadar derin de olsa geçiyor zamanla ama göz altı nasıl olur bilmiyorum hiç. Bence güzel bir krem kullanırsanız zamanla izi geçer geçmiş olsun

teddybal

O kadar derin mi çizmişti dikiş attılar, doku yapıştırıcı kurtarmaz mıydı ki? Dermatoloji randevusu alıp onların yazdığı bir kremi kullanın derim, geçmiş olsun.

teddybal

Plastik cerr.'e gideceğim yazmışsınız zaten yeni fark ettim, o da olur. Tekrar geçmiş olsun.

septikbaykus

Geçmiş olsun. Bu kadar ciddi ise doktora gitsen daha iyi olur. Kantaron yağı demiş birisi doğru ama kantaron yağı böyle açık yara vs olduysa etki etmez. Durumu bilmiyorum konu sahibi abartmıyor ise deri kalkması vs lazım yani plastik cerrahilik bir durum varsa zaten buradakilerin önerisi manasız olur