Hiç Hasta Olmayan Kedi

Ozge00

Kedisi gerçekten hiç hasta olmamış var mı? Benimki 3 yaşına girecek tekir dişi ama burnumuz afedersiniz b*ktan kurtulmuyor. Tek biz mi yaşıyoruz bunu bilmiyorum ama iyi bakmaya çok özen gösterdiğim halde hasta oluyor bir şekilde...

26 CEVAP

septikbaykus

Yok öyle bişey. Evde durup düşünüyorlar ne halt yesem de bu şerefsizi masrafa soksam vs diye. Kedi için çalışıyoruz resmen

Renklipati

Öncelikle çok geçmiş olsun.ben aslında güzel bakmaya bağlamıyor um.bunye meselesi bence.. mesela 2 oğlum var birisi rüzgar çarpsa hasta olur diğeri karda yuruse tişörtle hasta olmaz ben bünyeye bağlıyorum.. bağışıklık birde bazan düşük olunca hemen hastalık koşarak geliyor.. umarım Allah dermansız hastalık vermesin yavrularımıza 🐾🐾

citirbebegim

3 ay içinde başımıza o kadar çok şey geldi ki.
Kanlı ishal.
Geçmeyen ishal ve en sonunda kronik ishal.
Kalça kemiği yerinden ayrıldı.
Gençlik hastalığına yakalandı.
Hepsi 3 ay içinde oldu. Uzun bir süre veterinere gitmek istemiyorum, o yüzden artık çok fazla üstüne düşmemeye karar verdim. Zaten inanılmaz pimpirikli bir insanım çok uyusa ama çok uyudu hasta kesin diye diye neler geldi başımıza :( gerçi hepsine şükür geçti bitti ama stresli günlerin bıraktığı üzüntü çok gidiyor işte.

12 yaşındaki kedimiz anne sütü almamasına rağmen hiç hasta olmadı maşallah. Veterinere ancak battaniyeye sarıp götürebildiğimizden ne onu ne kendimizi strese sokmamak adına veterinere de götürmedik hiç rutin kontroller için. Ama şu son zamanlarda yaşlılık belirtileri çıktı. Yürürken bacakları çıtırdıyor bir tek onun için götürdük. Şans işi galiba bilmiyorum. Ama özellikle küçük kedim sürekli veterinerlerde.

orhdoner

Bizimkiler de aynı 11 ay boyunca ciğerlerinden hastaydı erkek kedim dişi kedim de bagırsak ve kulak problemleri geçirdi dediğiniz gibi sakınan göze çöp batıyor veteriner bana öyle dedi daha 1,5 yaşında ikisi de Yani çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sizlere de 🙏

Superisi814

Merhaba,
Sinsice yayilan gizli bir hastalik olucagina , asikar olan seyler olmasina bile sükrediyorum.
Hic hasta olmayan kedim yok.Ne evdeki ne sokaktakiler.
Tipki gece ile gunduz gibi, iyi gün kötü gün görüyoruz iste 😊

Ben hastayken aldım. Hâlâ hasta. Epey bir veteriner kapısı aşındırdık. Ağız yarası hala mevcut. En son veterinerimizi illallah ettirip vallahi bilmiyorum ne yapacağımızı dedirttik. Corona pozitif, en ufak bir keyifsizliğinde elim ayağıma dolanıyor telaş yapıyorum. Ufak bir alerji sorunumuz da var gibi ne olduğunu henüz çözemedik. Cüzdanımın bir tanecik kara deliği.

Ben bazen gerçekten şaşırıyorum. Afedersiniz iğrenç şartlarda bakılan kediler 20 yaşını görüyor. Bodruma kilitlenip ev artığı yiyen ve henüz veteriner yüzü görmemiş kediler var. Bu kadar çabala, hastalandığında okuldayken/işteyken meraktan öl öl diril, bir ton farklı yere zibilyon kadar para dök, her şeyin en iyisini yap ve elde var sıfır. Bizim elimizde olmuyor bazen.

Ozge00

Aynen öyle oluyor galiba biraz, sakinilan göze çöp batıyor. Çok şükür şuan sıkıntımız yok belki yine alerjisi başlamış olabilir ama daha büyük hastalıklardan korusun Allah'ım. Size de geçmiş olsun.

orhdoner

Umarım alerji olmamıştır yavrunuz geçici bir durumdur. Allah herkesin çocuklarına yavrularına sağlıklı uzun ömürler versin inşallah 🥰🤲

Palyaco

Masallah hiç hasta olmadı anne sütü 2.bucuk ay içmiş bizde iyi bakıyoruz bence bu bagisiklikla alakalı bağışıklığı güçlü olan kedi hasta olmuyor

simbakedi

yok ya hasta olmasa gidiyo bir şey yutuyo dendiği gibi ne yapsam da şunlara biraz daha masraf çıkarsam derdindeler :D

AhsenAise

2000 li yıllarda ev yemekleri ve çiğ tavuk,et ile besledigim ,tuvalet olarak minik bahçemizde ki portakal ağaçlarının altındaki toprağı tercih eden bir anne bir baba dört yavru hiç hasta olmadılar , hiç veterinere gitmediler ,en genç öleni yanlış hatırlamıyorsam 9 yaşında öldü

Zeynepulku

Biz de 2 kere alerji geçirdik. Şimdi de idrar yolu enfeksiyonu. Bunlar Dışında her hangi bir rahatsızlığı olmadı. Alerjilerde 1 hafta da geçti bizi hiç zorlamadı.

Zeynepulku

Kedimin idrar yolu enfeksiyonu geçirme sebeplerinden birini stres olarak düşündük. Bir aydır stres olabileceği tek şey benim okula gitmem olabilir. Beni evden çıkarken görünce miyavlamaya başlıyormuş. Böyle olunca hastalanmasının sebebini bana fazla aşık olması olarak yorumladım ama septikbaykuş'un dediği gibi de olabilir.

Lils

Benim kedim ağır bir şey geçirmedi neredeyse 1 yıldır bizimle. Kuzenimin kedisi de sadece 1kere üşütme gibi bir durum yaşadı onun dışında 1 yıldır sağlıklı.