Kedilerde Pika Sendromu

Aysen61

Arkadaşlar kedim dün kanlı işedi veterinere götürdük tahlil vb yaptı bir şey çıkmadı kedim her bulduğunu yer cam dahi yalıyor halıyı yalıyor pika sendromu varmış kedimde belki siz görmeden bir şey yemiş olabilir dedi işte bir kaç test daha yapacaklar bugün onu kliniğe bırakmak zorunda kaldım pika sendromunu daha önce kedisi geçiren var mı nasıl kurtuldu kedileriniz bu rahatsızlıktan

4 CEVAP

edadnmzr

Çok geçmiş olsun umarım bir an önce sağlığına kavuşur 🙏
Benim bilgim yok

simbakedi

benim de bilgim yok filtre kismina pika yazarsaniz brikac baslik cikiyor onlari inceleyin isterseniz
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/42576-pika-sendromu
en cok yanit alan da bu

Looneytunes

Merhabalar geçmiş olsun zor hastalık. Mide ve bağırsak röntgeni çektirmeniz gerekebilir. Gerçekten pikaysa evde ağzına sığacak sığmayacak hiçbir şey bırakmayın. Her şeyi kutulayın. Halıları perdeleri yalama gibi bir şeyi varsa evinizi daha sık süpürün her şeyi düzenli yıkayın. Ağır deterjan kullanmayın içeriği doğal olanlara geçiş yapın. Çiçekleriniz varsa mutlaka kedinin hiç girmediği bir alana koyun ya da başkasına verin. Benim kedimde çok şükür yok ancak olanları daha önce çok dinledim. Diğer kedi sahiplerine oranla sizin kedinizin dışkısını, dışkılama düzenini çok daha sıkı takip etmeniz gerekir. Daha önce ilaç kullananları duydum ama ne kadar etki ediyor pek fikrim yok. Allah tez zamanında şifa versin.

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏