Annemi Eve Sokak Kedisini Getirmeye Nasıl İkna Ederim?

Sirinkedisever

Bildiğiniz gibi bulduğum yavru kedi bana biraz daha alışınca eve almak istiyorum. Annemi ikna etmek o sirinligi gördüğünden daha kolay olacaktır. Sizce napabilirim? Çok ama çok istiyorum :(((

53 CEVAP

Sirinkedisever

Evet,annemle tek kalınca evde ona üzülerek kendıme aptal falan diyerek söylerim. Annem "tamam bi daha yapmazsın babana açıklarım ben" der sonra da annemi ikna eder eve getiririm :D

Sirinkedisever

Annem araba çarptığında çok korktuğu için bir daha beslememe izin vermiyo.. Neyse Allah'tan gümüş hayatta onu şükür :)

Cotontzu_Siri

Çok korktu ama boşver mi dedi?

Sirinkedisever

Bende anlamadım gitti :P

esracngz

anneleri ölmüş, sokakta dayanamaz :D hayatta eve kedi almayacak halam kedi sahiplendi bu cümle ile :) (gerci olay dogruydu) ama eline yavruyu alıp kapıya dayanında içeri aldı. şimdi 4 yasında 7 kg kedisi var :D

Sirinkedisever

:D ama ben artık alamam.. Annem beslememi bile yasakladı o olaydan sonra.. Ama doğru mesela gümüş'ü eve alsaydık araba falan çarpmayacaktı :( Belki de o değildi, ya da iyileşti bi bilgim yok ama parkta onun tıpatıp aynısını gördüm ve bizim parkta gümüş gelmeden önce ben hiç yavru kedi görmemiştim.

gozdecoskn

Bence Gümüş -araba carpması olayından sonra siz şimdilik pet olayını erteleyin. yanlıs hatırlamıyorsam 10 yaşındaydınız. Bende 15 yaşımdan beri köpek istiyorum :) ailem evde beslememe izin vermiyordu. şimdi 25 yaşındayım iki bebegim var :) işe başladım ve hemen ertesi yıl aldım :D tabi büyüdüğüm için ve kendi evimde oldugum için kimse sesini çıkarmadı. :) ama şimdi bakıyorumda da 10 sene önce bakamazmısım. gercekten masraflı olabiliyorlar ve bakımları kolay değil.

Cotontzu_Siri

Annenizi anlamış değilim

Sirinkedisever

15 sene daha bekleyeceksin mi demek istiyorsunuz? :(
Annem parası sorun olmaz diyor ama evde istemiyor.Bakımı kolay değil demişsiniz ama ben tüm bakımını üstlenebilirim. Bilip bilmeden konuşmayın. Bende 6 senedir istiyorum ona bakarsak. Ve 4 yaşında bile izin verselerdi ben yine herşeyini üstlenirdim.

Sirinkedisever

Cotontzu_Siri
Evet, bende anlayamıyorum. Sanki kediler çok pis, tiksindirici ve çirkin :/ Aksine çok temiz, tatlı ve güzeller ama istemiyorlar :///

zzzehra

Annem korkmasına rağmen kediyi eve getirmiştim.Kardeşimle beraber evsiz ve aç olduğuna inandırmıştık sokakta beslersiniz deyince babam da işin içine girip aile boyu duygu sömürüsü yaptık.İşe yaradı :)

Sirinkedisever

Ama bizde babam da istemiyor ve o güçlü rol oynuyor :d
Ve ablam da istemiyor yani ailenin en küçüğü olarak tek başıma ikna etmem zor görünüyor :(

Sirinkedisever

Evet, vazgeçtim zaten. :/

Sirinkedisever

Üyeliğin nasıl kapatıldığını bilen var mı?
Zaten gizli girdiğim için eninde sonunda yakalanacağım. :P
(Çıkış yapmak değil, kökten kapatmak)

Cotontzu_Siri

Kendi sorunu şikayet edip üyeliğimi silmek istiyorum yaz ve gönder. Yalnız soru, cebap ve profilin silinmiyor. Silinmesini istediklerini şikayet edip sorumu/cevabımı silmek istiyorum de, hesabını silmeden önce tabii.