Kedim Halsiz, Yemek Yemiyor Ve Gözüne Bir Şey Oldu

marsozgur

Merhaba 1 yaşında erkek british shorthair bir kedim var. Cuma sabahtan bir şey yememeye başladı. Bugün pazar hâlâ yememisti. Halsizligi var. Çok çok halsiz. Hiçbir şey yapamıyor. Bu sabah kalktığımızda gozunun önündeki tüyler dökülmüş ve derisi kırmızı bir şekilde gözüküyordu. Veterinere gittik. İç rahatsızlığı yok dedi. Kabız değil dedi. Stresten olmuştur psikolojiktir dedi. Ama bilemiyorum buraya da sormak istedim. Gözünün nasıl olduğuna dair fotoğraf yükledim. Mantar değil dedi veteriner ağlamaktan olmuş falan dedi. Anlamadık neye bu kadar üzülmüş olabilir. Veteriner şırıngayla yemek verdi. Hani vermesek açlıktan ölecek. Greve mi girdi kendini açlıktan ölmeye mi bıraktı. Ve bu halsizligi ne İsmiyle sesleniyoruz bakmıyor çok halsiz çok. Lütfen bilgisi ya da daha önce böyle bir şey yaşamış olan birileri yardımcı olursa çok çok seviniriz

21 CEVAP

teddybal

Ağlamaktan olur mu öyle bir gecede hiç sanmıyorum, bence başka bir veteriner görüşü daha almanızda fayda var, çok geçmiş olsun umarım iyi olur.

Bilmediklerinde psikolojik deyip yolluyolar. Ağlamaktan olmuştur nedir ya. Kesinlikle başka veterinere gidin. Kötü olmuş gözü

teddybal

Gözün etrafındaki yaraya crystalin/dr.animal gibi bir şey sürseniz daha iyi olur.

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Bence başka hekime götürün ya da ilinizde varsa fakülteye götürün araştırılsın durup dururken böyle ağlamakla tüy dökülmez ya da yemeden içmeden kesilmez kan tahlili röntgen herşeyine bakılması gerekiyor bence Allah kolaylık versin şimdiden

edadnmzr

Geçmiş olsun gözü çok kötü olmuş ya bana mantar geldi ama veterineriniz değil demiş. 1 gecede böyle ağlamaktan olmaz ki zaten. Başka bir veterinere sorun fikir alın ciddi bir şey de olabilir. Gözü enfeksiyon kaparsa daha kötü olur.
Bana psikolojik gibi gelmedi kediniz normalde nasıl sizinle? Mutlu mu oyun oynuyor mu? Yani böyle bir anda strese girmesi için taşınma gibi büyük bir şey olmalı diye düşünüyorum.

marsozgur

herkese cevaplarından ötürü teşekkürler. dediğiniz gibi aynı gün baska bir veterinere götürdük. ilgilendiler, testler, kan tahlilleri yapıldı. Marsımız lösemi olmuş. Cok şaşırdık. Aşıları tamdı, evden çıkan bir kedi değil. Başka bir kediden kapma ihtimalini düşünmüyorum. İki gündür veterinerde tedavi görüyordu ancak ne yazik ki bu akşamüstü ölüm haberini aldık. 1 yılı aşkın bizimleydi oğlumuz. Ailecek hepimiz çok üzgünüz, tavsiyeleriniz için hepinize tekrardan tesekkurler

edadnmzr

Ne yaptınız? Başka veterinere gittiniz mi kedinizin gözü nasıl oldu merak ettim umarım ciddi bir şey yoktur 🙏

orhdoner

Çok üzüldüm başınız sağolsun Allah sabır versin sizlere melek oldu yavrunuz 😓🙏Aşıları tam denilen kedileri çok duyuyoruz bu aralar umarım son olur artık ne diyim Allah daha yaşatmasın kimseye sizlere de her zaman kalbinizde yaşayacak 🙏

Miscatt

O ilk götürdüğünüz veterineri Allaha havale ediyorum. Böyle bi sorumsuzluk olamaz çok sinirlendim.

Warriorsans

Kesinlikle başka bir veterinere götürün

Dkd

Mutlaka başka bir veterinere götürün. Mevcut veterinerinizin verdiği cevaplar pek tatmin edici değil. Böyle ciddi bir görüntüyü psikolojik diyerek geçiştirmek basite kaçmak oluyor. Sebebini araştırın mutlaka.

Gimlihanim

Bence veterineriniz sebebini bulamayıp psikolojik diyip geçmiş. 1 gece ağlamakla gözü nasıl öyle olabilir? Hiç mantıklı değil. Bence mutlaka başka bir veterinere götürün. Çok geçmiş olsun. 🙏🏻Lütfen durumundan bizi de haberdar edin

Miscatt

Böyle bişey ağlamaktan olmaz nasıl bi teşhis bu.
Kesinlikle başka bi veterinere götürün ciddi bişey olabilir inşallah değildir 🙏🏻
Geçmiş olsun 🙏🏻🙏🏻

teddybal

O kadar üzüldüm ki, başınız sağ olsun..

Miscatt

Şimdi okudum yeni yorumunuzu çok ama çok üzüldüm Allah sabır versin. Sizden razı olacaktır inşallah 🤲🏻🤲🏻