Kedimin Sürekli Gözü Akıyor

Tosbikdumik

Kedimin sürekli gözünde siyah çapak benzeri şeyler oluşuyor neden arkadaşlar bilen var mi

9 CEVAP

duman_cat_world

benim kedimde sizinki gibi british shorthair. ve biz de bu sorundan muzdaribiz. genetik olarak cins oldukları için gözleri daha çok akıyor. çay pansumanı yapmanızı tavsiye ederim. ayrıca her gün nemli bir pamukla gözlerini silmelisiniz. yapılabilecek başka bişey yok ne yazık ki.

duman_cat_world

pardon sizinki scottish miş :D ancak adaşlar😍

Tosbikdumik

Teşekkür ederim ❤️

Tosbikdumik

Hahahah evet 😅😅 dediğiniz gibi bi farklı yok 🥰

duman_cat_world

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/103958-cay-pansumani
buraya bakabilirsiniz, yardımcı olacaktır🐾🙏

edadnmzr

Benim kedimde de hep oluyor özellikle uyuyup uyandığında. Ben de çay pansumanını duydum bir de Dr. Animal ile silenler varmış ikisinde de deneyeceğim

Azemm

Eczaneden genta göz damlası alabilirsiniz. Göz damlasını temin edene kadar doğal eseptik olan demlenmiş kara çay ile pamuk yardımı ile gözünü silebilirsiniz silebilirsiniz

komurlolis

Pamuğa azıcık çay damlatıp temizliyorum ben haftada bir falan işe yarıyor

Thekedi

Malesef bu sorun İran kedi ailesinde sıkça görülen bir sorun. Exotic Shorthair, Chinchilla, İran kedisi(doll face dışında) bariz şekilde brakisefali sahip; iran kedi ailesinde olan british ve scottishte aynı genlere sahip olduğundan onlarda daha az da olsa brakisefali var.

Bu genler onları ne kadar şirin yapsa da ve o sevilen surat ifadesini versede brakisefali kafatası ve kafatasıyla ilgili tüm anatomik yapılarda deformasyonlar oluşturur. Gözyaşı kanalları deforme olur ve buruna açılamayarak sürekli göz akıntılarına neden olur. Düzenli temizlenmezsa bu akıntılar yüzde kalıcı gözyaşı izlerine ve hatta ikincil yaralara neden olabilir. Sizin kediniz scottish fold, exotic Shorthair ya da İran kedisi olmadığından ikincil yaralara sebep verecek kadar ciddi bir sorun olduğunu sanmıyorum ama düzenli temizleyin.
Çayla temizlemek en iyisi bence.