Bir Saniyenizi Ayırıp Soruma Cevap Verirmisiniz :)

Aiden

BENİM MUHABBET KUŞUMUN YANINA BİR EŞ ALMAK İSTİYORUM ANCAK BENİM BABAM ÇALIŞYOR GÜVENLİK KENDİSİ SABAHLARIDA EVDE UYUYOR BEN BENİM KUŞUMUN YANINA BİR EŞ ALDIĞIMDA ÇOK SES ÇIKARIRLARMI 2.SORUM İSE KUŞUMU BALKONA ÇIKARTİMMİ ?? ARA SIRA

10 CEVAP

KedimVar

Evet bazı kuşlar öyle oluyor. Benim papağanım da öyleydi. Abim kafesini açık bırakmış, camı ardına kadar açmış, sinekliği de çıkarmıştı. Sonra odadan gitmiş. Eve geldiğimizde uçuyordu ama kaçmamış. :)) Tabi çok riskli bir durum.

Cotontzu_Siri

Çok ses çıkarmazlar ama sürekli çiftleşirler. Yavrulara bakmanız çok zor olur ve anne ölebilir. Balkona sakın çıkarmayın, anında kaçar.

Cotontzu_Siri

Mutfak camı açıktı, kuşum kafesinin dışındaydı. Annem mutfağa girmek için kapıyı açacaktı, kapı aralanır aralanmaz aradan kaçtı. :(

SelinTuksal

rica etsem şu capslockunuzu kapatabilir misiniz insanların gözünü yoruyorsunuz.

KedimVar

Evet çok ses çıkarır. Eğer anlaşamazlarsa (bizimkiler gibi) sürekli kavga ederler. Çiftleşme hiç olmaz. Bizimkilerde erkek olan çok tatlıydı sürekli dişiyi öpüp çiftleşmeye çalışıyordu dişi onu sürekli dövüyordu. Sonra da dişi öldü. Oğlum artık rahat.

akitalove

Ben benim kusumun yanina dişi aldim 1 ay kadar birbirleriyle kavga ettiler kafes buyuk oldugu icin kavgada bi sorun cikmadi simdi birbirlerine alistilar birbirlerini kaşiyolar opuyolar disi yuvaya girip cikiyor ve suan balkonda kafesiyle birlikte duruyor baya ses cikariyolar ötüyolar surekli birbirlerine

Cotontzu_Siri

Benim kuşlarımda bir problem vardı o zaman :D

KedimVar

Benim kuşlarım neredeyse hiç alışamadı. Dişi olan tam bir cadıydı. Oğluma hayatı dar etti resmen. İyi huylu bir dişi bulursam ben yanına arkadaş olarak alırım. Sen de al derim ama gürültüyü dert edecekseniz almayın.

Benim1kedimvar

Balkona cikartabilirsin ama kafessiz degil tabikide ve bazi mahallelerde sinek ilaclama dolaşıyor kuşum o yuzden ölmüştü ona dikkat edin

akitalove

Benim evim baya yuksekte 6. Kat :) cok sukur oyle aman aman derdim yok benim kusum ucarken salık biraktgmda camlar acik oluyor yinede kacmiyor yinede siz boyle bisey denemeyin :)