İdrar Yapma Sıklığında Azalma

7 aylık kedim önceden günde 2-3 defa idrarını, 1 defa da dışkısını yapardı. Birkaç gündür 1 kere idrarını (büyük bir topak şeklinde oluyor kumunda) 1 kere dışkısını yapıyor. Yemek yemesi, su içmesi, enerjisi gayet iyi. Yaklaşık 2 hafta önce kısırlaştı, bu kadar kısa sürede üriner sisteminde bir sorun başlama ihtimali var mı? Günde 1 kere idrarını yapması normal mi yoksa endişelenmeli miyim?

17 CEVAP

edadnmzr

Günde bir çok az eğer su da içiyorsa. İnşallah ciddi bir şey değildir. Çiş yaparken zorlanıyor mu peki ya da miyavlıyor mu? Biraz gözlemleyin veterinere o şekilde bilgi verirsiniz. Bir de ne zamandır günde 1 kere yapmaya başladı?

orhdoner

Gözlemleyin bizim kediler de bazen günde 2 bazen 1 yapabiliyor bir sorunları yok çok şükür 🙏 Kızılcık suyu yapıp verebilirseniz faydalı olacaktır önlem amaçlı yaş mamaya katın şimdiden şifa olsun inşallah 🙏

Miscatt

Gözlem altında tutun bencede.
Ama yine de veterineri arayıp danışın normal mi diye.

Miscatt

Kızılcık suyuna kesinlikle katılıyorum idrar yollarında çok etkili @palyaço’dan almıştım bende tarifi bi tanıdığımın kedisi için çok iyi geldi.

orhdoner

Kesinlikle palyaço arkadaşın veterineri söylemiş veriyormuş o da biz de ondan aldık tarifi uyguluyoruz teşekkür ederiz kendisine 🙏☺️

İdrarını yaparken zorlanıyor gibi gelmedi bana, hemen işini halledip çıkıyor zaten. 3 gündür günde 1 kere yapıyor. Miyavlama ya da başka bir zorlanma belirtisi yok. Günde 2-3 kere yaptığı zamanlara göre çok daha büyük bir topak alıyorum kumundan. Ama alarm kurulmuş gibi her gün aynı saatlerde idrarını ve dışkısını yapıyor.
Yarın hekimimizi arayıp soracağım, cevaplarınız için çok teşekkür ederim

@edadnmzr dün gece 2.idrarını yapmış 💃
hekimimizi arayıp sordum, cuma gününe kadar gözlemleyeceğim, cuma günü de aşısı için gideceğim o zaman muayenede bakılacak bir sorunu var mı diye

orhdoner

Maşallah çok sevindim Allah daha iyi etsin inşallah 🙏 Umarım sıkıntı yoktur iyi haberlerinizi bekliyoruz 🙏

edadnmzr

Çok sevindim 🥰 inşallah temiz çıkar her şeyi 🙏❤️

Palyaco

İdrar takibi kedinizin idrari 1 kere yapıp büyük topak oluyorsa bu güzel kotu olan kesik kesik ve küçük topaklar olması sıkıntıdır

blue_hpood

yaş mama veriyor musunuz? veya et haşlama?

blue_hpood haftada bir balık ya da hindi haşlayıp bol sulu bir şekilde veriyorum, bir kere de yaş mama veriyorum

Palyaco

Idrari büyük topak olursa korkmayın her yasmama verdinizde 1 çay kasigi kizilcik suyu ekleyin ilerde sıkıntı yaşamamak için tavsiyemdir

Efekilic

İdrar yollarında sıkıntı olabilir bir kaç gün daha gözlemleyin zorlanıyorsa hemen veterinere götürün idrar yolları tıkanmışsa ölüme kadar gider

edadnmzr

İnşallah bir şeyi yoktur çok geçmiş olsun buraya da sonuçları yazarsınız olur mu merak ettim 🙏