Kediniz Kaç Kg?

NorthNight

Merhaba, gezinirken bi kaç yorumda kg/ay olarak yazanlarda gördüğüm kadarıyla merak ettim. Bizim kız 1,5 yaşında 3,2kg zayıf olduğunun farkındaydım da 7-8 aylık kedilerde aynı kgları duyunca çok mu zayıf diye de merak ettim🥲 Hiç iştahlı da değil, yaş mama önüne yığılsa 1 tatlı kaşığı anca yer. Keza kuru mamada da yemesi gerektiği kadarını hiç bitirmez.

43 CEVAP

NorthNight

@orhdoner “ölmemek için yer” bu söze imzamı atarım çünkü resmen öyle yiyor az az. Abimin kediside erkek baya kilolu oda, o köpek maması görse onu bile yiyor 😅 çevrede böyle örnekler olunca bi an sorguladım durumu🙃

NorthNight

@orhdoner Amin tüm patili dostlarımıza inşallah 💐♥️

Warriorsans

Kızım 1,5 yaşında 3,5 kg ve gayet normal bence sizin kedinizde

Betulb97

Bu konu biraz boyu yapısı ile alakalı kedinin, benim kedim de 16 aylık 4.5 kilo, ama boyu çok uzun olduğu için hiç göstermiyor

semagolge

Bizimkide sürekli yemek istiyor 8 aylık erkek 4.5 kg veterinere danıştım siz koyun o sık sık az az yer diyor porsiyo belirlemedik

Midnightoil

8 aylı erkek, 3.3 kg.

16 aylık olmak üzere dişi 3.6 kilo. Minyon bu kedim. Ama diğer dişi kedim maşallah yemek için yaşıyor

citirbebegim

5 aylık dişi kedim 2,6 kg. Bana da çok zayıf geliyor bizim kız 🥺

simbakedi

1 yasinda 6 kilo erkek :’) 6.5 da olabilir tartmadik ama bu aralikta. mamasini kismaya calisiyoruz su an. mamasi saklama kabinin icinde ve mama tabaginin yaninda, bu gece o saklama kabini acmis kendi basina oyle diyim hahhsjsksb

NorthNight

@citirbebegim bizimki 15 aylıkken bize geldiğinde 2,8kg idi. Bence sizinki daha küçük ondan öyle, çok zayıf değil gibi 😊

NorthNight

@Ebrugurkaracayir hemen hemen bizim kız gibiymiş 🥰 sağlıklı olsunlar da. Bizimki biraz hastalığa da meyilli aslında kilosu ondan aklıma takılmıştı.

Benim kedi de öyle. Hiç anne sütü almadı. Kan tahlillerinde bağışıklığı hep düşük çıkar bu yüzden kısırlaştıramadık bile. Ama keyfi hali yerinde. Mini mini oluyor bazıları :) diğer kedimin durumu daha kötü obez şuan ve kilo verdiremiyorum.

Tambirmerlot

1,5 yaşında erkek kedim 4.3 kg. şişman geliyor gözüme ama normalmiş tüyü uzun olduğundan herhalde baya toplu duruyor.

bu arada erkek kedi eşittir iştah demişsiniz ama benim kedim kuru maması dışında hiçbir şey yemiyor :'(

Sakizzz2

Benim kızımda 7 aylık 2 kg iştahı Cidden az 85 gr yaş mamayı bile iki seferde yiyor kuru mamasını da aynı şekilde evde et haşladığımızda tavuk falan olduğunda benim bileğim kedi yemek için deli olur buna sen gidip vericeksin de öyle zorla yiyecek ondada bir iki lokma alıp bırakıyor baya gözü tok benim minik kuşumun ama sağlığı da yerinde çok şükür iyi olsun yeter

AdaCoco

1 yaşında, 5 buçuk kilo.