Kediniz Kaç Kg?

NorthNight

Merhaba, gezinirken bi kaç yorumda kg/ay olarak yazanlarda gördüğüm kadarıyla merak ettim. Bizim kız 1,5 yaşında 3,2kg zayıf olduğunun farkındaydım da 7-8 aylık kedilerde aynı kgları duyunca çok mu zayıf diye de merak ettim🥲 Hiç iştahlı da değil, yaş mama önüne yığılsa 1 tatlı kaşığı anca yer. Keza kuru mamada da yemesi gerektiği kadarını hiç bitirmez.

43 CEVAP

Ayseselcuk

Değiştinizde farkeder ben de kedimi aldığımda sahiplendiğim aile reflex veriyormuş birden fazla kedileri varmış. Ben brit aldım sonra reflex ile karıştırıyordum ama şimdiki kadar çok yemiyodu o zaman. Kokulu gaz ve yumuşak kaka sorunu çektk baya karnından sesler geliyodu. Reflex e de dönmek istemedim . Bir arkadaşımdan bir haftalık royal aldm çok sevdi kakası da düzelince royalden devam ettim . İnşallah sizinki de düzelir

NorthNight

@Tambirmerlot Sadece kuru mama yiyorsa kilosu güzel gibi. O sözü erkek kedi sahiplerinin yorumlarına istinaden yazmıştım😊 bir çoğu obur olduğunu yazmıştı

NorthNight

@Ebrugurkaracayir tabiki aşırı kilodansa zayıf ve sağlıklı olması daha iyidir en azından kontrol altında tutulabilir kilosu. Abimin kediside 6,5 kilo falandı sanırım çok iştahlı maması dikkatli verildiği için acıkırsa abimin sokaktaki köpekler için aldığı mama paketlerini tırtıklıyor yeterki yemek olsun😅 Şuan 4 yaşında ama yaşı ilerledikçe bu ciddi sorun olacak ne yazıkki 😐

NorthNight

@Sakizzz2 bizimki 85 gr yaş mamayı 3 defada yiyor muhtemelen de yarısına yakını kalıyor 😅 onuda sokaktakilere indiriyorum israf olmasın diye. Çba günü kısırlaştırdık onunda etkisiyle iştahsızlığı tavan yaptı midesi bomboş ama umrunda değil 🤷🏻‍♀️

Ayseselcuk

İştah meselesi. Benimki 4 aylık 3 kilo 400 gram şuanda. Asla doymuyo versem daha beler yicek çok iştahlı. Sürekli peşinde dolanıyo başka şeyler vereyim diye. Bu kadarı da iyi değil tabi bazen diyorm yaşında ne olacak şimdi böyleyse. Ortası iyidir her zaman. Daha çok sevdiği bir şey çıkacaktır birsx farklı mama falan deneseniz. Kullandıklarınızı değişseniz nasl olur? Denenebilir bence

NorthNight

@Ayseselcuk hem iştahsız hemde fazlaca sindirim sorunları yaşadığı için mama değişimi yapamıyorduk (eski evinde alıştırılan mama Bonacibo tavuklu pekte iyi olduğunu düşünmüyorum mecbur ona devam ettik bi süre) ama artık mecburen değişecek yeni kısırlaştırdık. Bakalım belki bi etkisi olur 😊

SVL21

5 aylık 2900 civrı veteriner 3.5 kilodan sonrasına dikkat etmemiz gerektiğini söyledi

anti_duayen

1,5 yaşındakilerden biri 5 diğeri 6 kilo üzeri..
2 yaşını biraz geçgin olanı da 5 kilo üzeri..
Bizim çocuklar biraz irice.. :)

Sevvalduman

Benim kedim dişi ve daha 3 aylık değil 1.900gr çok iştahlı her kedi aynı olmuyo sağlığı yerindeyse bence bi sorun olmaz yaş mamayı daha sık verebilirsiniz

Aliye87

Kedim 7 aylık. 3 kg 100 gr. Beslenmesi çok iyi, iştahlı. Ancak uyanık kaldığı saatlerde de oyuncu ve hareketli. Sanırım yediklerini böylece yakıyor. Bana bir tık zayıf bile geliyor hatta, u aylık olmasına rağmen.

duman_cat_world

@NortNight
Her zaman öyle değil maalesef 🤦‍♀️ Benim kedim erkek, 2 yaşında ve kısır. Verdiğimi yiyor seçici değil çok şükür 🙏 Ancak çok iştahlı bir kedi de değil, birazcık zayıfız o kadar olur dedi veterinerimiz. 😩

duman_cat_world

4,5 kilo civarıdır normal mi bilemiyorum🥲