Kediniz Kaç Kg?

NorthNight

Merhaba, gezinirken bi kaç yorumda kg/ay olarak yazanlarda gördüğüm kadarıyla merak ettim. Bizim kız 1,5 yaşında 3,2kg zayıf olduğunun farkındaydım da 7-8 aylık kedilerde aynı kgları duyunca çok mu zayıf diye de merak ettim🥲 Hiç iştahlı da değil, yaş mama önüne yığılsa 1 tatlı kaşığı anca yer. Keza kuru mamada da yemesi gerektiği kadarını hiç bitirmez.

43 CEVAP

blue_hpood

et, ciğer, balık haşlayıp vermeyi deneyebilirsiniz. benimki tam kaç aylık bilmiyorum fakat 8 aylık civarı, 4.5 kilo bir erkek. dişilerin daha az olması normaldir. sizinki de normal aslında. bizimki obur, bana çekmiş😜

orhdoner

Merhaba benim dişi kedim de aynı 3,300 gr 1,5 yaşında ölmemek için yer öyle diyebilirim size ama çok şükür sağlıklı bir sıkıntımız yok erkek kedim öyle degil mesela 4940 gr aynı yaşta olmasına rağmen keşke erkek kedim de öyle olmasaydı bu sefer çok yemekten obez olacak diye korkuyorum 😀

Szrcanx

Bizim evlat erkek 2 yaşında 4.9kg civarı güncel takviye verebilirsiniz kullandığınız mamaya da bağlı açıkçası

edadnmzr

16 aylık erkek 5.2 kilo benimki 😂

edadnmzr

Dişiler daha az oluyor kuzenimin kedisi dişi 1.5 yaşında 3.5 kilo

NorthNight

@blue_hpood Arada bunları veriyorum da aslında 😅 ama öyle saldırıp yiyen bi kedi değil, geçen balık verdim mesela dönüp tenezzül etmedi. 😁

Miscatt

Oğlum 4 aylık tekir erkek 2 kilo 700 gram. Maşallah iştahlı beni bile yer 🤣🤣 Daha yavru olduğu için serbest besliyorum tavuk haşlamasını yumurtasını yoğurdunu eksik etmiyorum🤗
Veterinerimiz kilosununda gelişimini de beğenmişti en son🙏🏻🙏🏻

orhdoner

Bu arada yavrunuz çok tatlı Allah sağlıklı uzun ömürler versin inşallah 🙏❤️

NorthNight

@miscatt sanırım erkek kedi= iştah 😂 🧿

Miscatt

@NortNight
Kesinlikle 😻

Palyaco

1.5 yaşında 4.700 erkek

Lils

Benim dişi kedim 15 aylık 3.7 kilo ve biraz şişko duruyor. 3.5 en iyi kilo sanırım minyon dişiler için. Somon yağı iştah açmada etkili deneyebilirsiniz

Gimlihanim

Kilolu olsa daha zor işiniz. Bence gayet normal kilosu. Bizimki 11 aylık 2.950 kg.

theyusra

8 aylık 5 kilo benimki :D dişileri geçtim erkek kedilerden falan da büyük. şu an bir pomeranian kadar tam boyuna ulaşınca küçük-orta ırk arası bir boyutta olan köpekle aynı olacağını düşünüyorum...

gulsump

Benimki 15 aylık 3.200kg bir ayda iki kilodan fazla mama yiyor, sürekli kırmızı et, balık haşlıyorum yaş mama veriyorum ama hala zayıf.