Kedinizi Hava Almaya Çıkarıyor Musunuz

Vejnurs

Herkese selam bi alışveriş sitesinden kedim için tasma bakarken göğüs tasmalarına denk geldim fotoğraflı yorumlara bakınca çoğu insanın kedisini bu tasmalarla sokağa çıkardığını gördüm benim kedim 7 aylık erkek tekir ve daha önce dışarı çıkarmadım hiç kuduz hariç aşıları tam ama hastalık kapar korkusuyla özellikle korona falan korktum hep şu sıralar kedimde dışarı kaçmaya çalışıyor sürekli acaba ara ara bu tasmadan alıp güvenliğini en iyi şekilde sağlayıp hava almaya çıksak mı beraber yarın vet de danışacağım ama sizlerin de fikrini almak istedim

40 CEVAP

Bsrvrlacr

@vejnurs umarım sorunsuz ve rahat geçirirsiniz bu süreci 🐾

Vejnurs

Benim kedimde de aşırı kaçma isteği ve böyle arada tuhaf ses çıkarıyor o sesi tarifleyemiyorum bağırma ve miyavlama gibi değil vet belki bu konuda bi defa daha görüşürüm evden kaçmasından aşırı korkuyorum çünkü geceleri rüyalarıma giriyor artık.Özel bi sebebi yoksa neden bi defa çiftleştirmeyi düşünüyorsunuz kusura bakmayın benim ilk kedi besleme deneyimim bilmediğim için soruyorum

Vejnurs

Camlardan veya balkondan değil de kapıdan kaçmasından korkuyorum 4 kattayız ve merdiven boşluklarında file yok tek korkum merdiven boşlukları bina kapısı sürekli kapalı olduğu için dışarı kaçamaz zaten.Cevaplarınız için çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz 🌸

Bsrvrlacr

Kapalı olduğu sürece içiniz rahat olsun. Rica ederim sağlıkla büyütün yavrunuzu 🤗

theyusra

evdeki kedi de virüs kapıyor. hatta en çabuk ölenler ev kedileri. çünkü hayvanların bağışıklığının güçlenmesine izin vermiyorsunuz. ne zannediyorsunuz yurt dışında insanlar mükemmel yerlerde gezdiriyor falan mı? gezip eve geldikten sonra dezenfekte edersiniz hiçbir şey olmaz.

melgul

kedim 6 aylık. 2 aylıkken sokaktan sahiplendim. geçen haftasonu ilk defa dışarı çıkararak parka götürdüm. hem çok merak etti dışarıyı, hoşuna gitti dakikalarca havayı kokladı minik burnuyla hem de korktu biraz. taşıma çantasından dışarı çıkmayı hiç istemedi. bir ara alıp çimlerin üstünde kucağıma oturttum. patilerini içine toplayıp tatlı tatlı oturdu bir yere kaçmaya çalışmadan etrafı izledi. havalar biraz ısınınca tekrar parka götürmeyi deneyeceğim.

melgul

bu arada dışarı çıkarttım dedim ama çıkarttığım zaman henüz hiç kızgınlığa girmemişti ve aşıları yapılmıştı. bu hafta kısırlaştırdım yani yine ona güvenerek çıkarırım diyorum. siz de lütfen aşılarına ve kızgınlık durumuna dikkat ederek dışarı çıkartın kedinizi.

AdaCoco

Merhaba, ben kedimi hiç dışarı çıkartmadım. İlk olarak, göğüs tasmalarında yaralanma riski var. Kaçmaya çalışırsa hoş olmayan bir durum ortaya çıkabilir. Ayrıca benim kedim dışarıdan biraz korkan bir kedi. Bu nedenle onu strese sokmak da istemiyorum. O yüzden balkona çıkartıyorum oradan hava alıyor ve dışarıyı izliyor.

Vejnurs

Yani daha önce dışarı çıkmadı hiç üzülüyorum bu şekilde olmasına havalar soğudu zaten en fazla 1-2 defa çıkarmayı düşünüyordum dışarı kaçmaya çok meraklı belki biraz rahatlar diye söyledikleriniz çok doğru cevabınız için de çok teşekkür ederim yarın vet görüşünü de alayım bi

Vejnurs

@bsrvrlacr evet kızgınlık dönemin de belki biraz rahatlar diye çıkarmayı düşünmüştüm

Bsrvrlacr

1-2 kere çıkarmanız onun alışması demek maalesef.. en ufak şeyden hastalık kapabiliyorlar. Cam balkonunuz varsa zaten harika dışarıyı izleyip hava alabiliyo bence çıkarmayın.

Çiftleştirmeyi veya kısırlaştırmayı düşünüyomusunuz?

Vejnurs

Bsrvrlacr kısırlaştırdıktan sonra bu kaçma isteği tamamen düzelir mi acaba zaten pimpirikli biriyim şu an tüm gün her dk kedimin peşindeyim her yer kapalı hatta kilitli ama yine de kaçmasından aşırı korkuyorum

Bsrvrlacr

Kısırlaştırdıktan sonra bu dürtüleri olmuyor merak etmeyin. Benim ilk kedim dişiydi kızgınlığa girdiğinde kaçmaya çalışmıyodu sadece ciddi anlamda bir bağırma söz konusuydu geceleri uykular haramdı. Hemen kısırlaştırdım ve anında kesildi. Şuanki kedim 4 aylık erkek bende 1 kez çiftleştirdikten sonra kısırlaştırmak istiyorum.

Bsrvrlacr

Bu kadar korkmanıza gerek yok siz önlem aldıktan sonra kaçması imkansız. Eğer çok farklı sesler çıkarıyolar buna eminim 🙈
Ailem kedime aşık yavrularını sahiplenmek istiyolar o yüzden 1 kereliğine mahsus çiftleştirmek istiyorum tabi çevremde uygun bir dişi bulabilirsem 🐾

Gimlihanim

Ben çıkarsam da o çıkmak istemez heralde dışarıya. Bizimki aşırı geriliyor dışarıda. Ama camın önüne oturup dışarıya bakmaya bayılır. Perdeleri de tamamen açarız. Tüm gün oturabilir orada.